Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ufók. Ez komoly?

Ufók. Ez komoly?

Figyelt kérdés

[link]


Nézd meg jóbarát, de ne a nyilat az eget figyeld.


Tudom hullócsillag, 18mp nél ami irányt vált, azt milyen hullócsillagnak hívják?


Időkép



2022. aug. 18. 16:38
1 2 3
 21/29 Grimfox ***** válasza:
100%
A 0:36-nál látható, majd kanyarodó fény nem felülről érkezik, hanem a kamera mögül, és nem 90 fokban tér el balra, hanem egy kb 30-40 fok közötti kanyart tesz, vélhetően légifolyosót vált. Olyan helyen lakok, ahol a Liszt Ferenc reptérre érkező gépek a leszállásra készülnek, úgyhogy sok hasonlót látok. Az orr reflektorfényét oldalról is jól látni szabad szemmel, és egy olyan kamerával, ami éjszakai fényviszonyokra van beállítva, ez fokozottan igaz. Noha a reflektor fő íve egy előre mutató kúp alakú csóva, oldalra is szóródik a fénye, és mivel elég erős, ezért még hátulról is látszik kissé, főképp párás levegőben. A helyzetjelző fények valóban villognak, de az orrban lévő fény fehér fény, és folyamatos, emellett csak alacsony légi folyosón kapcsolják be. Visegrád környékén igazából két nagy repülőtérre is láthatsz gépeket alacsonyan szállni. Az egyik Pozsony(ezek valamivel magasabb folyosókon), a másik a Liszt Ferenc. A leszálló manővert jóval a reptér megközelítése előtt meg kell kezdeni, mert nem ereszkedhet meredeken egy utasszállító gép utazómagasságból(10-20.000 méter) leszálló magasságba. Mi olyan 50km-re vagyunk a Liszt Ferenctől, de itt is 1000 méteren, és alatta repkednek a gépek.
2022. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Köszi Grimfox, egyetértek, a kamera fénybeállítás csalhat.

Jobban megnézve dobánál látszanak az emeletes házak is, plusz nagy sebességgel elhalad nak járművek, ami kizárja hogy pápa felé nézzen a kamera, az ajka lesz a távolban.


Te is írod, hogy normál repülési magasságon nem használnak fényszórót, több tárgy is magasan vízszintesen repül, mégis világítanak. Akkor ezt hogy? Plusz az időjárás se indokolja.


Plusz ott van több 45 fokos szögben mozgó gép, ez gyakorlatialg zuhanórepülés, nem gondolom hogy ez a bevett eljárás.

2022. aug. 18. 18:46
 23/29 A kérdező kommentje:
Hogy hátulról jön 36nál jó ötlet lenne, de baromira semmit nem látnál a fényszóróból akkor, pedig nem változik a fényereje végig. Sántít a dolog erősen, ha a fényforrást hátulról nézed, ez nem így nézne ki egy, kettő akkor látnod kéne a villogó jelzőfényeket pláne ha gyakorlatilag alulról látod
2022. aug. 18. 19:01
 24/29 anonim ***** válasza:

"visegrád közelében hol van reptér bocs"

Mondjuk a budapesti nem elég?

2022. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Grimfox ***** válasza:

Egyik gép sem repül utazómagasságban a felvételen. Illetve ha alaposan megnéznénk, biztosan látnánk a helyzetjelzőjét néhánynak, ami tényleg 10-20k méter között megy, de szerintem a felvétel nem elég jó minőségű, hogy olyan kis méreteket észre lehessen rajta venni. Ez főleg a Prédikálószék kamerájára igaz, ami még 1080p-ben, 025-ös lassításban is pixeles. Azt se felejtsd el, hogy pont a Prédikálószéknél készült felvétel nem olyan sokkal napnyugtát követően készült. A gépeket még éri napfény, noha a földről nézve már a Nap lebukott a horizonton. Ez is visszacsillan sok helyen. Ahol azt látni, hogy elhalványul, és felerősödik a fénye a repülőnek, ott ez a kulcsa a dolognak(ugyanezt műholdaknál is meg lehet figyelni). A helyzetjelző fényeket szerintem azért nem látod villogni, mert még 025-ös lassításban is jóval gyorsabb a lejátszás, mint a valós idő, egybemosódik a villogás, és a reflektor.

A hátsó fény sem meglepő. Hátul van fehér jelzőfénye a gépnek, ami más üzemben villog, mint a színes fények. Sajnos azt már nem tudom, hogy a hajtóművek mekkora, és milyen fényt bocsátanak ki teljes sötétben, kamerán rögzítve.

Amúgy a fényforrást nem hátulról nézed, hanem hátulról, és alulról.

Szerintem ezt tudod tesztelni, ha jó minőségű kamera van a telefonodon. Próbálj meg alacsonyan szálló gépeket videózni vele, majd gyorsítsd fel a lejátszást. Úgy kiderül, hogy mi mennyire látszik egy jó minőségű kamerával. A rossz minőségóvel Prédikálószéken szerintem szerencse, hogy nem elmosódott fénypacák látszanak, hanem kivehető formájú fények.

Közben megállítottam 0:36-nál a videót, és kinagyítottam a képet. Rossz a minőség, de látható a fényt kibocsátó gép hosszúkás törzse a fény előtt.

A földön haladó járművekre is vess egy pár pillantást, főleg a kanyarban, ahogy közelednek, majd távolodnak. Ugyanúgy látod tovább a reflektorok fényét, mikor távolodik, hiába csak előre mutat fehér fényű fényszóró a kocsikon(ezeket pedig fölülről, és oldalról látod).

2022. aug. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Fú nagyon el akarod hinni amit el akarsz hinni, de figy ezen a felvételen repülők és műholdak látszanak, azok váltanak irányt. Rengeteg asztrofotómon megjelennek, láttam őket szabad szemmel szép lassan úsznak át felettünk és a kamera látja őket, de ha elég sötét helyen vagy a szemed is...még az alkalmazások egy rész eis kijelzi amikor látod ezt a fura dolgot, hogy műhold...ezeket nem állítgatja senki jó pénzért :D be van állítva előre az útjuk...
2022. aug. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a repülőt miért is zárod ki mint opciót? :D Rengeteg repül át felettünk éjszaka és hajnalban főleg
2022. aug. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Èn most kaptam Soros Gyuritól 5 millát, hogy a B válaszra szavazzak.
2022. aug. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Ha ennyire biztos vagy hogy UFO-t láttál akkor minek tetted fel a kérdést.
2022. aug. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!