Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Elméleti kérdés következik:...

Elméleti kérdés következik: szerintetek az intelligens földönkívüli életformák létezése kizárja Isten/valamiféle felsőbb erő létezését (és fordítva)?

Figyelt kérdés
Egyikre sincs egyértelmű bizonyíték, ezért csak elméleti a kérdés.

2020. jún. 20. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Holnap világvége,tehát kiderül van-e isten.
2020. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Miért zárná ki? Miért ne teremthetett volna Isten több helyen is különféle létformákat?
2020. jún. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Isten léte nem feltétlen jelenti, hogy van élet a halál után. Az élet a halál után nem feltétlen jelenti, hogy marad bármi emléked erről az életről, vagy hogy bármi is megmarad a személyiségedről. Ha nincs élet a halál után, akkor meg nem tud kiderülni semmi, mert nincs tudatod, ami számára kiderüljön bármi is. Tehát, ha holnap világvége van, az nem feltétlen jelenti, hogy kiderül, van-e Isten.
2020. jún. 20. 21:31
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, igazad van 2-es, de nekem valahogy furcsa ez a kettő együtt, valahogy nem fér össze, de nem tudom megmagyarázni miért. Istent amúgy sem egy bibliai teremtőnek, nagyapónak képzelem, aki 6 nap alatt idevarázsolt mindent, hanem az univerzum tudatosságának, valami a mi agyunkkal felfoghatatlan erőnek ami tér és idő felett áll, számomra a természet, Föld és világegyetem tökéletesen logikus harmóniája, precizitása, abszurditása erre utal. Meg persze még sok más dolog, ami belülről fakad, de igazából mindegy is, mert ez hit kérdése, mindenki mást hisz.
2020. jún. 20. 21:35
 5/16 anonim válasza:
36%
Isten számomra a természet. Az földönkívűli létformák is a természet részei. Ahogyan mi is a természet részei vagyunk csak valamiért nagyobbnak gondoljuk magunkat a természetnél, de ez nem így van. Mi ugyanúgy része vagyunk a természetnek ahogy a fű a fa a mókus meg a szúnyog. Egyik sem elhanyagolható része a természetnek, ahogy mi sem.
2020. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
Isten léte már alap logikával is cáfolva lett ezerszer. Földönkívüliek pedig valószínűleg lehetnek.
2020. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6 megosztanád velem a cáfolatokat?
2020. jún. 20. 23:17
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi ez a sok kérdés már a témában :D Volt múltkor is egy, visszakeresem neked.
2020. jún. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
2020. jún. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
2020. jún. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!