Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mik azok az elementálok?

Mik azok az elementálok?

Figyelt kérdés

Háromféle választ is leltem erre a kérdésre és nem tudom melyik igaz.


Az első verzió, hogy természetlények akik kobold,tündér, manó, meg efféle lények képében mutatkoznak meg.


A 2. verzió, hogy egyes tájegységek elemi lényei.


A 3. verzió hogy a gondolataink materializált, testet öltött leképeződése.



Lehetséges hogy mindhárom verzió igaz?


2018. okt. 14. 14:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Én azt hittem az egy sajt.
2018. okt. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hahaha... Ezt a poént már elsütötték egy páran.Nem túl eredeti
2018. okt. 14. 15:05
 3/17 anonim ***** válasza:
Első kettő...mert a "matéria" anyagot jelent..
2018. okt. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg e mentális problémákra utal?
2018. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

Közös barátunk, a Gúgli, ennyit tud róluk:

[link]

2018. okt. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Miért érdekel?
2018. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem A 2-dik de pontosabban az elemek megtestülései tűz viz levegő föld és erősen kötődnek az alkimiához mig a koboldok és tündék (inkább hús-vér) lények az elementálok a görög mitológiában jelentek meg először (tudomásom szerint) ilyen Achilles anyja vagy épp az arthur monda körben a tó hőlgye (mindkettő nimfa/viz elementál)

A manó goblin kobold-nak egy az eredete és általában bányában elő szörny/lény leginkább a gnomot mondták elementálnak mivel a földalatt élt

A Tünde elf pedig a skandináv mitológiában fordul elő ők talán az angyalokhoz álnak közel (természet felettiek saját világuk van nyilván magasabb rendűek az embernél)

2018. okt. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Jól megerőltetted magad, Dubitus😂

És tök feleslegesen.


Utolsó,értem.Köszönöm a választ.

2018. okt. 14. 20:15
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
Kelemen Pàl
2018. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges mindhárom. Ez hermetisztika, Franz Bardon, a beavatás útja című könyvben részletezi(1950-es évek) az elementáRokat és az elementáLokat. Sok forrás keveri a kettőt. Viszont ezeket a fogalmakat Franz Bardon hozta létre, nincs nála korábbi forrás. EleMENTÁLban, benne van a mentál szó, szellemi és intellektuális erők befolyásolása. Tehát elsősorban mentális szféráról van szó(másik kettő az asztrális és fizikai), ugyanakkor minden hat mindenre.
2018. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!