Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az emberek kb hány százalék...

I.B.T. kérdése:

Az emberek kb hány százalék fogadja el, hogy LÉTEZHETNEK földönkívüliek?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok egy vallásos ember, ezt tudja, aki ismer. Abban hiszek minek a legnagyobb valószínűsége van. Most pl: evolucionista vagyok. AZ eddigi információk alapján számomra ez tűnk a legreálisabbnak. Miért írom ezt? Azért mert nem voltunk ott, nem tudjuk egyértelműen azt mondani, hogy a nagy bumm alkotott minden anyagot, hogy Isten teremtette a világmindenséget, hogy az ufók közre játszottak az ember mai kinézetének kialakulásához.

A kérdésemre visszatérve, van valamilyen felmérés vagy a saját környezetekben, miket tapasztaltok? Mennyire tudják elfogadni az emberek azt, hogy lehet nem vagyunk egyedül így 2014-ben? Számomra ez a témakör olyan, hogy: ha csak azt nézzük, hogy mi is itt vagyunk akkor simán elképzelhető. Ha holnap a megjelenésükkel lenne tele a Tv akkor nem lepődnék meg viszont durvára örülnék mert akkor (ha nem akarnak minket kinyírni:D) lehetőség lenne bejárni az univerzumot. Jó... ne álmodozzunk.

Ha van valami, amit utálok az az emberi hülyeség. Ha eldobjuk azokat a bugyuta beidegződéseket, melyek a különböző vallásokra jellemzőek (egy vagy több istenhit, melynek vezetője alkotott mindent mert így van és kész) akkor a szerves élet nem is olyan elképzelhetetlen. Itt van mellettünk egy templom. Nem szokott minden alkalommal eszembe jutni de van, hogy igen: MI EZ? Semmi más, mint az ember elméjének egy roppant felszínes mesefigurájának a szent helye. A keresztény hit (melyet tulajdonképpen összeloptak az elmúlt évezredek/századok alatt) arra épül hogy van a mindenható, aki szeret téged és megvéd ha hiszel benne és sorolhatnám. MI EZ? Az igazi hívők mind gyerekek, a rosszabb fajtából. Kell nekik valaki akinek foghatják a kezét, akihez imádkozhatnak mert nem bíznak magukban annyira, hogy fontos döntéseket egyedül hozzanak meg, muszáj utána Isten "jóváengedéséért" imádkozni. Ha holnap leszállnának és bebizonyosodna, hogy a Biblia sem más mint egy mesekönyv képek nélkül akkor az egész hitrendszer úgy omlana össze mint a hívők "lelki" világa. ÉS MIÉRT? Mert az , ami az egész életet, mint jelenséget mozgat, konkrétan a fejlődés a gyermeki gondolkodásukat eltörli. Ez nem egy rossz dolog, a fejlődés az élet velejárója.

Na most miért kevertem bele a vallást? Azért mert elmondható, hogy azok, kik hisznek egy istenségben, azok alapvetően tagadják más életformák meglétét. Tudom, hogy vannak átmenetek meg stb. Azt is tudom, hogy az egyház nem egyelő az istenhittel DE ha egy ufonauta találkozna a pápával, akkor egyből elkezdené a vénember: JAJJ MAGASSÁGOS ISTENEM DE NAGY A HATALMAD MÉG ŐT IS A VILÁGRA TEREMTETTED!!!!! ÉS MI EZ? Az emberi hülyeség, az emberi "jobb nekem tudatlannak lenni mert az boldogabb lelki állapot". NEM!

Kicsit el szaladt velem a billentyűzet de várom és köszönöm a válaszokat!



2014. szept. 9. 22:26
1 2
 1/14 Napfonat ***** válasza:
100%

Nem vagy te egy kicsit benyomva? :D

Én például mélységesen hiszek Istenben, és mélységesen hiszek a földönkívüliekben is.

Pontosítok! Nem hiszem, hanem tudom, hogy léteznek földönkívüliek!

Azt meg, hogy hányan hisznek bennük, nem tudom, csak egy amerikai adatra emlékszem, amelyben az amerikaiak 75%-a hisz bennük!

2014. szept. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Láttál már ilyen közvéleménykutatási anyagot?

mert mi még nem, akkor honnan a fenéből tudjuk?

2014. szept. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

"Az emberek kb hány százalék fogadja el, hogy LÉTEZHETNEK földönkívüliek?"


12,7%-a.

2014. szept. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az az amerikai 75% azért olyan, hogy ha megkérdezel ezer embert, hogy

Állítólag léteznek földönkívüliek. Ön szerint? Kijön a 75%.

Aztán pár nap múlva ugyanezeket megkérdezed, hogy

Egyedül vagyunk a világmindenségben. Ön szerint? Arra is.


