Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért hiszel/nem hiszel a...

Ay carramba! kérdése:

Miért hiszel/nem hiszel a szellemekben?

Figyelt kérdés

Napokban érkezett meg a legütősebb megerősítés arra, hogy szellemek nem léteznek: "A részecskefizika standard modelljében egyszerűen nincs helye olyan létformának, amely a halál után is információt hordoz, és a Nagy Hadronütköztető mégsem veszi észre."


[link]



2017. márc. 5. 08:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%
Hiszek bennük, mert láttam már.
2017. márc. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%

Én hiszem hogy vannak szellemek.

És már láttam is.

2017. márc. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
71%
Hiszek bennük mert történt velem valami amit máshogy nem tudok megmagyarázni.
2017. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom ,hogy miben higgyek ,de abban amiben az elött már biztossan nem fogok !
2017. márc. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Jó, jó. A "láttam már" a leggyakoribb válasz. Nem tudom megcáfolni, mert neked is és nekem is észérveim vannak. (Csak nem mindegy hogy azok miből "készültek"). Persze nyugodtan mondhatom, hogy mást láttál, mert semmilyen bizonyítékod sincs rá, így én meg nem akarok belelépni a bizonytalanság csapdájába. Például az agyunk elektromos információ átadása, és más tevékenységei miatt láthatunk mást.


Tehát hiszel valamiben, aminek nincs fizikailag létező, atomokból felépülő teste/váza. Kedves barátom. Amíg a tudomány nem jut el arra a szintre, hogy bizonyítani tudja megfigyelések és bizonyítékok által, hogy van nem anyagból felépülő, a halál után is "létező" élőlény-szerű 'izé', addig a legjobb az ha agnosztikusak vagyunk. Tehát nem a végletekben foglalunk helyet, hanem középen.


Nem kigúnyolni szeretnék senkit, aki hisz a szellemekben és azt állítja hogy "láttam már" olyan furcsa megmagyarázhatatlan entitást, ami szellem-szerű, de az általánosítás veszélyes dolog ám. Kijelenteni azt, hogy az a belőhetetlen dolog PONT szellem volt, hát, szívom a fogam, de millió dolog/ok lehet.

2017. márc. 5. 09:40
 6/31 anonim ***** válasza:
Azt kérdezted hogy miért hiszünk vagy nem hiszünk benne. Véleményt kértél. Nem értem hogy miért ilyen fontos neked hogy megcàfold a véleményünket,aki azt mondja hogy hisz bennük annak úgyse fogod megcáfolni a véleményét, de tiszteletben tartani más véleményét azt mutatná hogy intelligens vagy. Biztos te is hiszel valami amit más orbítális baromságnak tart.
2017. márc. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
*hiszel valamiben
2017. márc. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

#6 Igazad van, csak hirtelen felindulásból tettem. Az illem az szabály. Velem sajnos tényleg az (is) a baj hogy néha előtör belőlem az okostojás. :P


Már megint nem kritizálásból, de azért pontosítanék:

Az intelligens viselkedés legtöbbször nem azon dől el, hogy mennyire vagy udvarias, ugyanakkor javít a jellemeden.

2017. márc. 5. 10:14
 9/31 A kérdező kommentje:

Egyébként a párhuzamos dimenziókban hiszek. Nem tudom, nem zárja ki vagy erősíti meg semmi. Még alig tudunk valamit kezdeni vele.


Még az előzőhöz: (tényleg nem mentegetőzés, csak egy kis pszichológia)

-A más véleményének a kritizálása nem feltétlenül az udvariatlanság hiányát mutatja, bár a mi esetünkben én voltam a bunkó, az hét szentség. Az álalánosítás veszélyes.

2017. márc. 5. 10:18
 10/31 A kérdező kommentje:
*általánosítás
2017. márc. 5. 10:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!