Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Na jó, ebbe én is beszállok!...

Na jó, ebbe én is beszállok! Szkeptikusok, mért féltek?

Figyelt kérdés

Komoly tudással rendelkező, "szkeptikusok"

Nem látogattak meg minket az "idegenek", mert!


[link]


Mert!:)

[link]


Mert!:)

[link]


Mennyire valószínű annak a lehetősége,

hogy ha a földről eltűnne az élet,

akkor az egész világegyetemből tűnne el?


Mennyi a lehetősége annak, h azért nagy a titkolózás, mert alapjaiba rengetné meg a civilizációnkat az igazság?


Titkolózik a vallás, titkolózik a tudomány sa többi.

Kösz:)



2013. jún. 18. 01:38
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Kiváló összefoglaló!
2013. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
13:39, valahogy nemtudok komolyanvenni olyan kérdéseket, mint például "tegnap kocsmába mentem három reptoiddal és négy lumbulábival, és zöldet hánytak a macifröccstől, szkeptikusok erre mit léptek?" és a társai. A reptoid meg krixkrax invázió persze azóta is jön :D
2013. jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Ez a nürnbergi "ufo csata" érdekes felvetés amúgy.


Kétkedő oldalról (aminek viszont jobbára én vallom magam :) a legközelebbi találat a parhelia (vagy melléknap) jelenség, ami tényleg igen érdekes és változatos égi jelenségeket produkál, amik talán megmagyarázzák a látomást. Viszont nem annyira mozgalmasak, hogy az égi háborút is magyarázzák, ami a leírásban szerepel.


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=qrh_fxKwBlM&feature=player_em..


http://www.youtube.com/watch?v=RxKlNa4gDOw&feature=player_em..


A csillagászat történet adatai szerint mindenesetre a XIV.század közepének európai égboltja igen fura jelenségeket produkált.

[link]

2013. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

A 20-as vagyok, aki írta az összefoglalót. Igen valóban felvetették a melléknap jelenséget is. Azonban a hangokat nem magyarázza semmi. Tudtommal ezeknek a fényjelenségeknek nincs semmilyen hangzása.


De mutatok egy olyat, amire én még semmiféle cáfolatot nem láttam és tényleg nem lehet megmagyarázni.


[link]


Ez a kép Conrad Lycosthenes (1518-1561) által írt Prodigiorum Ac Ostentorum Chronicon című könyvben található. (Basel: Henricpteri, 1557.) Egy 1479-ben Arábiában történt ufó-észlelést ábrázol. A könyv az Ausztrál Múzeum Kutatási Könyvtárában található.

A könyv több száz képet ábrázol, de úgy látom, hogy a hullócsillaggal és nappal tisztában voltak, ezeket reálisan is ábrázolták:

[link]

Egyébként nem is csészealjnak néz ki, hanem léghajónak, rakétának.


Erre azért kíváncsi vagyok a véleményekre szkeptikus oldalról. Egyébként nem tudom, hogy akkoriban voltak-e már léggömbök, de nem találtam erről információt.

2013. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Ez tényleg megálljt parancsoló első ránézésre egy mai rakétát látott embernek.


Nem láttam korábban ezt a metszetet. Azért nincs nagy vita vele kapcsolatban, mert a szerző leírást is mellékelt hozzá, ami képeden is látszik.


"in arabia cometa in modum trabis..."


Így kezdődik az én olvasatomban. Na most a latinom semmilyen, de fordítóprogram szerint ez egy Arábiában megjelent üstökösről szól >> cometa, ennyit még megértek belőle.


Kicsit fura, hogy a szerző ugyanebben a műben több helyen máshogy ábrázolja az üstökösöket. A szokásos csillag csóvával, viszont a környezetének ábrázolása (csillagok és felhők) ennek is ugyanolyan.


Ez a könyv nem is akad fenn a dolgon. Szerinte mindkét ábrázolás üstökös:

[link]


A következő oldalon közli is, hogy a "szöveg szerint" is üstökösről van szó.


A kép melletti latin szöveg amúgy magyar vonatkozást is tartalmaz. Az utolsó mondat "In Ungaria...", ami arra utal (megint csak a fordítóm szerint), hogy abban az évben érkezett, amikor Magyarországon Mátyás és Ulászló egyezséget kötött. 1479-ben szentesítették a magyar-cseh olmütz-i békét.


1478-79 táján valami üstökösféle valóban volt, bár az alábbi szöveg kicsit ködösen utal rá:

"Az égi tünemények közül az üstökös okozott legnagyobb félelmet. Az üstökösök jönnek, eltűnnek, tehát háborúra, pusztító járványokra figyelmeztetnek. Ilyen esetekben védekező intézkedéseket kell tenni. Járvány esetén legjobb magányos helyre vonulni. Ezt tette Mátyás is. 1478—1479-ben az ország több pontján pestis dúlt, Mátyás erdőbe vonult, vadászgatott, távol tartotta magát az emberektől"

[link]

2013. jún. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

1-es!


