Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha elvileg nincsenek szellemek...

Ha elvileg nincsenek szellemek meg hasonló entitások, akkor miért veszélyes a Ouija tábla?

Figyelt kérdés
Meg kb.sokan hitetlenek.

2019. jún. 30. 09:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
15%

Ha fából készült, veszélyes lehet, ha azzal akarja fejedbe verni valaki elveit!

.

Nem a tábla a veszélyes, hanem a feltétlen hit benne.

Ugyanúgy, mint hinni abban, a szájon csókolt béka hercegeddé válik.

Tudomásul kell venni, sok béka megutálja csókodat, míg rátalálsz arra, amelyik hercegeddé válik.

2019. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 ******?! ***** válasza:
0%

"Ha elvileg nincsenek szellemek meg hasonló entitások, akkor miért veszélyes a Ouija tábla?"

HA megütnek vele fáj, minél nehezebb annál veszélyesebb! Ez nem játék! Vigyázz nehogy lenyeld azt kis izét, amit tolni szoktak, mert akkor nincs mese, kórházba kerülsz! Kiműtik a hasadból.

2019. jún. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%

A kérdésedre szerintem egy lehetséges válasz az, hogy valószínűleg nem ugyanazoktól hallod, hogy veszélyes lehet a Quija tábla használata, akik nem hisznek a szellemekben és más, a fizikai érzékszerveinkkel többnyire nem érzékelhető entitásokban.


Tanácsként meg azt tudnám adni, amit a paranormális jelenségek terén kifejezetten nagy tapasztalattal rendelkező spirituális tanítóm valahogy így fogalmazott meg egyszer:


Nem biztos, hogy bölcs dolog olyan ajtókon kopogtatni, - főleg nem azokat döngetni, - amik mögött egyrészt nem tudjuk, hogy mi van, másrészt nem tudjuk kezelni, ami mögöttük van.

2019. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
56%

"ókori fényképész"


Egyébként senki se tudja, mi a valóság.

Amit mi valóságnak érzékelünk, az egy agyunk által az elménk nyelvére fordított jel, semmi több. Amikor ránézel egy másik emberre, akkor valójában fogalmad sincs, hogy mit látsz. Persze megjelenik egy kép az elmédben arról, amit látni vélsz, de az nem a valóság, hanem egy agyad által eltorzított kép. Egy illúzió. Nem létezik valóság. Mindenkinek külön valósága van. Ezért lehet az, hogy amíg a skizofrén szellemeket lát, addig más egész életében nem lát egy szellemet se. A valóságát mindenkinek az agya határozza meg attól függően, hogy mennyire azonosulsz az elméddel. Tehát szellemek nem léteznek. Persze ha hiszel bennük, akkor e hit által megteremtheted magadnak.

2019. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 MadSeal ***** válasza:
83%

Azért ez erős túlzás nyiltan kijelenteni eféle dolgokat. Csak azért, mert életemben nem találkoztam borneói nagyorrú majommal, attól még nem jelenti azt, hogy nem létezik. Az teljesen rendben van, hogy mindenkinek egy saját valósàga van, ezt én is így gondolom, mivel ha példálul hatan nézünk egy szivárványt, akkor az 6 különböző szivàrványt foglal magàba. De mint tudjuk, szivárványok lèteznek és nem csak annak a 6 embernek van valami elmezavara aki éppen akkor látja.

Tegyük hozzá, hogy a lètezést itt és a következőkben is anyagi szinten értem, ahogy minden mást is, mert máskülönben èrtelmèt vesztenének a szavak, hisz maga az értelem teremtette. Lehet, hogy ezt most nagyon bonyolúltan írtam le, de aki kicsit is jártas, vagy a buddhizmusban vagy akár a nihilizmusban, az érteni fogja.

Na most, ezekből kiindúlva, nekem senki ne mondja, hogy csak halucináció, amikor több ember egyszerre érzékel egy adott entitást, ugyan abban a formában. Van egy pár csalàdtagom, ismerősöm az élet bármely területèről, akik számoltak már be olyan tapasztalatukról, amikor nem csak 1, de 2-3 ember is egyszerre látta ugyan azt jelenséget/entitást. A legtöbb esetben valamelyik nemrég elhúnyt közeli hozzátartozójukat, de volt hogy rosszabbat, már arról eddig csak egy pár elbeszéléséből hallottam. És ezeket olyan emberek mondták, akik az élet különböző területein munkálkodnak, különböző vallási nézeteket vallanak, vagy épp akár nincsenek semmilyen vallási nézeteik. Egyik esetben a szemtanúk egyike egy kisgyerek is volt, felnőtt jelenlétében (nyomatékosítom most csak olyan esetekről van szó, amikor többen észlelték ugyan azokat a jelenségeket).

