Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szellemeket észlelek?

Szellemeket észlelek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném hogy a kérdés nem kamu, nem szokásom hülyeségeket kérdezni és komoly válaszokat várok, mert az igazat megvallva eléggé meg vagyok ijedve.

Kiskorom óta erős a "belső megérzésem", sokszor van deja vu érzésem vagy álmodok meg dolgokat előre(nem konkrét eseményekre gondolok hanem inkább pillanatképekre).Tudom már aznap reggel ha felelni fogok valamiből vagy megérzem ha a tanár a naplóját nézi mert fel akar szólítani valakit, és az én nevemet nézi, amikor rám gondol.És nem az "úristen, biztos engem fog szólítani"-ra gondolok.Teljesen nyugodt vagyok amikor úgy érzem hogy más fog felelni/mást fog szólítani, és egyáltalán nem lep meg amikor engem szólít mert erősen bennem van az érzés hogy én leszek az. Régen ilyenkor mindig csodálkoztam és letámadtam a barátnőmet hogy "látod, mondtam hogy így lesz" és sokáig azon gondolkodtam hogy ez hogy lehetséges de mára már hozzászoktam. Ez felelésnél nagyon előnyös, általában mindig abból tanulok a legtöbbet amiből felelek mert ahogy írtam már reggel úgy szoktam kelni, hogy nem ártana átnézni, és ezzel nagyon jól szoktam járni, szintem mindig 4-est, vagy 5-öst kapok:D

Hetente minimum 2-szer van olyan hogy pl.dúdolok valamit egész nap és megszólal valaki telefonja a buszon/suliban ezen a zenén, vagy tv műsorokat "érzek meg" így, de persze tudom hogy az ilyesmi nem olyan ritka másoknál sem.Emberek jelenlétét is ugyanúgy megérzem, nem csak közeli családtagokét/rokonokét hanem volt például olyan eset is hogy fodrásznál ültem, belépett egy srác és rá se néztem, nem is arra voltak fordítva a várakozó székek, a hangját sem hallottam de tudtam hogy a volt ovistársam az, akit már 10 éve nem láttam és nem is ugyanabban a városban lakunk.Mégis éreztem, és pár perc múlva kiderült hogy tényleg ő az:D

Hogy miért írtam ezeket le? Mert egyszer feltettem egy ennél hosszabb és részletesebb kérdést amikben nagyjából ugyanezeket írtam le csak hosszabban(és mert ezt a kérdést nem tudom telefonról bemásolni).Abban azt írták a kommentelők hogy magas az intúzióm, ezt a szót akkor hallottam először, rákerestem és rájöttem hogy tényleg igaz rám ami le van írva erről a neten, tényleg elég jók a belső megérzéseim.

Azért kapcsolódik az a mostani kérdésemhez, mert nem tudom pontosan hogy mennyire lehetséges, de szellemeket megérezhetek? Nem vagyok nagy horrorfilm párti, viszont kiskoromban sokat néztem, és mindig is foglalkoztatott az ezotéria. Egyszer halloweenkor itt volt egy pár barátnőm akiket ugyanígy érdekelt a téma, és ketten közülük szellemet idéztek az ágyamnál amíg kint voltam a konyhában a többiekkel.Tudom hogy hülyén hangzik, mert egy 10 éves biztosan nem idézhetett szellemet de emlékszem hogy akkoriban napokig nem mertem elaludni emiatt. Amikor ideköltöztük már akkor is éreztem itt valami taszítót, sosem árasztotta a ház a biztonságos otthon érzetét, ráadásul később kiderült hogy meghalt a tulaja aki építette pár évvel a beköltözésünk előtt.

Sosem szerettem a sötétet, mert bármilyen furcsán is hangzik, de olyankor mintha felerősödtek volna a megérzések, és mikor erre még öntudatlanul rá is koncentráltam(elkezdtem azon gondolkodnk hogy vajon tényleg van e itt valaki) akkor konkrétan azt éreztem hogy valaki figyel, volt hogy hidegget éreztem pl.a kezemnél vagy néha a lábamnál, mintha valami "elsuhanna" mellettem. Kiskoromban ilyenkor folyton rohantam a szüleim ölébe majdnemhogy sírva, most meg ezt nem igazán tehetem meg 17 éves fejjel:D De az érzések attól még ugyanolyanok, próbálom kerülni a sötét helyeket emiatt.De ha pl.a szobámban egyedül vagyok akkor is van hogy érzem ezeket.

A másik az, hogy hetek óta vannak álmaim, amikben hogy egy démon hogy egy szellem szerepel, ezek nem épp valósághűek, de volt ahol pl.nem láttam csak éreztem, sötét volt benne és azt éreztem hogy valami gonosz van abban a helyiségben és ki akartam jutni.Aztán amikor felkelek ilyenkor pár másodpercig mozdulni sem merek, mert összefolyik az álom és a valóság, nem tudom hogy még mindig álmodom-e, a takarómat meg párnámat ezek után az álmok után mindig a földön találom, gondolom sokat rugdoshatok meg kapálózhatok közben.Régen is volt egy pár ilyen álmom, de most egy hónap alatt 4-5 hasonló volt és ez kezd megijeszteni.Főleg mert mostanában egyre többször van olyan érzésem hogy valaki figyel ha egyedül vagyok itthon. Az a legfurcsább, hogy ezt szinte csak itthon érzem, szinte csak itthon vannak ilyen álaim/megérzéseim, más helyeken nagyon ritkán.

