Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Léteztek vimanak (ősi ufok...

Léteztek vimanak (ősi ufok indiában) valaha?

Figyelt kérdés

A régi szanszkrit szövegekben van szó vimanakról. Nagyon sok féléről. Ezek repülő szerkezetek. Tele sok technikai leírással.

De nem tudom hogy már akkor fantáziáltak ilyenekről vagy tényleg léteztek ilyenek. Végülis Verne is csak fantáziált mikor írt, de aztán sok gép megvalósult amit a könyveiben leírt.

De ezek meg túl részletesen vannak leírva. Szerintetek?



2013. febr. 21. 22:38
 1/7 anonim válasza:
80%
Én is perfekt ószanszkrit vagyok, tele a szobám szanszkrit szövegekkel. Biztosan léteztek.
2013. febr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is léteztek minden valószínűség szerint. Ezek a leírások tényleg túlságosan részletesek ahhoz, hogy csak a fantázia termékeinek tekintsük őket. Az ilyen és ehhez hasonló írások úgy gondolom, hogy nem pusztán "irodalmi műveknek" tekinthetők, hanem egyben elbeszélései is az akkor még nem annyira távoli múlt eseményeinek. Szerintem még a legendák, mítoszok is valóságos eseményeken alapulnak, illetve azokat fejezik ki szimbolikus értelemben.

Ráadásul az ilyen dolgok még a közel-keleten és a Bibliában is megfigyelhetők, illetve olyan írásokban, amelyek egyes bibliai szereplőkhöz köthetők, nem is beszélve a rengeteg különös rajzról, régészeti leletről.

Amerikában ugyanez a helyzet, bizonyos észak-amerikai indián törzseknek a legendáiban szintén ugyanilyen különös dolgok vannak, mint az indiai írásokban. Közép- és Dél-Amerikában pedig rendkívül sok rejtélyes régészeti leletet és rajzot találtak. De világszerte elszórtan is megfigyelhetőek ezek a dolgok. Sőt, állítólag ilyen eszközöket használtak az ősi időkben az atlantisziak, és az azt megelőző civilizációknak a lakói is.

Mindez arra enged következtetni, hogy Földünkön voltak már fejlett civilizációk a mai kialakulása előtt is, de ezek mind elpusztultak, és ilyen írások, illetve legendák és leletek formájában maradtak ránk, a mai emberiségre.

Itt az a különbség Verne művei és ezek között, hogy ő, mint író, művész előbb írta le, és utána valósultak meg, de a régi írások viszont pont fordítva vannak: minden valószínűség szerint a megtörtént eseményekről szólnak, ezeket jegyezték fel, és ezért olyan részletesek. De ezek után én már abban sem vagyok biztos, hogy Verne nem tudott ezekről a régi, rejtélyes dolgokról. Az ő életét nem ismerem.

2013. febr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
igen
2013. febr. 22. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
vimánák léteznek vagy léteztek! azok az ősi űrhajók ufo űrhajók voltak vagy az akkoai indiai társadalom magas technikai színvonalon volt, csak valami történt és elveszítették a tudást!
2013. febr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

"Léteztek vimanak (ősi ufok indiában) valaha?"


-igen, léteztek


A "Sém", amit "Név"-nek fordítanak nagy előszeretettel is valójában - nagy valószínűséggel -

egyfajta járművet jelent.


A "Merkava/Merkaba" (Kaba / Kába , mint a kő, amit az arabokkal (a rabokkal) imádtatnak)

is a "Sém" (a jármű).


Kb. Itt voltak a primitív félállati lények a földön

és az égből (égi járművön/járműveken)

érkeztek meg az "istenek".


Ezek az "istenek", ez az ősi rassz (földönkívüli ?) humanizálta kb.

a teljesen primitív. állati emberiséget.


Valószínűleg androgünök voltak (=hímnősek, kétneműek).


A bolygó jelenlegi populációja közül,

akikben magas fokú értelem tapasztalható (és (talán) nemes jellem),

az mind kapott a "vendégek" (kényszerű vendégek ?) "véréből".


A "bűn" kb. az volt,

amikor ez a - talán baleset folytán - ide érkezett

- az embercsordához képest magasrendű populáció -

elkezdett keveredni az emberiség vonzóbb, szebb női egyedeivel.


Ebből a nászból születtek a híres fiak, akik sokkal jobb értelmi képességekkel rendelkeztek.


A Biblia ősi dolgai mind erről szólnak,

mert ez a történet, ami számít.


Valakik - talán - nagyon nem akarják,

hogy ezek a dolgok kiderüljenek

és ezért - az idők során -

mindenféle kitalált értelmezéseket pakoltak a történetre

(és így egy hamis történelmet kreáltak).


Az intézményes kereszténység ezért lett térítő vallás,

hogy ha lehet,

minden múltról szóló valós emléket felszámoljon

és a kollektív értelmi stb. szintet alacsonyan tartsa. (!!!)


Ezek, amikről írtam,

talán nagyon is létező dolgok...

vizsgáljátok meg soraimat!


Én nem követelek senkitől (bennem való) hitet,

én azt mondom:

használjátok a saját, felelős, józan értelmeteket!


...

((az isten-rassznak az idők során valószínűleg eléggé leromlott a genetikája...

az általunk ismert univerzumban az entrópia senkit és semmit nem kímél)

2013. febr. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

szia!:)

Köszi, hogy írtál!

Nem akarlak elkeseríteni,de amit linkeltél könyv, az egy modern hamisítvány, az 1900-as években készítették!:)

Ettől függetlenül van vimanakról szó a régi szanszkrit írásokban. Sajnos én nem tudom őket elolvasni, úgyhogy csak írókra támaszkodhatok, hogy mit írnak ezek a szövegek.

Daniken írt sokat a vimanakról. Nagyjából azokat amikkel te is példálóztál te most. :) ezek tényleg klassz leírások.

De most olvastam Nemere István könyvét, aki nincs Daniken ellen sem pedig vele sem. Azt írta hogy Daniken szándékosan kihagyott részleteket a szövegből. Például hogy a vimanát 600 hattyú húzta, meg hogy édeskés csillámló hangot adott ki. Így máris nem tűnik modern járműnek ugye?:) Igazából nem tudom honnan szedte ezeket az információkat szóval nem tudom mennyire hiteles ez.

Aztán azonban az igaz, hogy ez nagyon pici része a szövegeknek és a világnak amiben játszódik. Ez többől tevődik össze, szinte egy mesevilágban játszódnak a történetek, pl az állatok beszélnek, az emberek kék színűek stb. akkro máris eltörpül a vimanas történetek és tényleg csak kitalációnak tűnik. Na meg ha lettek volna akkora gépek akkor pl a kínai utazóknak akik indiába jutottak látniuk kellett volna és leírják ezeket a fontos dolgokat, de mégsincsenek ilyen iratok.

2013. febr. 23. 22:07
 7/7 A kérdező kommentje:
hát ezt egy üzenetben akartam írni :D bocsi az előzőért, bár csak az elejét ne vegyétek figyelembe, a többit igen
2013. febr. 23. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!