Ezekről a nézetekről, amiket olvastam az imént, leginkább a mostanában híres, a nagy mértékben valós alapokon nyugvó, Chernobyl sorozatban szereplő Anatoly Dyatlov jutott eszembe, az ikonikus ,,Nem láthattad, hiszen az nincs ott,, mondatáról. Jól jellemzi ez nem csak az akkori, de a mai társadalom dogmatikusságát. A félreértések elkerülése érdekében nem támadni szeretném az illetők világnézetét, hisz semmi jogom, se okom nincs rá, illetve jómagam is folyamatosan fejlődök, fejlesztem magam minden. Egyszerűen annyi az egész, hogy az ,,elsődleges ok,, ami miatt most írok, az épp ezek a kommentek voltak. Tudom jól, hogy amit most mondtam, maximum olyan 30-40%os értékelést fog kapni, lehet kevesebb, és egyesek biztos a személyük elleni támadásnak fogják tekinteni, de mit se számít, ha ezáltal elérem azt, hogy valami olyan meggyőző èrvelést olvashatok a következőkben, mellyel elgondolkodhatok az eddigi nézeteimen, és fejleszthetem vele magam, vagy épp fordítva, ez lesz az, ami egyesekben okoz némi elmélkedni valót.

És csakhogy a kèrdésre is válaszoljak, igen, ez a tábla nagyban egy tudatallati elmetrükkön alapuló játék, ami egy jó marketing fogás, mert az embereket mindig is vonzotta az, amit nem értenek.

2019. júl. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó! Valóban, érdekes gondolkodásmód. Ilyesmi nekem nem is jutott eszembe. Viszont ha a valóságot akarjuk keresni, máshonnan kéne megközelíteni. Mindenkinél más kép jelenik meg a valóságról? Hát csukjuk be a szemünket, és amit érzel a végtagjaiddal, ahogy a bőrödhöz ér, az nem absztrakt, és ott van. Ezen felül persze, vannak fényjelenségek, amik kétségbe ejtőek lehetnek. "Többen láttak egyszerre szellemet" - mivel valaki kimondta, hogy ~Uramisten, szellem~ egy olyan jelenséggé formálja az agyunk a látottakat (amit lehet hogy szinte azonnal el is felejtenénk) ami módosultan tárolódik el. Így mindenki azt mondja szellem, pedig a szájába adják a szavakat, vagy a fejébe a gondolatokat. Mozgó tárgyak nem csak akkor mozognak mikor látjuk, (magától leeső dolgok stb.) hanem valójában végig egyenletes mozgást végzett, és pont a vizsgált pillanatban lendült át a tömegközéppont a testhatáron. De elővéve más tudományos tárgyakat, biológiai magyarázatok vannak az elme bizonyos állapotaira, hallucinációkra, képzelgésekre. Összetett magyarázatok vannak a kémiai adatok alapján is, de közrejátszanak a hallószerveink is, valamint állapotuk, hangfestő és hangutánzó szavaink stb. A tudomány véleményem szerint kivégzi ezeket a bizonygatásokat. Ettől függetlenül nem fogom nyersen kimondani hogy nincsenek szellemek, inkább csak a pofátlan fizikus megközelítést mondom: mutass egyet és elhiszem.
2019. júl. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Tegyük fel Izraelben születsz, hithű körülmetélt zsidó lennél, aki hisz a felsőbbrendűségében.

Tegyük fel Palesztinában születsz, ahol arra neveltek, hogy őld a zsidót, mert elrabolták földedet.

Tegyük fel Rómában születsz, és a liberalizmusra tanítanak: bocsáss meg ellenségeidnek, ha szájba to sznak tarsd oda a farpofát is. Szeresdd ellenségeid.


Ezt a három példát úgy értem, hogy már egészen kis korodtól tömik az agyadat az adott hittel, hozzáálással.


Na most értünk oda, a legfontosabb kérdéshez. Vajon csak úgy véletlenül születik valaki izraelbe,paéesztinába,rómába?

Vagy elző életeid következménye? Gondold át bárkivé nevelhettek volna gyerekként még nácinak is, mert a gyerek mindent elhisz és később nem tud mit kezdeni azzal amit beléneveltek felülírhatatlan, mert azt tapasztalja, amiben hisz.

Fontold meg miben hiszel, mert a valóságnak csak az egyik oldala.

2019. júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%

Látod kérdező, mennyi szűk látó körű ember van? Tisztelet persze a kevés kivételnek, de úgy is mondhatnám: Kinek nem inge, ne vegye magára.


