Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A nagy számok alapján szinte...

A nagy számok alapján szinte biztos, hogy létezik sok intelligens civilizáció?

Figyelt kérdés
Elkezdtem gondolkodni azon, hogy a világegyetemben becslések szerint 100 - 800 milliárd galaxis található. Számoljunk "csak" 100 milliárd galaxis-sal. Szóval gondoljunk bele abba, hogy a Tejútrendszerbe csak mi lennénk intelligens civilizáció. Magyarul tegyük fel galaxisonként 1 fejlett civilizáció létezik. Akkor az 100 milliárd inteligens civilizáció létezése? Ez kicsit durva. Na de számoljunk egy durvábbat! Tegyük fel 1000 galaxisba csak 1 intelligens civilizáció fejlődött ki. 1000 galaxis közül csak 1! Akkor is 100 millió inteligens fajnak kéne lennie! Ez kicsit durva így belegondolni nem? Az meg, hogy csak mi lennénk nyilván van rá esély de valahogy szerintem ez képtelenség. Ti milyen fejlett civilizációkat képzeltek el? Hogy nézhetnek ki szerintetek? Köszi a válaszokat!

2023. okt. 18. 19:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#18

"De most miért kell ilyen ellenszenves es rögtön bunkónak lenni?"

Szerintem egyértelmű a probléma és most írtál egy kommentet és sírsz, ahelyett hogy megosztod velünk mit gondolsz és MIÉRT.


"Senki se állít semmit minden csak fantázia!"

Ja értem, ha azt mondod fantázia, akkor bármilyen nagy ökörséget lehet állítani?


"Senki se mondta neked, hogy én tudom..."

Érdekes az eredeti kérdésben meg állítasz, hogy ha ez van miért nem látod a földönkívülieket.

Még az eddigi képtelenségeidre is kaptál kielégítő választ.


"Komolyan mondom nem vagyok egy rosszindulatu ember de neked utolsó semmi jót nem kívánok!"

Állj sorba vagy tépj sorszámot.


"Szimplán SZERINTEM több az esély rá a számok alapján, hogy 1000 galaxis közül egyik csilagján egyik holdján vagy bolygóján van élet mint, hogy nem! Ennyi"

Ezt mire alapozod? Hasraütésre?

2023. okt. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Éppen most lenne más értelmes lény az univerzumban? Ha el is fogadjuk hogy máshol is lehetnek ilyen ideális körülmények, annak esélye szinte nulla, hogy éppen most léteznek azok, ebben a pár ezer éves civilizált létünkkel egy időben. Lehet hogy valahol egy millió évvel ezelőtt volt, máshol meg egy milliárd év múlva lesz. Vagy épp googol év múlva
2023. nov. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
21%

Na, azért létezhet a miénknél hosszabb életű civilizáció is.

Főleg, ha el is tud terjedni a csillagok között.

2023. nov. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!