Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mi az a nagyon világító valami?

Mi az a nagyon világító valami?

Figyelt kérdés

Az égen pár naponta vagy hetente egyszer éjjel megjelenik 20:00-21:00 ig vagy 23:00. Olykor

gyorsabb olykor lassabb! Mindig ugyanaból az iránybol jön és egy adot pontnál elfordul.

Én elöször 2 ével ezelöt látam akkor eltünt majd látszot. Folyamatosan világit elég erös fényel!!

Én Ózdon lakom. Ha valaki a környékemen lakik szánya rá az időt néze meg!!

Dél-nyugat felöl jön majd Észak- kelet vagy kelet felé megy. Ez a valami kb 2 percig láthato mert

piszokgyors!! Szerintem olyan 2000 3000 sebeségel halad. Én földönkivülire gondolok de ha valaki tud

valami konkrétat akk jeleze. Köszi. :D (



2012. aug. 10. 22:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ez nem repülö!! Hisz a repülö pislogo piros fehér fényeket ad. Ez folyamatosan világit!! Nagyo erös fényel. És nem mindig ugyanabba az irányba megy!Tavaly Dél-kelet irányábol jött és Észak nyugat felé ment! A látásszögemböl amikor a vénusz mellet halad 2 szer akkora mint a vénusz!! Hangja nincsen.
2012. aug. 11. 08:27
 12/20 anonim ***** válasza:

Kedves 11: beírtál egy szép nagy számot. Ez a 43 ezer kiló döbbenetesen nagynak tűnik a 2-3 ezerhez képest, igaz?

De ez nem a Földhöz képest viszonyított sebesség. Az Egyenlítőn a Föld kb. 411 km/s sebességgel forog. A geostacionárius pályán álló műholdak sebessége még sokkal nagyobb.

Próbáltam rákeresni az általad írt értékre, de nem találtam műholdakra vonatkozóan.

2012. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A nagy magasságban (11 km környékén) repülő jármű fényeiből csak az utastér világítását látod, ha kissé bedől, vagy a nap fényét (Persze nem este 11-kor) a hasáról visszaverődve.
2012. aug. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 _Jessy_ ***** válasza:

[link]

Tájékoztatásul:

A vénusz fényessége max. -4.4m, a leghalványabb objektum, ami még látható szabad szemmel +6m és egy 1m fényességű objektum kb. 2.5x-ör fényesebb, mint a 0m fényességű.

2012. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 _Jessy_ ***** válasza:

"Az Egyenlítőn a Föld kb. 411 km/s sebességgel forog."

?!? Mekk-mester oldaláról szedted?

számolj:

egyenlítő hossza ~41000 km. Ha rajta állsz, ezt 24 óra (= 86400 sec) alatt teszed meg. Ami ~0.47 km/s ;)

A geostacionárius műholdakét pedig ki lehet számolni ugyanígy.

2012. aug. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 _Jessy_ ***** válasza:

"és egy 1m fényességű objektum kb. 2.5x-ör fényesebb, mint a 0m fényességű."

Egy kis korrekció, szóval a +1m fényességű halványabb...

Tévedni emberi dolog, szólt a sün, majd leszállt a kaktuszról :D

2012. aug. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én már évek óta látok ilyen fényes valamiket este az éged, de csak ritkán látom ugyanabban az irányban. :D Egyszer pedig láttam olyat is, hogy nagyon fényes volt, majd lassan kialudt a fénye és elindult, de közben lassan váltogatta a színeit, kék, narancs, piros, fehér, kék, narancs, piros, fehér stb. Azóta nem láttam. Na, akkor most magyarázatokat követelek, hogy mi volt az, mert hogy műhold nem, arra mérget veszek!! Valaki tudja a választ? :)
2012. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
*égen
2012. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Jessy, igazad van, Mekk Mestertől csórtam az adatot.


Itt a forgási sebesség 465,11 m/s (az Egyenlítőn)

[link]

Műholdakról: [link]

2012. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 _Jessy_ ***** válasza:
465,11 m/s már valamivel szebben hangzik, mint az az előtti 411 km/s :D
2012. aug. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!