Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Volt már valakinek valmi...

Volt már valakinek valmi élménye szellemekel? (ha egyáltalán léteznek)

Figyelt kérdés

2017. júl. 18. 23:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Nem léteznek szellemek. Az ilyen jellegű élmények csak érzékcsalódások, vágyakozás, álmodozás, hallucinálás, képzelgés, vagy hazugság.
2017. júl. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Dóra Bereczky válasza:
29%

Szia 👋

Szerintem léteznek,mert én nekem már volt paranormális élményem...most se tudok aludni emiatt

Tegnap este például lenyomodott a kilincs,valami fekete árny szerű elsuhant az ajtóm előtt

Ma este pedig a székbe volt a távirányító és magától elkezdett váltogatni más csatornára,kint leesett egy doboz,a széket kitolták

Szóval szerintem léteznek

Tudni kell rólam,hogy látom a nagymamám szellemét,szoktam vele kommunikálni(sokan hülyének néznek emiatt)

De tudom,hogy nem a nagymamám volt😥

Mindig is nyitott voltam a szellemek felé

14/l

2017. júl. 19. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
A #1-es elég sekélyesen látja a dolgokat. Szellemek igen is vannak, csak nem mindenki tudja érzékelni őket. Ez hasonló mint a fronthatás. Azt is van aki megérzi és van aki semmit nem érzékel belőle. De attól még létezik!
2017. júl. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
No hallod #3 Ez a legjobb hasonlat! Az időváltozást az egészséges ember nem érzi. Csak a BETEG!
2017. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert én a nem zárom ki de nem is hiszek benne kategória vagyok de egyre biztosabb vagyok a létezésükben elvileg anyám koléganője szokta látni őket pl. elvileg láta a halott anya szellemét de mindig látja őket halucináció valószínű nála nem mert olyat tudot meg tőle amit nem tudhatot volna
2017. júl. 19. 12:08
 6/15 thoomas26 ***** válasza:
70%

A szellemek létezése nem kérdés annak, akinek meghatározó élménye volt e téren. Akinek nem, semmi esetre sem győzhető meg, s ez természetesen nem is várható el senkitől sem.

(Nekem is volt több tapasztalásom is e téren, s közte olyan is, amikor valóban olyan információhoz jutottam általuk, melyet teljesen kizárt, hogy egyébként tudtam volna. Azonban soha nem is kérem és soha nem is várom el senkitől sem, hogy ezt elhiggye! Mint hogy én sem hittem volna, amíg magam nem tapasztaltam. A saját tapasztalásig mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy belefér-e mindez a saját világképébe.)

A szellemek tulajdonképpen nem is valami természetfeletti, különleges dolgok, hiszen mi magunk is azok vagyunk. (Csak a közgondolkodás véli annak, hiszen még erősen tabunak számít, noha a változás azért megfigyelhető.) Mi is azok vagyunk, csak mi most éppen testben létezünk. A testi halálunk után a következő testet öltésig magunk is szellemként fogunk élni.


A szellemek túlnyomó része a test halála után annak rendje módja szerint átkel a szellemvilágba. Vannak azonban, akik nem kellő tudatosságuk miatt és/vagy valamely földi dologhoz való túlzott ragaszkodásukból kifolyólag nem kelnek még át és hosszabb-rövidebb ideig a köztes létben ragadnak. Elsősorban velük kapcsolatban történik a legtöbb embernek tapasztalás, azok közül, akiknek bármiféle tapasztalása is van szellemekkel. Ilyen élményből több van, mint gondolnánk egyébként, az "optikai csalódás" abból fakad, hogy a legtöbb ember egész egyszerűen nem meri elmesélni az élményét senkinek sem. Tehát viszonylag nagyon sok ember tudna saját, meghatározó élményről beszámolni, ha tudná biztosan, hogy akinek elmeséli azt, megértené teljes mértékben.

2017. júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6# igen valahogy én is így vagyok vele de van olyan ember akinek elhiszem mert anyirra meggyőző bizonyitékot tud felhozni hogy azt nehéz megcáfolni de ilyen esetekben én mindig fenntartom a gyanakvásom
2017. júl. 19. 16:36
 8/15 anonim válasza:
46%
Nekem volt egy elég érdekes sztorim halottak napján. Egyedül voltam itthon egyik este a kisbabámmal aki olyan furcsán sírt és folyton egy pontott nézett az ajtó felé. Nem tudtam hogy most a hasa fáj vagy mit csináljak vele hisz annyira sírt. Gondolkodtam elfordítom h ne nézze azt a pontot és akkor megnyigodott. Hozzá teszem h annyira elvoltam havazva a gyerek miatt h még azt is elfelejtettem h halottak napja van. Erre a kicsi nagynehezen elaludt aztán a kutyám kattant be. Az is ugyan azt a pontott nézte amit a kicsi. Akkor már elkezdtem félni. Aztán a kutyám oda ment az ágyunknál levő fejtámlához felágaskodott és a fejét az az a homlokát erővel nyomta bele a falba. Oda mentem hozzá h megnyugtassam előszőr azt hittem rosszul van mert már öreg 15 éves. Végül haza jött a párom és elnesèltem neki aztán jól kiröhögött. Lefeküdtünk aludni és este hajnalba arra lettem figyelmes h valaki húzza le a lábamnál rólam a takarót és fázok huzatot érzek. Felkeltem mert azt hittem h a kutya huzza le rólam a takarót. Közbe furcsálodtam mert a takaró a nyakamig fel volt húzva. Na hát egyből kiment az álom a szememből. Aztán reggel felkeltünk tettem vettem otthon egyszer csak csörög a telefonom és bele szólt egy rendőr. Engem keresett h fel kérne tanunak mert az egyik volt osztársam a felnőtt gimiből meghalt, és még mindig tart a nyomozás h idegen kezüség volt e vagy sem. Nagyon jóba voltunk ezzel a hölgyikével és nagyon megrázott hogy meghalt szegény. Aztán miután letettem a telefont ültem az ágyon és eszembe jutott h előző nap halottak napja volt. Azon gondolkodtam lehet hogy ő volt itt és idejött h elköszönjön.
2017. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
63%

Mára már sajnos (vagy nem sajnos) nem látom őket, de kiskoromból elég sok emlékem fűződik hozzájuk.

Mikor a nagymamám húga meghalt mellrákban eljött hozzám, hogy elköszönhessen.Ott voltunk nagyinál, ő pedig kedvesen mosolyogva integetett nekem.Ez még a mai napig megmelengeti a szívem, ha csak rá gondolok.

Valamint itthon a papámat láttam egy másik emberrel.Akkor még nagyon kicsi voltam, de anyukám észrevette, hogy a tetőt bámulom.Megkérdezte mit látok, én pedig azt válaszoltam; ott csücsül két férfi, és rám mosolyognak.

Nagyon sajnálom, hogy papát sosem ismerhettem meg.Mégis megvan ez az egy emlékem róla.Biztos vagyok benne, hogy nagyon szeretett volna.

2017. júl. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 thoomas26 ***** válasza:
23%

#9

A gyermekek 7-8 éves korukig sokkal érzékenyebbek a fizikai érzékszerveken túli észlelésekre (melybe a szellemek érzékelése is tartozik). Ez természetesen nem mondható el mindenkire, csak általánosságban igaz. Így neked sem véletlen, hogy akkor voltak ilyen megtapasztalásaid, s aztán már nem.

2017. júl. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!