A kényeg, hogy igen is léteznek szellemek, ebből kifolyólag pedig, azért veszélyes az Ouija tábla, mert mivel szellemidéző eszköt, te mondjuk az elhunyt nagyanyádat, nagyapádat, anyádat, apádat stb. szeretnéd megidézni és beszélgetni vele, de (ha csak nincs veled profi segítség) mivel nagyon nagy esélyel nem tudod a módját, a technikáját, annak, hogyan idézz meg úgy szellemet vele, hogy biztos (vagy legalább is majdnem biztos), hogy az jöjjön át akit szeretnél. Kvázi... nagy rá az esély, hogy valaki/valami teljesen más jön át. És itt a veszély. Ugyan is az is lehet, hogy egy teljesen békés, akár barátságos szellem jön át, csupán annyi a baj vele, hogy ő nem az akit meg akartál idézni, de legalább ugyan ekkora esély van arra is, hogy valami gonosz jön át, akár legvégső esetben démon. És már ez is elég veszélye dolog önmagában, mert ugyen amit az ott művelni fog a lakásodban... hát... azt mos inkább hagyjuk is, de ami még veszélyesebbé teszi a dolgot, hogy (ha csak nincs veled profi segítség) nem valószínű, hogy vissza fogod tudni küldeni és akkor jön az, hogy elszabadul.


Egyébként még így a végére hozzáfűzném, hogy mindig is az őrületbe kergetett mikor olyat olvastam, hogy az Ouija tábla csak egy társasjáték, az meg még inkább az őrületbe kergetett, mikor még játékszabályt is írtak hozzá, pláne, hogy játékszabály gyanánt ráadásul a szellemidézés menetét írták le úgy, mintha az káték lenne. DE KÖNYÖRGÖM... OKÉ, HOGY AZ EMBEREK MINDIG IS ELKÉPESZŐEN OSTOBÁK VOLTAK (tisztelet a kivételnek), DE HOGY ENNYIRE FELELŐTLENEK LEGYENEK EGYESEK, HOGY AZ OUIJA TÁBLÁT KISGYEREKEK KEZÉBE ADJÁK, HOGY "Tessék gyerekek, ez egy nagyon jó társasjáték". IGAZ, HOGY ADOTT ESETBEN AZ ÉLETÜKET IS KOCKÁZTATHATJÁK VELE, DE AZÉRT NAGYON JÓ... TÉNYLEG. RÁADÁSUL A GYEREK MÉG CSAK TISZTÁBAN SINCS VELE, HOGY VALÓJÁBAN MI AZ AZ OUIJA TÁBLA ÉS MIRE VALÓ.

A LEGROSSZABB VÁLTOZAT, MEG AMIKOR (ugye mai modern gyerek) INZERNETEN UTÁNA NÉZ, HOGY MI IS EZ ÉS MIKOR LÁTJA, HOGY VALÓJÁBAN MIT TUD (azt hivve, hogy hű ez tényleg milyen klasz játék) NEKI ÁLL SZELLEMET IDÉZNI VELE, AZ INTERNETEN TALÁLHATÓ LEÍRÁS ALAPJÁN (EGYEDÜL AMI A LEGROSSZABB) ÉS AKKOR AZTÁN TÉNYLEG MINDENFÉLÉT RÁSZABADÍTHAT A HÁZRA, ÉS A HÁZ NÉPÉRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2019. júl. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
35%
#18 pedig jól indult az érvelés, de a végére fröcsögősbe fordult. Miért van az, hogy aki hisz a szellemekben, és a hitetleneket szűk látókörűnek tartja, az általában nem tud még csak helyesen írni sem, nemhogy az internetes etikettről bármit. Azért ez fura szerintem. Hogy van az, hogy a hitetlenek higgadtan tudják kifejteni érveiket?
2019. júl. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
35%

Jó, volt egy-két helyesírási hibám #19, de itt nem az a lényeg hanem a mondandóm. És nyilván azért van az, hogy míg a szűk látókörű szkeptikusok kicsit higgattabbak, addig a tágabb látókörű hívők sokszor ingerültebbek, mert (épp abból kifolyólag, hogy tágabb látókörűek), jobban értik, átlátják, átérzik az ezen dolgokkal járó veszélyt és egyszerűen akaratlanul is felbsz (már bocsánat), hogy a szűk látókörű szkeptikusok mennyire könnyelműen veszik a dolgot, aztán amikor meg majd esetleg megtörténik velük a baj, akkor persze óbégatva könyörögve vonaglanak majd hívő barátaikhoz, hogy segítsenek nekik.


u.i.: ezúttal direkt kétszer is átolvastam a válaszomat, hogy biztos, hogy ne legyen benne helyesírási hiba. CSAK IS NEKED

2019. júl. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!