Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A nagy számok alapján szinte...

A nagy számok alapján szinte biztos, hogy létezik sok intelligens civilizáció?

Figyelt kérdés
Elkezdtem gondolkodni azon, hogy a világegyetemben becslések szerint 100 - 800 milliárd galaxis található. Számoljunk "csak" 100 milliárd galaxis-sal. Szóval gondoljunk bele abba, hogy a Tejútrendszerbe csak mi lennénk intelligens civilizáció. Magyarul tegyük fel galaxisonként 1 fejlett civilizáció létezik. Akkor az 100 milliárd inteligens civilizáció létezése? Ez kicsit durva. Na de számoljunk egy durvábbat! Tegyük fel 1000 galaxisba csak 1 intelligens civilizáció fejlődött ki. 1000 galaxis közül csak 1! Akkor is 100 millió inteligens fajnak kéne lennie! Ez kicsit durva így belegondolni nem? Az meg, hogy csak mi lennénk nyilván van rá esély de valahogy szerintem ez képtelenség. Ti milyen fejlett civilizációkat képzeltek el? Hogy nézhetnek ki szerintetek? Köszi a válaszokat!

2023. okt. 18. 19:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%

10 - Így van, lehet több is, kevesebb is, sajnos a rendelkezésre álló információnk kevés.

Van még egy fontos tényező: a fénysebesség nem átléphető. Ez azt jelenti, hogy ha esetleg találnánk egy felett civilizációt egy tőlünk 3000 fényévre lévő bolygón, akkor is gyakorlatilag lehetetlen lenne velük kapcsolatba lépni, ugyanis fénysebességgel utazva is 3000 évig tartana, míg bármilyen információt eljuttatnánk hozzájuk. Ha valaki 3000 fényév távolságból nézné a Földet, az jelenleg időszámításunk előtti 977-es év eseményeit látná.

Tehát ha mi kapcsolatba akarnánk velük lépni, akkor még fénysebességgel utazva is 3000 évig tartana, míg odaérne az üzenet, a válaszuk pedig szintén 3000 évig utazna felénk, én pedig egyáltalán nem vagyok meggyőződve róla, hogy 6000 év múlva még egyáltalán lesz ember a Földön. Szóval lehet, hogy a válaszuk üres postaládába érkezik :)

(Bár tudom, hogy a kérdésedben nem arra tértél ki, hogy mennyi az esély, hogy valaha is kapcsolatban leszünk egy másik civilizációval, ezt csak kiegészítésképp osztottam meg).

2023. okt. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes téma! :) abba durva belegondolni, hogy maga az élet a legnagyobb sci-fi. De amúgy az én meglátásom szerint ami nyilván tippelgetés de gondoljunk bele hány csillag lehet az egész univerzumba. 100.000.000.000x100.000.000.000 vagy még több... és hány bolygó meg hold lehet..... Én szerintem rengeteg fejlett faj lehet a jelen időben is az univerzumba mert túl nagyok a számok egyszerűen brutál. Nyilván ez az én tippem. :)
2023. okt. 19. 08:43
 13/23 anonim ***** válasza:
57%

12 - Én az életet sem tartom olyan nagy csodának, mint ahogy a legtöbben teszik. Hiszen az élet is csak olyan biológiai, kémiai, fizikai folyamatok eredménye, melyekre passzol az ember által létrehozott "élet" fogalom. Pl. a vírus nem élőlény, mert nincs anyagcseréje. Sokkal inkább csupán egy kémiai folyamat, mely reprodukálja önmagát. Ezzel szemben viszont a baktérium élőlény, mert az megfelel minden "előírásnak", ami szükséges ahhoz, hogy az ember életnek nevezze.

Szerintem maga a tudat, vagy az öntudat sokkal érdekesebb, mint pusztán az élet.

2023. okt. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%
Egyértelmű hogy igen
2023. okt. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Szerintem hibás a számítás.

Nem tudjuk, hogy minden galaxisban van egy fejlett civilizáció.


Megbukott a matekod.

2023. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Utolso! Oke de utana szamoltam egy olyat is, hogy 1000 galaxis kozul 1 galaxisba van élet! Akkor is 100 millio fejlet civillizácio
2023. okt. 20. 07:02
 17/23 anonim ***** válasza:

De ezt szintén nem tudod xd


Szánalmas, mutasd meg nekem, hogy 1000 galaxisonként muszáj, hogy legyen egy intelligens civilizáció.

Tudok várni.

2023. okt. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
De most miért kell ilyen ellenszenves es rögtön bunkónak lenni? Mért lennék szánalmas? Senki se állít semmit minden csak fantázia! Senki se mondta neked, hogy én tudom... Komolyan mondom nem vagyok egy rosszindulatu ember de neked utolsó semmi jót nem kívánok! Szimplán SZERINTEM több az esély rá a számok alapján, hogy 1000 galaxis közül egyik csilagján egyik holdján vagy bolygóján van élet mint, hogy nem! Ennyi
2023. okt. 21. 01:08
 19/23 anonim ***** válasza:

"SZERINTEM"

Az a baj, hogy ezt mire tudod alapozni?

Semmire.

Tehát könnyen lehet, hogy 10000 galaxisban sincsen egyetlen élet sem.

És erre esélyeket sem tudunk latolgatni. Nem, a számok alapján SEM.

Ha mégis elkezded, az - jelenleg - nem tudomány, hanem ezotéria.

2023. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
82%

A nagy számokról annyit, hogy amikor létrejött a Földön az élet, utána KETTŐ MILLIÁRD évig csak egysejtűek léteztek.

Pedig a nagy számok alapján legalább néha kellett volna többsejtű is - de mégse volt.

2023. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!