********

Nem hinném, hogy van statisztika erre.

7 milliárd emberből nagyon sok milliárd számára a világ vége a szomszéd falu. Van valamiféle hitük, részben feltérképezett, részben nem.

Ha a fejlett országok lakóit vesszük, sem lehet meg sem becsülni.

Vannak hívők, akik istenkáromlásnak tartanak mindent, amely az Isten teremtette világot, magát Istent, mint mindenek felett állót megkérdőjelez.

Márpedig, ha van élet a földön kívül, Jézus, Isten űrhajósok, akkor összeomlik az egész világuk.

Vannak, akik materialisták, semmi misztikus dolgot nem tartanak valónak. Ők is elvetnek mindent, ami nem illik bele.

És van sok hívő, aki elfogadja, hogy máshol is élhetnek emberek, még az űrhajós Jézussal is ki tud egyezni. És szkeptikusok is feltételezik, hogy más naprendszerekben is kialakulhatott élet, akár emberszerű is.

De a felvilágosult, modern világban is nagyon sok ember egyáltalán nem foglalkozik ezzel, nincs véleménye, nem érdekli.

Hogyan lehetne bármiféle érdemi statisztikát összehozni?

2014. szept. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát, számszerű adatokkal én sem tudok szolgálni, de én, mint ezoterikus szemléletű, és földönkívüli, meg minden hasonló téma iránt érdeklődő ember, bízok abban, hogy minél többen vannak a világon.

Addig, annak a belátásáig valahogy mindenkinek el kellene jutnia, - legalábbis jó lenne, ha eljutna, - hogy nem vagyunk egyedül a világegyetemben. De sajnos sok embernél már itt megbukik a történet, és képesek azt hinni, hogy csak mi létezünk, ami szerintem a gőgnek és az önteltségnek a netovábbja.

Egyszer valamelyik híres tudós, feltaláló mondta, hogy ha csak mi léteznénk, akkor ez olyan lenne, mintha egy nagy erdőben csak egyetlen fa hozna termést. Ez szerintem zseniális mondat volt, akárkitől is származik! Nem biztos, hogy szó szerint idéztem, de a lényege az ez volt.

Sőt, még a hagyományos értelemben vallásos emberek oldaláról is meg lehet közelíteni a témát egy olyan kérdéssel, amit szintén lehet, hogy valamelyik híres ember mondott, hogy ha csak mi léteznénk, akkor Isten miért teremtett volna egy végtelenül nagy világegyetemet? Miért pazarolt volna ennyi helyet arra az emberre, aki mint saját teremtménye, még a lakhelyét, ezt a végtelen világűrhöz képest porszemnyi bolygót sem tiszteli és becsüli, sőt pusztítja, és még egymást is pusztítja az emberiség.

Mindent egybevetve, szerintem megfelelő szemlélettel a földönkívüli témakör nem mond ellent sem a tudományoknak, sem pedig a vallásos nézeteknek.

2014. szept. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Aki eleve elveti a lehetőségét a földönkívüli életnek az nincs tisztában az univerzum (nagyságrendbeli) méretével.
2014. szept. 10. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Spilerke ***** válasza:
64%

Nem tudok olyan közvélemény kutatásról, amely pontos infóval szolgálna ezzel kapcsolatban, de szerintem az emberek többsége hisz a földönkívüliek létezésében köztük a szkeptikusok is valószínűnek tartják a létezésüket én is úgy hiszem, hogy máshol is kialakulhatott a Földhöz hasonló, vagy teljesen eltérő életformák.

Vannak Istenhívők, amelyek nem tagadják meg a földönkívüliek létezését ők többnyire olyan emberek, akiknek filozófiai nézetei vannak, nem pedig Bibliai hívők.

2014. szept. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

Gondolkodó ember nem veti el, hogy létezHETNEK más naprendszerekben is értelmes lények.

Az viszont ellentmond a józan észnek, hogy

- emberi kinézetűek;

- jönnek-mennek a Földre.

.

Ha valaki meg tudja mondani, hogy az emberiség hány százaléka gondolkodó lény, választ ad kérdésedre is.

2014. szept. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Napfonat ***** válasza:
100%

Kedves dubitus!

Miért is kell lenézni a másként gondolkodókat? Mert nem férnek bele a te világképedbe? Szerintem békén kell hagyni mindenkit. Egészséges eszmecserére kell törekedni, nem pedig alapból lehülyézni a másikat!

2014. szept. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves Napfonat!

1.: Nem nézek le senkit, még akkor sem, ha más a véleménye;

2.: kit sértek azzal, ha feltételezem, hogy valaki lehetségesnek tartja más naprendszerbeli élőlények létét és ezáltal őket gondolkodó embereknek nevezem?

Üdv: dubitus

2014. szept. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!