Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szellemek léteznek vagy nem?

Szellemek léteznek vagy nem?

Figyelt kérdés

2017. dec. 11. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Ezotéria!
2017. dec. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezoteria?? Szep valasz mondhatom!!!

Tudod, valaki azt mondja ez az egesz egy baromsag! Valaki azt mondja, letezhetnek.

Valaki azt allitja, leteznek.

Valaki viszont, mar latott vagy tapasztalt valamit.

Szemelyes valaszom, tobb is van odakint, mint azt el tudnad kepzelni.

Sokan csak akkor latjak be, ha mar tapasztaltak barmit is.


Leteznek szellemek, az ember is test-lelek-szellem. Maga a vilag korulottunk szellemi termekekbol all.

Igy miert is kerdojelezitek ezt meg?


Vannak szellemek es pont. Nem kotelezo ezt mindenkinek elfogadnia. Ha valaki nem fogadja el, hat nem fogadja el, nem dol ossze a vilag!

2017. dec. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szerintem nem léteznek. Mert tegyük fel hogy emberek szellemei léteznek. Mivel az ember egy élőlény, akkor ezek szerint bármilyen élőlénynek lehet szelleme. Kutyának, hüllőnek, csótánynak. De ezekről senki nem beszél, ugyanis az emberi szellemmel lehet ijesztgetni/riogatni, horror filmet csinálni belőle. Mert ki tapasztalt már olyat, hogy pl egy eltaposott hangyának kísértene a szelleme. Nonszensz, nem véletlenül. Na de ha emberről van szó, rögtön sokan elkezdenek hinni benne, a vallás vagy az ismeretlentől való félelem miatt. Holott az ember is csak egy emlős, aki felegyenesedett, és kifejlett az értelme.


Kb az emberiség kialakulásával egyidős a szellemvilágban való hit, mégsem sikerült még soha senkinek sem bizonyítania, hogy valóban vannak. A mai technológiával pedig nem hinném, hogy túl nehéz lenne.


Sokaknak nehéz elfogadni, hogy húsból és vérből vagyunk mi is. Halál után egyszerű biológiai és kémiai folyamatok mennek végbe. A test elkezd lebomlani, míg végül csak a csontok maradnak, vagy hamvasztás esetén még azok sem. Sokan nem képesek ezt elfogadni, ezért is hisznek Istenben, mert nem képesek elhinni, hogy az élet csak ennyi lenne. Akarnak hinni valami nagyobb hatalomban. Még akkor is, ha SEMMI bizonyíték sincs arra, hogy bármiféle Isten vagy hasonló létezne is. Nos a Biblia is csak egy "mesekönyv", amit emberek írtak. Semmivel sem lehet utánajárni, hogy valóban megtörtént, és mégis sok ember teljesen elhiszi az egészet.

2017. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Bocsi, hogy idekevertem a vallást, de erősen párhuzamba vonható a "szellemvilággal". Kár egyébként, szívesen megnéznék valamilyen hal vagy bogár kísértetet :)
2017. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ok. Te így látod, és ezt el tudom fogadni.


Ellenben szerintem meg vannak. Többször is láttam, és kommunikáltam is már legalább egyel.


"Mert ki tapasztalt már olyat, hogy pl egy eltaposott hangyának kísértene a szelleme."


Ezt szerintem nem jól látják azok, akik tagadják ezt.


Először is mi az, hogy kisért. Ez mekkora hülyeség már. Miért kisértene?


Másodszor, miért gondolod pl., hogy a hangya kisértete ember nagyságú lenne. A hangyát sem látod meg, miért gondolod, hogy a szellemét észrevennéd. Az ember szelleme is (nagyából) ott észlelhető ahol élt. Igy a hangya is ott tartózkodna, ahol élt. (de a fentiek azért elég idealizáltak )


"Nonszensz, nem véletlenül."


" Kb az emberiség kialakulásával egyidős a szellemvilágban való hit, "


Talán nem véletlenül.


"mégsem sikerült még soha senkinek sem bizonyítania, hogy valóban vannak."


Dehogynem...,csak nem fogadják el, mint ahogy sok más dolog is így járt az élet minden területén.


Nagyon begyöpösödött dolognak tartom egyébként, ezt a művak hozzáállást.


" Halál után egyszerű biológiai és kémiai folyamatok mennek végbe. "


Es fizikai, elektrokémiai, bioelektromos változások.


Az ember elektromos "erőmű".


A semmi sincs a halál után, teljes ellentmondásban van az energiamegmaradás törvényével. De persze be lehet bizonyítani az ellenkezőjét is. Mint mindennek. Ezt már az ókori filozófusok óta tudjuk.


" ezért is hisznek Istenben, mert nem képesek elhinni, hogy az élet csak ennyi lenne "

" Még akkor is, ha SEMMI bizonyíték sincs arra, hogy bármiféle Isten vagy hasonló létezne is."


Rengeteg értelmezése van istennek. Nem csak a felhők között a szakálát vakargató," gyilkolva szerető" valaki az isten.


" Nos a Biblia is csak egy "mesekönyv", amit emberek írtak. "


Ebben viszont egyetértünk.


Mindenki, tudása, tapasztalása, neveltetése szerint hisz.

Vannak esetek amikor ez a hit már nem az " ő dolga " kategóriába esik, de ez nem az.


szép napot

2017. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, léteznek.
2017. dec. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Sokáig azt sem hittük el, hogy a fémből készült hajó, fent marad a vízen...most meg mind abból készül! Persze hogy vannak szellemek, de teljesen másmilyenek mint amilyennek azok írják le, akik csak elméletben találkoztak velük! Sok hülyeség kering, azt javaslom ne siess velük találkozni, mert nem túl kellemes élmény, és egész életedet elkíséri a tapasztalat! Más világ...nekünk inkább félelmetes! Én találkoztam szellemmel, kétszer is, azóta mikor megemlítem, borsózik a hátam...most is...Ha akarnak úgyis megkeresnek!
2017. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mit nevezünk szellemnek. A lélek például szellem-e, és egyáltalán létezik-e? Volt egy amerikai kisérlet a lélekre. Haldokló embereket raktak egy nagyon pontos mérlegre, és akkor amikor meghalltak könnyebb lett a testük egy picivel, mindig ugyan akkora tömeggel, valami eltávozott belőlük az élettel együtt, szerintem ez a lélek, ami nem látható de még tömege is van.


Én például szellemnek nem a ghostbuster szerű vicc kategóriát tartom hanem a léleknek a legfelső részét, azt az éltető szikrát ami a lényeg bennem és mindenki másban. A test csak 1 ruha amit az élet nevű színdarabban viselnünk kell, mint ahogy Shakespeare is írta "Színház az egész világ, és színész benne minden férfi és nő."

2017. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Léteznek több tapasztalatom is volt elég durvák .De az ember csak akkor hiszi el ,ha már látott ,hallott vagy érzett hasonlót.Nem akarok senkit meggyőzni ,de nekem nagyon megrázó volt..
2017. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ezt te döntheted el. Mindenki olyan hogy hisz vagy nem a szellembe.
2017. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!