Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Láttam egy fényes gömböt...

Láttam egy fényes gömböt elsuhanni. Mi lehetett?

Figyelt kérdés
Csillebérci KFKI-nál voltam a buszmegállóban és az eget néztem amit teljesen szürke felhők takartak. Hirtelen egy fehéren fénylő gömb suhant el az égen, majd eltűnt. Mi lehetett?

2012. dec. 10. 18:40
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Igaz, amit linkeltem az nem gömb, de végülis bármilyen formájú lehet egy repülő tárgy, amit ügyes kezű mérnökök alkotnak.
2012. dec. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Ha kiderülne, hogy UFO - azaz akkor már IFO (Identified Flying Object) ,akkor mit kezdenél az infóval, a ténnyel? Megnyugodnál? Izgatott lennél? Semmit? Valamit? .. Nem pont neked szólnak ezek a kérdések kérdező. A tömegnek szól, akik hisznek. Kell a bugyuta, vak hit, mert különben még a jelenleginél is üresebb volna az életük. Ami pedig vészes. Ki kell tölteni valamivel.
2012. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiderülne, hogy azonosított repülő objektum, akkor meg tudnánk nevezni, hogy gázzal töltött lufi volt, esetleg épített modellt reptettek ilyen furcsa forában, netán bármi más.


Volt amikor még évtizedekkel ezelőtt (30-40 éve) a Margit híd pesti oldaláról láttam a házak fölött magasan szállni egy alaktalan ..valamit. Teljesen izgatott voltan annak ellenére, hogy meg sem fordult a fejemben, hogy ez nem földi eredetű, bármi is legyen az, de idegesített, hogy nem tudom megmondani pontosan, hogy mi az ami ott repül. Egyetlen repülésre alkalmas dologra nem emlékeztetett, amit ismerünk. Arra gondoltam akkor, hogy a szél szokott ilyeneket felkapni és a levegőben krgetni, amikor kicsit viharosabb. De akkor nem volt szélvihar.


Este meséltem itthon is róla és mindenki csodálkozott, mi lehetett. Aztán a hírekben(híradóban szó esett róla).

Valaki könnyű gázzal töltött neylon zsákot engedett útjára és az órákig lebegett a XIII. kerület fölött. Akkor mondták még, hogy mennyire nagy veszélyt jeklent ez a környező légi forgalomra. Arról is esett szó, hogy ennek lehet büntetőjogi következménye is, ha kiderül, hogy ki engedett a légtérbe ilyen kontrollálatlanul repülő dolgot.


Szóval arról kiderült, de ha tudjuk, hogy mi akkor már nem annyira érdekes.


Az embernek van egy olyan ösztöne, amióta világ a világ, hogy mindenre keressen magyarázatot. Ha nem talál, akkor alkot magának isteneket mítoszokat és ufót, ami megmagyarázza a addig megmagyarázhatatlant.

2012. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 nemelfogult ***** válasza:

"rubberjohn válasza: Ha kiderülne, hogy UFO - azaz akkor már IFO (Identified Flying Object) ,akkor mit kezdenél az infóval, a ténnyel? Megnyugodnál? Izgatott lennél? Semmit? Valamit? .. Nem pont neked szólnak ezek a kérdések kérdező. A tömegnek szól, akik hisznek. Kell a bugyuta, vak hit, mert különben még a jelenleginél is üresebb volna az életük. Ami pedig vészes. Ki kell tölteni valamivel."


És, ha kiderülne, hogy az UFO nem lesz IFO, akkor érdekelne-e tovább a téma vagy csalódnál? Csak azért kérdezem, mert látom nagyon lenézően pszichoanalizálsz itt mindenkit:) Vagy kérdezem mondjuk úgy, hogy eleve kizárod-e a lehetőségét, hogy emberek láttak olyasmit aminek pillanatnyilag nincs racionális vagy elfogadott tudományos magyarázata. Az más kérdés, hogy mivel magyarázzák, de gondolom érted a kérdést.

2012. dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
diszkó gömbre gondolok... mostanában nagyon elszaporodtak...
2012. dec. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"Vagy kérdezem mondjuk úgy, hogy eleve kizárod-e a lehetőségét, hogy emberek láttak olyasmit aminek pillanatnyilag nincs racionális vagy elfogadott tudományos magyarázata."


