Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibli tanításait alapulvéve...

A Bibli tanításait alapulvéve van olyan egyház, vagy felekezet amely tanításai szerint más naprendszerek és más 'világok' is léteznek, léteztek?

Figyelt kérdés

Ha van, melyik egyház, vagy felekezet, és mire alapozza ezt a tanítását?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 30. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit értesz más világok alatt?
2011. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi az a Bibli?
2011. júl. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
*Biblia
2011. júl. 30. 22:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a mormonok. De nem tudom, mire alapozzák.
2011. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen szekták első? Te nem hiszed el, hogy léteznek más naprendszerek? Akkor gondolom te egy időutazó vagy a régi múltból. A más világok alatt arra gondolsz, hogy Földön kívüli élet, vagy másik univerzumok? Földön kívüli élet biztosan van, de már univerzumok már nem biztos.
2011. júl. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel végül nem pontosított a kérdező, az ő segítsége nélkül kell értelmeznem a kérdést. Szóval, a Katolikus egyház pont ilyen: a Bibliára alapozza atanításait, és elfogadja a tudomány állításait a többi naprendszerrel kapcsolatban. Hogy mire laapozza? Állítólag az ószövetségi teremtéstörténetet allegórikusan kell értelmezni. Hogy ez mi a francot jelent, azt ne tőlem kérdezzék.
2011. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Elvileg minden keresztény közösség, aki tanulmányozza a Szentírást megtalálhatja benne ezt a tanítást. Nemcsak a mi naprendszerünket, hanem más "világokkal" (Zsidókhoz rt levél 1:2 pontos fordítása: "világokat") is teremtett Isten, csillagok milliárdjaival is benépesítette a teret, és mindnyájukat "nevén szólítja" (Ésaiás könyve 40:26), személyesen gondot visel róluk. A Szentírásban azt olvassuk: "Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet" (Mózes első könyve 1:1). Az "ég és föld" kifejezés csak a földet és közvetlen környezetét jelenti, mivel az Írás más helyei jelzik – bár nem részletezik –, hogy már volt élet, voltak csillagok, "egek" is, amikor az Úr "a földnek alapot vetett". Akkor "együtt örvendeztek a hajnalcsillagok, és Istennek minden fiai vigadoztak" (Lásd. Jób könyve 38:4, 7 és Péter második levele 3:5).


Én a gödöllői Bibliaházba járok, mely a Keresztény Advent Közösség gödöllői gyülekezete.


Üdv. Péter

2011. aug. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elsősorban köszönöm Péter a válaszod. Úgy látszik, mégiscsak meg lehetett érteni a kérdést.


Zsid 1:2-ben található világ szó a görög aiónasz (αἰῶνας·) Jelentése korszakokat, beláthatatlan idő, örökkévalóság. Kicsit szabadosan lefordítva a világ, a minden, ami van.

Semmi esetre sem hinném, hogy itt világokat kellene mondanunk.

A teremtésnél az egek kifejezés lenne csak a föld környezete? Ezt én egy kicsit belemagyarázásnak vélem. Ez véleményem szerint a föld, mint Isten zsámolya, és minden más, mi a mi világunkban van, amit szétfeszített, mint ahogy az ige is írja.


Hogy kik is Isten fiai? Közvetlenűl a teremtés utáni egy-két évezredből nem hiszem, hogy bárki is tudná. De ha valaki úgy olvassa a Bibliát, hogy nem a hibákat próbálja kivesézni, hanem a látszólagos hibákra próbál magyarázatot találni az igéből, akkor Pál leveleiben talál magyarázatot Isten fiaira.


Csak egy példa: Rm 8,14 "Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai."


De Krisztus is említette: Mt 5,9 "Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak."


Hajnalcsillagok - Istennek minden fiai. Ahogy Krisztus ama fényes hajnalcsillag, a hajnalcsillagok az angyalok, Istennek fiai, kik akár hullócsillagok, sátán által eltévelyedett angyalok is lehettek később. Istennek fiai-meseszerűen fogalmazva jó angyalok, de lehettek azon emberek, melyek Istennek fiainak neveztethették is volna, mert Istennek tetsző, békés, szerető emberek voltak.


Ezért van említve, hogy megromlottak ők is Noé idejében.

" És láták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak feleségeket mind azok közűl, kiket megkedvelnek vala." Kényük-kedvük szerint cselekednek...már ők is.

Sőt, még egyszer említve vannak:

"Az óriások valának a földön abban az időben, sőt még azután is, mikor az Isten fiai bémenének az emberek leányaihoz, és azok gyermekeket szűlének nékik. Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak.

És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz."


Az óriásokba ne menjünk bele, de mindenképpen híresek-nevesek (önteltek, egoisták, magamutogatók) voltak. Következtetés: Ergo, "megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz".


Hol itt a bizonyság ufókról?


Krisztus, ki megjelentetett mindent nekünk, semmi említést nem tesz más világokról? Rejtjeles megfejthetetlen üzeneteket küldene? Olyan fél mondatokat, el-ellejtett szavakat? Mi ez? Keresztrejtvény?


