Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Vámpírok, legendák, nyomok,...

Vámpírok, legendák, nyomok, történetek. Mit tudtok róluk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régóta vámpír akarok lenni, természetesen tini koromban fogtak meg a könyvek, sorozatok, filmek, ez több mint tíz éve volt, azóta felnőttem de ezt nem sikerült kinőni. Nincs rossz életem, nem ez az oka, szimplán ezt akarom. Persze nektek biztos vicces, de én ezt teljesen komolyan gondolom, mert szerintem ez az egész nem pattanhatott ki és terjedhetett el az egész vámpírosdi a világon csupán emberi "kreativitás"-ból , kell lennie valamilyen valóságalapnak. Erre próbálok rájönni hogy mi lehet. Persze nem azt várom hogy itt jelentkezzen egyből egy vámpír, mert ugyan ki tenne ilyet? Információkat szeretnék megtudni tőletek, legendákat amikről tudtok vagy hogy szerintetek hol kezdjek el kutatni utánuk (gondolok itt helyekre, országokra, könyvekre). Ha valakinek már volt személyes tapasztalata vámpírokkal kapcsolatban azt is szívesen várom!



Úgy gondolom elég értelmesen megfogalmaztam a mondanivalómat, kérlek ezért ne is írjatok olyanokat hogy lehetetlen, nem léteznek és a többi. Köszönöm!



2019. máj. 20. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Ébredj fel, vámpírok és vérfarkasok sem léteznek. Ezeket emberi fantázia ( félelem, agresszió, elfojtott düh) találta ki, és Bram Stoker fűzte tovább.
2019. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
8%
Most lehet le fognak pontozni sokan, de meg van az esély rá, hogy létezzenek. Ehhez persze itt nem fogsz választ találni, de biztosan valahogyan ki tudod deríteni. Látogass el olyan helyekre, ahol híres vámpírok éltek, megfordultak, pl. Romániában sok ilyen hely van, ez mellett sok Román és székely is hisz bennük. (Volt barátnőm félig roman, innen tudom) Derítsd ki, ha sikerül küld el nekem is kit kell megkeresnem hozzá. 😉
2019. máj. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
35.percnél nézdd: [link]
2019. máj. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ok, de azon gondolkoztál már hogy több tipusát is leírták már a vámpíroknak? Vagy tökmindegy hogy milyen vámpír leszel, csak az legyél? :D

Pl a Stoker féle vámpírlét nem hiszem hogy annyira vonzó lenne neked. Egy lelketlen, bár intelligens gyilkológép, akinek tényleg egyetlen célja hogy jól lakjon. Csak arra akarok kilyukadni, hogy ha eltekintünk az Alkonyatféle mézes-mázos agymenéstől, akkor nem biztos hogy bármi vonzó is lenne a vámpírlétben ami miatt megérné azzá válnod (most elvonatkoztatva attól hogy vannek e egyáltalán vámpírok).

2019. máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hogy léteztek és léteznek is mai napig. Nyílván nem a Nyugatinál sétálgatnak. Menj el nagy könyvtárakba és ott keress kutass ezzel kapcsolatos feljegyzéseket. Óriások is léteztek sok ezer évvel ezelőtt. A Pilisban találtak hatalmas, tíz méteres emberi csontokat.
2019. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy meg, lehet, hogy ennyire vonz téged a téma, neked is volt vámpír életed. Ennyi, innen a nagy tűz.
2019. máj. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy onnan ahonnan a többi buggyant tininek: Az agyonromantizál filmekből, könyvekből.
2019. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, lehet későn írok de: Nekem az eddigi leghihetőbb teória a vérszegénység ókori leírása volt. A beteg sápadt volt, kihullott a foga, ha nagyon durva volt, és vér ivásával próbálták gyógyítani, (ugye kezdetleges módszer mer nem tudták hogy inkább vaspótlással kéne csinálni) A falusiak nézték a beteget, akinek a szemfogai maradtak meg, a fülükbe jutott hogy vért kell innia hogy ne haljon meg és pusmogni kezdtek a "szörnyetegről"
2020. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!