Magyarázata mindig van és mindig racionális, miután kiderült a mibenléte. Még akkor is az lenne ha (nagyon nagyon nagyon kicsi valószínüséggel) idegen civilizáció nyomait észlelnénk.


Viszont ha arra gondolsz, hogy valahonnan fel akarták venni más értelmes lények a kapcsolatot mondjuk éppen velünk mert épp minket vettek észre az univerzumban, akkor már régesrég kapcsolatba léptek volna velünk valamiképp. Vagy békésen vagy harciasan.


Mivel semmilyen kapcsolat felvételi próbálkozásról nem tud senki a pszichénkből adódóan keletkezett legendákon kívül, így bármilyen objektumhoz hasonló fizikai jelenség ami valóban így érkezhetne az 99.999....%-ban nem lehet értelmes idegen lényeké.


Persze annak van esélye, hogy velünk párhuzamosan máshol is létre jöhetett bármilyen értelmes élet, sőt még az is lehetséges, hogy ott fejlettebb a technika és valamikor bármilyen céllal majd ide jön valaki és esetleg élőhelyet keresve megpróbálja megtisztítani a földet a "mocskos patkány társaságtól", tőlünk. Esetleg fel akarja venni velünk a kapcsolatot bármi okból.


Azt viszont semmiképp nem tudom elképzelni, hogy közben semmi konkrét jele annak, hogy tényleg jött volna eddig bárki is, mert nem tett semmi olyant amivel a tartós jelenlétét lehetne bizonyítani. Ha már meg lel minket, akkor nem ijesztgetni jönne. Legfeljebb valaki megpróbálja bármire ráfogni, hogy "ők azok". Pedig bármi más magyarázható dologról van szó.


Szóval ha semmi más jele nincs, mint csak látott valaki valamit és ráfogjuk, hogy azok idegen lények, az semmi mást nem jelent, mint fantáziálunk, vagyis kiéljük az ősi fantáziánk szellemi termékét és megpróbálunk magyarázatot találni arra amire nincs pillanatnyilag és jobb híján igyekszünk hinni benne.


Gondolj csak bele, ha valaki ide jön, akkor nem mumusként fog ijesztgetni, hanem csinál valami egyértelműt. Vagy elpusztít vagy megpróbál kommunikálni vagy csak egyszerűen teszi a dolgát amiért ide jött és nem foglalkozik velünk, hogy látjuk-e, ma megtámadjuk akkor ő is támad, ha élelemnek néz, akkor is. viszont akkor egyértelműen észleled magad körül folyamatosan, mint egy bármilyen lényt. Vagyis nem csak felvillan és eltűnik az égen.


Sokan bele képzelnek minden ismeretlen dologba idegen lényeket, ez annyira naiv butaság! Persze ez nem jelenti, hogy nem létezhet, de ha az lenne, akkor nem ijesztgetni jönne ide, hanem tenne valamit, amiből kiderül, ki is ő.

2012. dec. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
a diszkógömbös válaszolónak pacsiiiii:DDD
2012. dec. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Szerintem bőven van más lehetőség is a megtámadáson és a kapcsolaton kívül. A te gondolkodásod alapján ha találunk valamiféle állatot azt vagy megszelídítjük, vagy levadásszuk. Ez nem így van, sokan kíváncsiak arra is hogy az állat miképpen viselkedik az ember jelenléte nélkül, ez alapján pedig sokkal többet megtudhat a természetről. Hogyha eljön ide egy idegen civilizáció kíváncsi lehet arra hogy milyen tulajdonsága és kultúrája van egy más bolygón létrejött civilizációnak, majd úgy dönt hogy nagyobb feltűnés nélkül megfigyel minket hogy többet megtudjon az életről.


Nem vagyok nagy híve annak hogy idegenek figyelnének meg minket, de szeretek semleges maradni. Inkább nem zárom ki a lehetőségét, mert nem tudhatom.


Ezt azért írtam mert ez a két lehetőség féle logika hülyeség, mivel mi is szeretnénk megfigyelni úgy élőlényeket hogy azok semmit se tudnak a kilétünkről.

