Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek TÉNYLEG léteznek...

Szerintetek TÉNYLEG léteznek vagy léteztek vámpírok?

Figyelt kérdés
Most ezt komolyan kérdem,most divat lett a vámpírság meg minden ilyen dolog az Alkonyat miatt ezért tudom ,hogy a rajongók akarnak hinni benne,de én komolyan kíváncsi vagyok véleményekre.Ja,és ezzel nem a rajongókat akarom sértegetni,én is megnéztem az eddigi 2 részt,a vámpírok nem a film óta érdekelnek.
2010. jún. 27. 17:10
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
most hogy feltettem ezt a kérdést én nem azt akartam állítani ,hogy léteztek vagy léteznek,véleményekre voltam kíváncsi,de abban csatlakozom az egyik válaszolóhoz,hogy ha nem láttunk valamit az nem jelenti azt,hogy nincs is.Én hiszek Istenben ,és sok hívő hisz Istenben,pedig nem látták.
2010. jún. 27. 20:27
 12/25 anonim válasza:
i'm a vampire. ;]
2010. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
Vámpír? Max. vámpírdenevér...
2010. jún. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 BlackSword ***** válasza:
100%
Persze hogy léteznek, és egyébként a kórházak belgyógyászati osztályán dolgoznak, mint orvos, nővér, ápoló... Nektek még nem tűnt fel, hogy ott minden nap vérvétellel indul... Még is mit csinálhatnának annyi vérrel???
2010. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Utólsó ez jó volt.
2010. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
93%

A Terra X az ismeretlen Föld című egyébként ismeretterjesztő könyvben olvastam egy elméletet a vámpír mítosz eredetéről. A mítoszt a TBC tüdőgümőkór nevű betegséghez köti a könyv. A TBC-ről azt kell tudni, hogy fertőző, az áldozatot teljesen legyengíti a tüdőt tönkreteszi, kezeletlenül halálos. A könyv azt az elméletet hangoztatta, hogy a beteg lázálmaiban nyílván úgy érezte többek között a tüdőkárosodás miatt, mintha ülne valaki a mellkasán és szívná a vérét. Ezt elmondták a hozzátartozóknak is. Mivel a vért az élet eszenciájának tartották ezért arra a következtetésre jutottak, hogy nyílván a holtak szívják az élők vérét. Ezt igazolta az is, hogy minél többen haltak meg annál gyórsabban terjedt a vámpír kór (a TBC mint mondtam fertőző). Ekkor az emberek fogták magukat és kitalálták, hogy kiássák a nemrég eltemetett holtakat. És mit láttak amikor felnyitották a sírt? A holtak kifejezetten egészségesnek tűntek hajuk, szakálluk, körmük nőtt egy kicsit, az emberi roncsokhoz képest amik halálukkor voltak kifejezetten meghíztak, szájuk szélénél pedig vércsík húzódott és csámcsogó hangot hallattak. Elég vámpírszerű nem? Na és itt jön a tudományos magyarázat, halál után a testben elkezdenek különféle bomlási gázok termelődni amik felfújják a holttestet --> kövér vámpír, ugyanezek a gázok bugyborékoló hangot adnak ki és rothadó véres folyadékot présel ki a holt szájából --> csámcsogás vérnyomok. A szőr növekedés szintén ezeknek a gázoknak köszönhető, melyek elkezdték a szőr és haj hagymákat kifelé tolni a testből.

Szerintem ez egy érdekes elmélet és akár igaz is lehet :-)

2010. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
51%

léteznek, de ha arra vagy kíváncsi, hogy milyenek, elő kell keresni a régi vámpír mítoszokat.

Ők tisztán mentális, érzelem nélküli lények, nem szerelmeskedő tinitökök, mint a patisszon.

2010. jún. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Mint ahogy előttem említették, valószínűleg a vámpír-elmélet egy tapasztalat megmagyarázása. Ha valaki nem tud valamit, akkor megpróbálja megmagyarázni. Ha a többiek elfogadják, akkor lesz belőle mítosz, és legenda.


A vámpír is ilyen. Vannak dolgok, amiknek a működését nem értették, ezért kitaláltak rá valami magyarázatot. Kétlem, hogy valódi vámpírok, vérszívó élőholtak léteznének. Bizonyíték még nincs, és nem is lesz, mert valaminek a nemlétét nem igazán lehet bizonyítani.

Einstein mondta: "Végtelen számú kísérlet sem bizonyítja, hogy igazam van, de egyetlen kísérlet is bizonyíthatja, hogy tévedtem".

2010. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 M@x ***** válasza:
Én még nem találkoztam vámpírral pedig már 700 éve keresem őket!!!
2010. jún. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
utolsó ,ez jó volt :D
2010. jún. 29. 22:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!