Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Kopogó szellemekkel kapcsolatb...

Kopogó szellemekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, információja?

Figyelt kérdés

Múlthéten sajnos itt hagyott minket nagymamám, azóta nem hagy minket nyugodni. Tudom, hogy nem akar bántani, csak fel szeretné hívni magára a figyelmet, hogy tudjuk jól van.

Sajnos, amíg a temetést és minden egyebet intéztük, muszáj volt a szobájában aludnunk, ott ahol régen ő aludt. Eredménye 2 éjszakás egyáltalán nem alvás volt (én sem, szüleim sem), végül 3. éjszaka inkább a ház másik végében aludtunk rokonunknál a földön. A 2 éjszaka alatt, első éjszaka 2x hallottunk kopogást, 1x5 és 1x4-et, majd a második éjszaka 1x4-et (érdekes, hogy mindig a szoba másik pontjairól jöttek a kopogások). Anyukámat meg is érintette, pedig a szüleim nem hittek eddig ilyen dolgokban. (annyira félt anyukám is utána, hogy azért költöztünk inkább a ház elejébe utána, és aludtunk a földön.)

Azóta több érthetetlen dolog történt, de lehet, hogy ezeket csak mi akarjuk bemagyarázni, hogy mama lehetett. Ilyenek voltak többek között, hogy temetés előtt a nappaliban a lámpa kb négyszer pislákolva lekapcsolt (érintős), de mikor visszakapcsoltuk semmi baja nem volt, ahogy azóta sem.

Elromlott a mikró, tegnap főzés közben egyszer csak elkezdett ugrálni a 24-es és a 12-es szám felváltva, csipogás közepette a kijelzőn. És még sorolhatnám..ha eszembe jut még valami nagyobb dolog, megírom kommentben.


Mi a véleményetek? Miért csinálhatja szerintetek (már ha ő az), a kopogás azt jelenti,hogy rossz szellem lett? Mit tudtok a kopogó szellemekről?


26l



2016. okt. 9. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően egyik szellem sem mondható rossznak. Az ilyen esetekben pedig, csak annyit kell tenni, hogy ha tapasztaltok jelenséget, tehát feltételezhető a jelenléte, akkor meg kell acélozni az idegeket, és elküldeni. Ha a mamád az, lehet, hogy tényleg csak valami apróságot akarna, vagy esetleg elköszönni tőletek. De a gyászolókra könnyen tapad más entitás is. Ezért ha éjjel kopogást hallotok, csak hallható szóval távozásra kell utasítani/ kérni.
2016. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mondtam már neki többször, hogy tudom, hogy itt van, de ne ijesztgessen, mert félek.. akkor épp abbamarad, de aztán másnap, vagy harmadnap folytatja. Olyan, mintha mindig biztosítani szeretne minket arról, hogy itt van, nem ment el.

Lehet nem segítünk rajta úgy, hogy nagyon ragaszkodunk hozzá...hogyan tudnánk megértetni vele, hogy hirtelen hunyt el, már nem él, és bár mi szeretjük, de engedje át magát az öröklétnek?

Esetleg szakértőt kéne hívni? Van egyáltalán aki ilyen helyzetekkel foglalkozik?

Ami miatt a távozását sürgetnénk az az, hogy sajnos el akarják adni a házat (nem tudnak az emlékétől élni benne, egyébként semmit sem ér a ház, nem a pénz miatt), és nem akarjuk hogy örökre ott ragadjon, mert nagyon jó ember volt és nem ezt érdemli.

2016. okt. 9. 11:20
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom fontos-e, de még eszembe jutott, hogy egyik rokonunknál Mama halála után pár órával letolta az asztalról a nem túl könnyű táskát, leesett a kép a falról, és náluk is vibrálnak a lámpák, ki is égett már kettő.


Párommal Mamám halála után 3 nappal beszélgettünk a nappaliban, (ő nem hisz ezekben a dolgokban) meséltem neki mik történtek Mamánál, mire ő azt mondta, hogy rendben, ha bizonyítja neki, hogy itt van akkor elhiszi. Úgyhogy hangosan kijelentette, Mama ha itt vagy, adj valami jelet. Ahogy ezt kimondta, a teraszon eldőlt a szellem mintájú halloween tábla...


Még ezek ugrottak be hirtelen.

2016. okt. 9. 11:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a mamád okozza ezeket

A lényeg hogy ne félj tőle

Ha szeretnéd hogy ne zavarjon titeket akkor priviben leirom hogyan biztositsd róla hogy már nem él és hogy hagyjon titeket békén persze szépen kérve

Írj privit

2016. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Néha képesek üzenni, a maguk módján.Attól nem kell tartani, hogy rossz szellemmé változott volna.Olyasmi azonban lehet, hogy egyéb rossz szellemek próbálják a haláleset kapcsán felvenni a kapcsolatot.Az érintős lámpák néha elég megbízhatatlanok.Nekünk is volt és néha önműködővé vállt, ezért kiiktattuk a benne lévő dobozt és sima kapcsolósra alakíttattuk át.Azóta jól működik.
2016. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

néhány éve költöztünk oda, ahol most lakunk. ő már akkor itt volt, de soha nem zavart különösebben. néha becsapn egy ajtót, kinyit egy ablakot vagy a hűtőt, de ennél nagyobb baj tényleg nem volt soha vele. van nekem egy hosszú ruhám, amit az ablakra szoktam akasztani, ő pedig elkezdte mozgatni ide-oda, semmi huzat nem volt, amitől mozogni tudhatott volna. úgy mozog, mintha táncolna valaki benne magát, illegetné magát a tükör előtt. ez engem napközben egy kissé zavart, így megkértem szépen, hogy mikor ott vagyok, vagy mikor ébren vagyok ezt ne csinálja. azóta nem mozog a ruha mikor ott vagyok, csak néha mikor hajnalban felriadok látom fél szemmel, hogy ugyanúgy mozog, mielőtt megkértem, és mikor teljesen odafordulok forog még egyet-kettőt, aztán abbahagyja.

és mikor hazaérek szoktam köszönni neki, amire ő vissza szokott kopogni.

2018. ápr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!