Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Tegyük fel hogy most június...

Tegyük fel hogy most június 25-én a Pentagon UFO észlelésekről adott jelentésükben leírják hogy tényleg földönkívüliek űrhajói az UFO-k amiket láttak, és lesznek normális jó minőségű felvételek is róluk. Mi lesz a társadalom reakciója?

Figyelt kérdés
Vajon az összes ezotériás weboldal, újságok, Hihetetlen magazin, Pataky Attila és társai fennhangon büszkén hangoztatják majd hogy "na ugye megmondtam". Esetleg tudományos körökben is lesznek róluk értekezések. A bulvár és a normális hírportálok is tényként fogják közölni? A magyar kormány tesz vajon egyáltalán említést majd róla? Vagy csak szépen lassan beépül a köztudatba, senki nem fog rá különösen reagálni, olyan magason van már az emberiség ingerküszöbe hogy már csak Függetlenség Napja szintű invázióra reagálna egyáltalán bármit is a nép?

2021. jún. 22. 16:11
 1/6 Grimfox ***** válasza:
100%

Az ingerküszöb elég magas, így csak a "na ugye megmondtam" reakciók lennének kiugróak. A hírportálok persze leközölnék a híreket, nekik az olvasottság a fontos.

Arra lennék kíváncsi ilyen helyzetben, hogy a tudományos közösségnek mennyi információt szolgáltatnak ki, és hogy mit kezdenek ezzel az információval. Ha tényleg idegenekről van szó, és eddig titkolták, akkor csak limitált számú szakértő vizsgálhatta az adatokat. Ha legalább egy része nyilvános lesz, ha a nem kormányügynökségeknek dolgozó, "független" tudósok is hozzáférhetnek, az hatalmas kutatási kapacitás növekedést jelent. Az átlagembernek igazából sok haszna nem származik abból, ha hozzáférhet a titkosítás alól feloldott adatokhoz. Neki elég ha tudhatja, hogy igen, ezek földönkívüli eredetű tárgyak-élőlények. Engem az érdekel, amit a kutatók kihoznak belőle már akár egy-két év vizsgálat után. De ugye ez tényleg annak függvénye, milyen információt oldanak fel titkosítás alól.

2021. jún. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Biztos nagyot szólna az ügy. De szerintem nem lesz benne semmi egyértelmű bizonyíték, az már kiszivárgott volna. Marad pár homályos izé, amik mozognak, és nem értjük őket. Pár nap alatt le fog csengeni a történet.
2021. jún. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Lényegesen messzebbre jutottak már a témában, mint amit felvâllalhatnanak.

A létezésüket el fogják ismerni, de konktrétumokat, megállapodásokat szerintem nem hoznak nyilvánosságra.

2021. jún. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3%

Hatlmas lesz a pánik!! Komolyan mondom. Volt még az 50-es években, amikor sok UFÓ-t láttak és közel volt az invázió egy rádióműsor Orzon Vellesszel azt hiszem, amiben egy játékműsor keretében eljátszották, hogy megtámadtak az ufók és menekülnek az emberek az USA egy államából. Az emberek mások kocsijáért verekedtek konkrétan, mert menekülni akartak.


Most még nagyobb pánik lenne. Biztos sokan feltennének kamu CGI-s filmeket az inváziótól és az emberek ráparáznának. Hatalma káosz lenne, anarchia. Az emberek egymást ölnék késekkel. Én azzal kezdeném, hogy leütöm a szomszédot a Jeep-jéért meg a kajáért, pénzéért. Bevásrolnék tartós kajával és irány egy vidéki kis ház, ahol meghúzhatom magam, nem feltűnő. Kicsinálnám a lakókat meg a szomszédjait, hogy ne zavarjanak és ott lennék el és gamelnék egy darabig.

2021. jún. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

A 30 as években volt Orson Welles elhíresült rádiójátéka.

A kitört pánik egy máig élő urban legend, amit a korabeli bulvársajtó talált ki és tálalt, de senki nem élt át.

Amúgy abban a rádiójátékban arról volt szó, hogy idegenek éppen támadják a Földet. Ha lett is volna pánik, vagy páran megijedtek, majdhogynem jogos. Egy hírtől, hogy "Keziccsókolom, 60 éve együttműködünk az ufókkal", senki nem fog verekedni. Sokkal feljebb van már az igerküszöb.


Azóta eltelt több mint 80 év. A média/filmek által olyannyira érzékenyítve van a társadalom, hogy legfeljebb egy hosszú ideig vezető hír lenne belőle, de pánik nem.

2021. jún. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SZücsöm ***** válasza:

Pataky nagyot kaszálna a talkshow -k és bulvárlapok megkereséséből az tuti.


3 as. Nem fognak elismerni semmit. Legalábbis a létezésüket tuti hogy nem. Már az is csoda hogy átálltak arra a kommunikációs stratégiára hogy bevallják vannak olyan repülő objektumok Amerika légterén belül amivel nem tudnak mit kezdeni.

2021. jún. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!