Szerintem az ufóhisztéria (léteznek más civilizációk, földön kívüli életek) pusztán az evolúcióból származtatott mizéria, mely a legkevésbé sem biblikus.


Ha van más világ, más kultúra, népesség a földön kívűl (persze itt nem a mennyei angyali seregeket értem, hanem a klasszikus földön kívüli civilizációt), akkor Isten, aki 'szerint' minden értünk van, nem hallgat el semmit, mit cselekszik, hanem a prófétáján keresztűl hírűl adja azt előbb, lódított volna? Nincs is minden értünk, és vannak olyan (nem kis) dolgok melyeket nem kell tudnunk?


Szerintem Isten szava igazság, és nem féligazságok sorozata. A Biblia nem említ, még csak kikövetkeztetve sem más világokról. Ezt csak bele- és félremagyarázásból lehet kiolvasni.

2011. aug. 1. 22:59
 9/10 anonim ***** válasza:

A Biblia világképétől nem idegen a földön kívüli lények létezése. Sőt más világ(ok) létezése sem. Maga Jézus jelentette ki, hogy „én onnét felül való vagyok; ... nem vagyok e világból való"

János 8,23

"Felele Jézus: Az én országom nem e világból való. Ha e világból való volna az én országom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én országom nem innen való."

János 18,36

Az is biztos hogy nem ugyanabból a világból jött, ahol a levegőbeli fejedelemségek és hatalmasságok vannak a magasságban, az "epúraniosz"-ban, aminek jelentése: ég felletti; égi. (Efezus 6,12)

Ez a sátán és seregének (angyalainak) a lakhelye, a sötétségnek a birodalma a fejünk felett a második égben valahol:


"És lőn az égben (úranosz) viaskodás: Mihály és az ő angyalai viaskodnak vala a sárkánynyal; és a sárkány is viaskodik vala és az ő angyalai"

Jelenések 12,7


Ez az égi háború majd a jövőben fog történni a fejünk fölött a sátán királysága és Isten királysága között.

Jézus az Atyától jött ki, Isten királyságából, ami a harmadik égben található:


"Ismerek egy embert a Krisztusban, aki tizennégy évvel ezelőtt (ha testben-é, nem tudom; ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja) elragadtatott a harmadik égig."

II.Kor. 12,2


Isten küldöttei (angyalai) időnként repülő eszközökkel jelentek meg a Földön. A legismertebb Illés szekere, amelyen a próféta eltávozott a Földről:

"...ímé egy tüzes szekér tüzes lovakkal elválasztá őket egymástól. És felméne Illés a szélvészben az égbe".

II.Királyok 1,11


A leírásban szereplő „szekér" héberül „rechev-és", vagyis „tűz szekere", mai fogalommal ismeretlen repülő eszköznek is nevezhetnénk. Miért ne lehetnének a gonosz seregeinek is ehhez hasonló tüzes "űr"szekerei? Abban az időben nem tudták a járműveket más szóval leírni, csak az ismert szókincsükkel. Nem volt az embereknek akkor még űrhajójuk, csak szekerük.


Szintén számunkra ismeretlen repülő tárgy jelent meg Ezékiel prófétának is:

"...és ímé forgószél jött északról, nagy felhő egymást érő villámlással, amely körül fényesség vala, közepéből pedig mintha izzó érc látszott volna ki, tudniillik a villámlás közepéből".

Ezékiel 1,4


Az itt szereplő „izzó érc" héberül „hasmal" (a görög nyelvű Ószövetség, a Szeptuaginta „élektrón"-nak fordítja), innen veszi a modern héber nyelv az „elektromosság" („hasmal"), illetve a „villamos" („hasmalit") szavait. Mindez arra utal, hogy Ezékiel héber szövege konkrét járművekre, valóságos dolgokra vonatkozik. Az ezékieli látomásban szereplő szekér és az ezeket kísérő kerubok felszíne fényesre polírozott rézhez hasonlított, tehát fémből valónak látszott (Ezékiel 1,7). A Bibliában ugyanilyen időnként az angyalok szeme, arca vagy látványa is.

A földön, ahol mi emberek lakunk, egyszerre van jelen Isten és a sátán királysága is, nem látható módon. Van egy olyan világ, ami fizikai szemmel nem látható, ez a szellemvilág. Ez a világ ugyanolyan valóságos, sőt valóságosabb mint a látható világ. Mi hívők "nem a láthatókra nézünk, hanem a láthatatlanokra; mert a láthatók ideig valók, a láthatatlanok pedig örökkévalók." Ebből a láthatatlan világból állt elő a fizikai, látható világ, minden ami látható. A mi világunknak a sátán lett az istene az ember bűnbeesése miatt. Jézus ezt nem is tagadta amikor megkisértette Őt a sátán. Emiatt kellett megváltási árat fizetnie az emberért, sőt e világ feletti birtokjogért.

2011. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kereszténység már alapból igazolja hogy vannak más naprendszerek, mivel a menny is egy másik naprendszer bolygója, nehogy azthidd hogy a menny a földel egyenlő, nem, a földdel a pokol az egyenlő, a menny nem az égben hanem más bolygó
2014. dec. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!