Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi lenne az a pont, mikor...

Mi lenne az a pont, mikor hinnél a szellemekben? Mennyire valószínű, hogy ezeknek a sztoriknak az összessége megmagyarázható?

Figyelt kérdés

Szóval, igazából én a nem zárja ki a létezését kategóriában vagyok, mert magam még nem láttam, de több ismerősöm (normális, értelmes, nem ezotv-n nevelkedett) életét tenné rá, hogy igen (bár, egyik ezek után is inkább szeretne abban hinni, hogy nem). Szóval:

1) egyik ismerősöm az újpesti szellemtelepen dolgozott estiként, és többször figyelt már meg érdekességeket... aztán ott volt neki elég, hogy egyik este a mobilja lerepült az asztal közepéről. Ekkor asszem még suttogót is hívtak, aki 'lerendezte' a szellemet. Srác ezelőtt abszolút szkeptikus volt

2) egy táborban dolgoztam Észak-Amerikában, ami egykoron indián terület volt, sőt, pár tíz km-re kezdődik a még mindig indián terület. Itt sokan mesélték, hogy voltak érdekes dolgok,

a) például egyik házban 3 különböző ember érzett szellemtevékenységet (meg egy macska :D), úgy, hogy abból ketten nem tudtak arról, hogy korábban már is... és ezekből egyik 2 hétig aludt felkapcsolt lámpával, úgy, hogy tényleg egy tanult, értelmes, racionális ember

b) de az egyik épületben is volt egy olyan eset ottartózkodásom alatt, hogy egyik lányt a felügyelő látta elfutni, majd eltűnt, mikor pedig visszament az épületbe, a lány ott állt a folyosón, befutott az egyik szobába, de mikor a felügyelő utánament nem volt senki abban a szobában... és másnap a tanárok se emlékeztek ilyen lányra az iskolások közül (tanárok más épületben aludtak, az iskolások pedig a táborban dolgozó counselorokkel)

c) másik épületben a 'legenda' szerint 10 éve volt olyan eset, hogy 13an láttak szellemet, és a 13ból 6 az tanár volt... annyira komoly volt az eset, hogy a tábor elvileg tisztítást meg suttogót kért, hogy ez megszűnjön... ez nem feltétlen sikerült, mert ottlétem alatt is volt egy lány, aki állítása szerint arra ébredt, hogy valaki nézi (bár ezt a counselor se feltétlen hitte el, szóval ez ne legyen 'bizonyíték')

d) több, épületen kívüli látás is volt a korábbi években, például olyan karbantartók, takarítók, akik teljesen komolyak, kései30 - korai40esek, akik meg mernének arra esküdni, hogy szürkületben alakokat láttak a tábor területén sétálni. Néha ezek az alakok indián ruhában voltak, és/vagy lovon. A táborban volt ló és lovas személyzet, de ők délután 4 után már nem vihették a lovakat el, meg már nem dolgoztak, ezek meg általában du 7-9 után történtek (arrafelé nyáron vannak olyna esték, hogy 11kor is lehet még látni, nincs sötét annyira)

3) egyik a 3ból, aki az egyik lakóépületben látott szellemet, már korábban, 12 éve is látott egyet, mikor még teljesen szkeptikus volt, és viccet csinált mindenkiből aki ilyeneket mondott. Azt mondta, reggel arra kelt, hogy izzad, veri a hideg, szíve kiugrik, és nem tud megfordulni, pedig érzi, hogy nézik. Mikorra rávette magát, hogy megforduljon, látta, hogy az ajtóban áll valaki, aki elindul felé, majd eltűnik... nem volt szerek hatása alatt, mert magasabb beosztásban dolgozott -aznap is-, és ő azóta is próbálta elhitetni magával, hogy csak álmodta (ez sikerült is addig, amíg nem látta a másodikat a táborban).