Eltekintek az általad leírtaktól, és talán választ találsz mondjuk, ebbe. (Ezeket az embereket a legnyugodtabb lélekkel

tekintheted egyetemes tudással rendelkező szakembereknek!)


http://www.youtube.com/watch?v=L8-RfpROLlE

2013. jún. 20. 00:30
 27/31 A kérdező kommentje:

Ideje lenne ujjra hinnünk az isteneinkbe!:)


http://www.youtube.com/watch?v=TaS-FM92Iys

2013. jún. 20. 03:15
 28/31 anonim ***** válasza:

# 25 Ha tényleg meteorról ír az eredeti szöveg, akkor nincs miről beszélni. Akkor ezek szerint direkt nem vették figyelembe a szöveget. Bár a gugli fordító és társai nem pontosak.


Akkor viszont nem értem miért így ábrázolták? Ha megnézed a képeket, a hulló csillag, a nap, felhők, esőzés stb. mind normálisan van ábrázolva, nem? Akkor a meteor miért így? Még a követ sem lehet kivenni sehogy.


De azért meg kell hagyni a szimbolikát sem értem. El van felezve, féloldalt pontok vannak, plusz ott a kasza. Fene tudja.

2013. jún. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Tisztán olvasható a kép mellett a "cometa" szó.


üstökös:

angolul - comet

németül - Kometen

franciául - cométe

olaszul, portugálul, spanyolul - cometa


A szöveg első mondata írja csak le a jelenséget.

[link]

2013. jún. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Filipó István válasza:

A legelő válaszadó utolsó bekezdésének az első mondatára reagálnék.

Számtalan Nobel díjjal kitüntetett kutató, elismert professzorok, régészek, mutattak már rá arra, hogy bizony nagyon sok dolog nem úgy van, ahogy azt nekünk laikusoknak a mai modern tudomány bemutat/előad/oktat. És kézzelfogható bizonyítékokkal támasztották alá teóriáikat/hipotéziseiket.

A baj az hogy az ezeket az (általam valósnak vélt) tényeket, a "hatalmak", nem nézik jó szemmel hiszen ők tudják hogy hazugságban élünk, hiszen ők tartanak minket abban, ezért különféle szervezeteket hoztak létre úgynevezett dezinformációk terjesztésének céljából. Ez azt jelenti, hogy szándékosan röppentenek fel híreket amiket aztán szépen meg tudnak cáfolni... így a valós tények is már megkérdőjeleztetnek. Amúgy Tesla is pl már foglalkozott Einstein relativitás elméletével, s ő teljesen másra jutott például... Tehát LEHETSÉGES hogy az is téves elmélet. Mint ahogy nekünk Magyaroknak is bemesélték hogy alig 1000 éves történelmünk van., meg hogy az Ural hegység környékéről származunk... Azt elfelejtették hogy majd ezeket hangsúlyozom NEM Magyar kutatok majd cáfolni fognak. Ugyanis a történelmünk bizonyítottan legalább 8 ezer évre tekint vissza. Hiszen piramisok belsejében megtalálták a Székely-Magyar rovásírást. Nagyon sok könyvet olvasok, sok történész videóját láttam,(illetve egyéb területeken dolgozó értelmiségi emberek tanait követtem figyelemmel) és sajnos az ő munkásságuk mind "elhalt" mert megvonták a kutatásai finanszírozását, vagy éppen szimplán bolondnak nevezték, a bizonyítékaikat hamisnak. Vajon miért? teszem fel a kérdést. Például Glen Rose, TEXAS találtak megkövesedett dinoszaurusz lábnyomokat, ami önmagában manapság nem nagy dolog, viszont az hogy emberi lábnyomok is vannak mellettük, az bizony egyből megkérdőjelezi a mai modern tudomány által közvetített tant, hogy ember, és Dinoszaurusz nem élhetett együtt. És ezek nem csak írásos, meg fotografikus bizonyítékok, hanem aki nem sajnálja az idejét, na meg a pénzét, az nyugodtan elmehet a helyszínre, és meggyőződhet róla a saját szemével is...

De ugyanígy megtekintheti a Görögországi (Athéni) Múzeum több ezer éves differenciál művét is... feketén-fehéren...

Mivel ezeket a dolgokat cáfolni nem tudják már , hát tesznek arról hogy a fősodrású média legalább ne közölje ezeket a híreket... minél kevesebb ember tudjon ezekről...

ezért van a Big Brother, a Való Villa, meg a sok népbutító agymosó műsor... de még a híradó is erősen orientált. Pl milyen fura, hogy minden Híradóban (fő műroridőben) van valami álatkerti sztori csak figyeljük meg... tudnék még írni rengeteget, de sajnos csak ennyi időm van :) Az nem baj ha valaki szkeptikus, sőt! az is egy fajta érdeklődés a dolgok iránt, hiszen másként nem akarnák cáfolni... Na elég hosszú lett így remélem azért lesz aki elolvassa majd! :) link a dinó-ember lábnyomokhoz: [link]

2013. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!