2012. dec. 14. 13:48
 29/34 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, hogy nincs jobb dolgotok mint ilyen marhaságokkal kapcs. eszmét cserélni. Szakadok a röhögéstől, hogy úgy vitatkoztok a reptoidok vagy mik lehetséges támadásáról, mintha minimum a doktori disszertációtokat védenétek:D
2012. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 nemelfogult ***** válasza:

"Magyarázata mindig van és mindig racionális, miután kiderült a mibenléte. Még akkor is az lenne ha (nagyon nagyon nagyon kicsi valószínüséggel) idegen civilizáció nyomait észlelnénk".

De egy sor megfigyelésnek nincs pillanatnyilag kielégítő magyarázata, ezért érdekes és kellene takán jobban odafigyelni. Az előző hozzászólásodban írtad, hogy az általad látott UFO végül megmagyarázható volt. Ez OK, a legtöbb ilyen és tudom, hogy több ezer van egy ilyenre, ahol a vadgalambot is ufo-nak nézték. De van így is sok olyan, amelyik nem okoz kételyt annak aki látta, hogy tudja, rendkívülit látott. Attól persze, igen, van magyarázata:)


"Viszont ha arra gondolsz, hogy valahonnan fel akarták venni más értelmes lények a kapcsolatot mondjuk éppen velünk mert épp minket vettek észre az univerzumban, akkor már régesrég kapcsolatba léptek volna velünk valamiképp. Vagy békésen vagy harciasan".

Szerintem nem nyílt kapcsolatfelvétel itt a cél. Lehetnek akik csak x okból megfigyelnek, vagy használnak minket és erre a legpraktikusabb taktika az anonimitás.

Mi is ezt tesszük sok szempontból. Nem csak kutya pedikűr és vágóhíd létezik.


"Mivel semmilyen kapcsolat felvételi próbálkozásról nem tud senki a pszichénkből adódóan keletkezett legendákon kívül, így bármilyen objektumhoz hasonló fizikai jelenség ami valóban így érkezhetne az 99.999....%-ban nem lehet értelmes idegen lényeké".

Ez a te véleményed, de az általad említett legendákon túl van sok minden amiról valószínű nem tudsz, vagy nyilvánvaló nem volt személyes élményed, vagy nem beszéltél olyanokkal akiknek volt. Nem mindenki olyan őrült mint talán gondolod. Olyan emberekkel beszéltem személyes élményükről, akikről, ha kiderülne, akkor nem maradhatnának a pozíciójukban, stb. És nem keresik a nyilvánosságot ebben a számukra ellenséges hangulatban.


"Szóval ha semmi más jele nincs, mint csak látott valaki valamit és ráfogjuk, hogy azok idegen lények, az semmi mást nem jelent, mint fantáziálunk, vagyis kiéljük az ősi fantáziánk szellemi termékét és megpróbálunk magyarázatot találni arra amire nincs pillanatnyilag és jobb híján igyekszünk hinni benne".

Hogy ki, hogy reagál le rendkívüli élményeket az sokmindentől függ. Ezért is van a sokféle magyarázat, elmélet, zűr a dolog körül. Ez szerintem érthető.


"Gondolj csak bele, ha valaki ide jön, akkor nem mumusként fog ijesztgetni, hanem csinál valami egyértelműt. Vagy elpusztít vagy megpróbál kommunikálni vagy csak egyszerűen teszi a dolgát amiért ide jött és nem foglalkozik velünk..."

Általában az utolsó történik. Azt hiszem, addig míg személyes élményed nem lesz, (és, ha lesz, nem nyomod el), tehát addig megmaradsz a mostani állásponton. Ez az egész téma nem hit kérdése, inkább a megfelelő információ és egyfajta hozzáállás ami fogékonnyá tesz, hogy kilépjen az ember a megnyugtató környezetéből.

Azért válaszoltam, mert nem letámadtad a témát csak szerényen elmondtad a véleményed. Ezt próbáltam én is és nem számítok arra, hogy megyőzőtt amit írtam, de talán egy-egy dolog mégis elgondolkoztat.

2012. dec. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!