Szóval, ezen kisregényben foglaltam össze azokat a behatásokat, amik eléggé afelé toltak, hogy ne zárjam ki az egészet :D

+ még, amit többen is mondtak, és utólag, tényleg, a táborban az erdőben sétálva, főleg estefelé, eléggé nyomasztó érzés volt néha, mintha figyelnének téged, de nem állatok, mert azt máshogy érzed (tudom milyen, ha állat figyel, több száz őzet láttam ott úgy, hogy általában ők láttak először), szóval ja, creepy


Nektek volt olyan, hogy ismerőssel, vagy akár veletek történt olyan, aminél felmerült bennetek, hogy szellem, de aztán elvetettétek?

Trollkodást nem kérek, tényleg nem az Ezo TV előtt ülő betelefonáló távműtős Marika néni típus vagyok, hanem húszas évei végén járó, diplomás, dolgozó ateista (tudom, ezek annyira nem lényegi infók, csak azért akartam leírni, hogy tényleg ne troll kérdésnek vegyétek, meg ne is nézzetek olyannak, aki full elhiszi az ebben s egyéb témákban felvetett hüleségeket)

písz


2017. jan. 14. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Valamikor olvastam Vasziljev professzornak a Telepátia című könyvét. Abban is le volt írva hogy a szellemek látomások. Vagy az hogy egyes indiánok képesek voltak a telepátiának arra a változatára hogy látomást idézzenek elő másokban, megtévesztve ezzel például az ellenséget.

Egyszer volt életemben ilyen élményem hogy ketten is "láttunk" egy fekete szellemlepkét. Az idős anyjáról beszélt nekem, mindketten elmerengtünk közben a sorsán meg az öregségen. Vagyis a telepátiához ellazult, fogékony állapotba kerültünk. Egszer csak mindketten ugyanott "láttunk" egy fekete szelemlepkét egy pillanatra. De mindketten tudtuk hogy mi volt ez a jelenség.

Ettől függetlenül azt javaslom hogy kutatni kellene tovább ezt a jelenséget. Hogy végre tisztázódjanak a szellemekről szóló dolgok. A telepátia működéséről olvastam olyat is hogy azon kívül hogy elektromágneses hullámokkal történik, ezeket a em. hullámokat kémiai reakciókkal állítja elő az élő szervezet. Például az égés közismert elektromágneses hulláma a fény és infravörös sugárzás. Ugyanígy a többi reakció is állít elő em. hullámot csak más hullámhosszal. Valamint ezek a frekvenciák képesek ugyanazt a kémiai reakciókat előidézni másokban. Jól ismert az ásítás ragályossága. El tudom képzelni hogy a szellemlátomásokat is elő lehet így idézni másokban, a leírt magyarázattal.

2017. jan. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem meg van ez a könyv. Érdemes valóban elolvasni.
2017. jan. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

a táborban nem voltak indiánok (illetve hát egy aki ott dolgozott, de őt nem tartott semmilyen szokásokat, írek nevelték fel), és a környéken lévők is már mind üzletemberek, meg stb voltak, szóval nem voltak ott a területen, hogy látomást idézzenek elő

vagy ez milyen messziről működne? több tíz km-ről is?

2017. jan. 14. 19:02
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

1. Szellemtelepre ment dolgozni egy szkeptikus? Logikus.


2. Nem olvastam végig lsta voltan bocsi.


3. Van aféle hogy reggel kiszáradsz de nem akarsz kimozdulni mert félálomba vagy és azt hiszed hogy alszol. Szárazan kilépet a te haverod aki rosszul volt a vízhiány miatt és félálomba egy alak tünt el a szemelátára. Addigra ébredet fel.

2017. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"szellemtelepre ment dolgozni egy szkeptikus?"

öööö... nem rétem a logikádat (valszeg nincs is)


nem azért megy oda bárki dolgozni mert szellemtelep a hely neve... Újpesten él, ott kapott munkát, oda ment dolgozni, mi a fene nem érthető ebben?

2017. jan. 15. 12:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Leírásodbol esti műszakos lett. Nem lehet hogy fáradság kezdte ki az agyát?
2017. jan. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fishis válasza:
Oké szerintem nem sokan értették ezek szerint de a szellemtelep az csak egy gúny név amivel az ijesztő helyeket illetik.
2017. jan. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!