Ugye nem vagyok paranoiás? Igazából fogalmam sincs mi a célom ezzel a kérdéssel, talán csak azt várom hogy megnyugtassatok. De teljesen őszintén,szerintetek szellemeket/lelkeket érzékelek?(nagyon remélem hogy nem)

És ha igen akkor mit csináljak? Bánthatnak? Lehetséges hogy "kizárjam" őket, csökkentsem ezt az intúziót? Egyébként ha valami leköti a gondolataimat, egy fontos esemény, vagy összevesztem valakivel vagy bármi amin kattog az agyam akkor ezek közül semmit nem észlelek.Lehet ez lenne a megoldás, kössem le magam valamivel?

Bocsi a hosszú kérdés miatt:/

17/l



2016. okt. 4. 20:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*intúció

Igen, mindenhol elírtam:D

2016. okt. 4. 20:18
 2/11 anonim válasza:
78%
intuíció* így helyes :D
2016. okt. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
bizonyára.
2016. okt. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ozmium42 ***** válasza:
0%
2016. okt. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
48%
Én úgy gondolom, hogy mivel sokat foglalkozol ezzel a témával, ezért akaratlanul is bevonzod a képzetet ami nem valós. Tehát egyszerűen beképzeled magadnak. Mármint nem a megérzéseidet, amiket az elején leírtál, mert azok igazán klasszak, és igen, ilyen létezik, hanem a szellemekkel kapcsolatban. Ezek a dolgok, ha megfigyeled, mindig éjszaka, félálomban történnek, ilyenkor az agy a legfogékonyabb arra hogy becsapja önmagát. Miközben ezeket írom neked, folyamatosan ráz a hideg. 1 évvel ezelőtt meghalt a párom. Éjszaka volt, hogy arra ébredtem, az ágy mellett áll és engem néz. Volt, hogy arra ébredtem, lélek formában az ágyam végénél lebeg, kék fény formájában. De tudom, hogy a gyász, a mérhetetlen bánat csinálta a galibát a fejemben. Ezek nem valós dolgok! Te hajlamos vagy szintén hasonlókat "elhinni", ezért saját magadnak hozod létre ezeket a megérzéseket. Próbáld meg elhinni, hogy ez nem létezik, és rá fogsz jönni hogy valóban nincs ilyen.
2016. okt. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
A szellem,te vagy,és mi,akik ide írogatunk.
2016. okt. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Uh, bocsi, sosem fogom megtanulni normálisan ezt a szótxD De akkor értitek mire gondoltam:D


Amit az egyik válaszoló írt az igazából teljesen reálisnak tűnik és én lennék a legboldogabb ha tényleg így lenne.Igazából lehet tényleg csak ez a baj, túl sokat foglalkozok ezekkel és lehet beképzelem, becsapom saját magam.Megpróbálom megoldani a helyzetet, remélem nekem is sikerül mint neked:)

2016. okt. 5. 17:59
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

Nos...

Hát ez elég beteg lett, de írj rám és 100%osan választ tudok adni egy ismerősöm által.

2016. okt. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Először is rögtön az ugrott be hogy ha ennyire erősen érzékelsz szellemeket akkor szerintem egyáltalán nincs kizárva hogy médium adottságaid vannak.

Másodszor a sötétségben felerősödésről egyből az jutott eszembe hogy nálunk itthon a szobámból egy keskeny közlekedő folyosó vezet ki a lakás többi részéhez. Napközben ezzel semmi probléma, de éjszaka (sötétben) mindig amikor végigmegyek azon a folyosón elég rossz közérzetem van.

Harmadjára pedig a kulcs a kérdésedre te magad írtad hogy nem sokkal a beköltözésetek előtt meghalt az előző tulaj. Én egyeltalán nem tartom kizártnak, hogy a szelleme/lelke ott maradt a házban és te azt érzed. Ehhez azt tanácsolnám, hogy amikor érzed szolítgasd és próbálj meg beszélni vele. Kérdezd meg hogy ki ő, mit szeretne, miért van itt stb. (ÉS EZT EGYÁLTALÁN NEM TROLLKODÁSNAK SZÁNOM,HANEM NAGYON IS KOMOLYAN GONDOLOM)



remélem tudott segíteni


az Inkvizítor

2016. okt. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia.Én 12 vagyok (fiú).Nekem is pontosan ilyen "képpességeim" vannak.Senkinek sem mondtam nagyon el még eddig,mert féltem,hogy különbnek fognak tekinteni,vagy kicsúfolnak miatta ,vagy nem hiszik el és nevetnek rajta.Remélem te elhiszed.Néha úgy érzem,hogy egy pár embrerrel lenék összekötve.Pl. mint a múltkor az öcsémmel.Nagyon fájt a hasam.Másnap apukámat fölhívtam,hogy hogy van az öcsém.(a szüleim elváltak és az öcsém igazából a féltestvérem és még csak 5 hónapos),és apukám azt mondta hogy nagyon fájt tegnap neki is a hasa.EZZEL NEM VAGY EGYEDUL !!!
2016. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!