Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mit szólsz ehhez az elmélethez?

Mit szólsz ehhez az elmélethez?

Figyelt kérdés

A tudomány álláspontja szerint a rasszok természetes úton, klímához való alkalmazkodás során jöttek létre . Ezt kétségbe lehet vonni, mivel más népcsoportok is élnek a miénkhez hasonló klímában és mégse ilyen világos a bőrük, vagy ott vannak az arabok akik szintén sivatagos és forró helyen élnek, mégse olyan sötét a bőrük, mint a négereknek .


Ebből arra lehet következtetni, hogy a rasszokat a múltban élt különböző idegen fajok alkották meg, mindegyiket a saját szájuk íze szerint .


De mi van akkor ha eddig tévedésben éltünk a fehér ember kialakulását illetően ? Eddig én is úgy gondoltam, az "idegen=rassz kialakulását" illetően, hogy minket is kezdetben egy faj (az Atlantiszon élő plejádiak) alakítottak ilyenre . De most jön a csavar, mert egy fontos tényezővel senki nem számolt, még a szkeptikusok sem ! Mi van, ha nem is a mi őseinket csinálták a plejádiak, hanem a neandervölgyit ?


Gondolom most mindenkinek leesett az álla . A neandervölgyi testalkata sokkal közelebb áll ahhoz, ahogy a plejádiakat leírják . Ők különben is sokkal okosabbak voltak, mint más idegenek, tudták hogy a teremtményeik akár fel is lázadhatnak ellenük . És érdekes módon a tudósok szerint, azért nem a neandervölgyi maradt felül az embertípusok között, mert hiányzott belőle az újításra való hajlam .


De akkor lehetne kérdezni, hogy ha nem a plejádiak teremtése miatt, akkor hogy alakult ki a fehér ember ? Szerintem már ebben az időben is éltek mások Európában, bár nem igazán hasonlítottak még ránk . Szőrösek voltak, barbárok és füstös képűek, bár kétségtelen hogy idővel belőlük alakultunk ki . És itt a rejtvény kulcsa : a fehér ember több emberfajta (homo sapiens és neandervölgyi) + később az Atlantisz idegen túlélőinek keveredéséből jöttünk létre .

[link]

Itt leírják, hogy a neandervölgyi igenis keveredett a homo sapiensel és a DNS-ük a mai európai emberekéiben megtalálhatók .


Tehát ha az "ember teremtése=rabszolgafaj" elméletből indulunk ki, kiderül, hogy mi nem is voltunk azok, sőt óriási szerencse hogy létezik a ma ismert európai ember, mivel véletlenek hosszú láncolata vezetett a kialakulásunkhoz .


Ez azért örömteli gondolat nem, hogy minket eredetileg nem rabszolgának teremtettek ? :-)


2013. nov. 6. 16:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Bár ha azt vesszük, hogy a Taurus a Bika csillagkép és az Aldebaran is ott van (ahonnan ezeket a műszaki üzeneteket kapták) akkor nem is tévedtem olyan nagyot :-)
2013. nov. 7. 08:43
 12/16 anonim ***** válasza:

"Ebből arra lehet következtetni, hogy a rasszokat a múltban élt különböző idegen fajok alkották meg, mindegyiket a saját szájuk íze szerint."


Na itt van a legelső tévedés a logikai láncban, és mivel minden más erre épül, ezért egy baromság az egész.


Kb. annyira megalapozott a következtetésed, mint ez:

Tegnap pörköltet ettem ebédre, ebből arra lehet következtetni, hogy Tokióban a jövő héten földrengés lesz.


Na de nézzük, mit is írsz pontosan, még mielőtt a téves következtetést levontad volna:

"A tudomány álláspontja szerint a rasszok természetes úton, klímához való alkalmazkodás során jöttek létre. Ezt kétségbe lehet vonni, mivel más népcsoportok is élnek a miénkhez hasonló klímában és mégse ilyen világos a bőrük, vagy ott vannak az arabok akik szintén sivatagos és forró helyen élnek, mégse olyan sötét a bőrük, mint a négereknek."


1. Igen, kétségbe lehet vonni, ez tény. Azt is kétségbe lehet vonni, hogy létezik gravitáció. Mindent kétségbe lehet vonni.


2. más népcsoportok is élnek hasonló klímában, mégse ilyen világos a bőrük.

- említs kérlek ilyen népcsoportokat.

- a kulcsszó a HASONLÓ, nem pedig ugyanolyan.

- fogalmad nincs, hogy azok a népcsoportok hogy kerültek oda, mióta élnek ott. Képzeld, Norvégiában is élnek négerek, mert odaköltöztek, mégis fekete maradt a bőrük. Az evolúció nagyon-nagyon lassú folyamat, ehhez képest a népek vándorlása és keveredése igen gyors.

2013. nov. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"Kb. annyira megalapozott a következtetésed, mint ez:

Tegnap pörköltet ettem ebédre, ebből arra lehet következtetni, hogy Tokióban a jövő héten földrengés lesz. "


Akár ez is lehet megalapozott, hallottál már a pillangóhatás elméletről ? Mondjuk én nem erre utaltam .


"említs kérlek ilyen népcsoportokat"


- Állítólag az ázsiaiaknak azért vágott a szemük, hogy megvédje őket a sivatag porától . A szemiták és a négerek már sokkal előbb sivatagos környezetben éltek, mégse vágott a szemük .

- A kínai ember bőre sárgább mint a japáné, mégis egy éghajlaton élnek .

- A fehér ember is egy éghajlaton él a kínaival vagy a japánnal mégis világosabb a bőrszíne .


"Az evolúció nagyon-nagyon lassú folyamat, ehhez képest a népek vándorlása és keveredése igen gyors."


Nem mondod ? :-D


És neked is leírom, mert úgy látszik nem jött át : ez csak egy elmélet .

2013. nov. 7. 15:35
 14/16 Szecsői Tibor ***** válasza:

#11 "Bár ha azt vesszük, hogy a Taurus a Bika csillagkép és az Aldebaran is ott van (ahonnan ezeket a műszaki üzeneteket kapták) akkor nem is tévedtem olyan nagyot :-)"


Ezt már többször leírták mások is, én is: a csillagkép egy látszólagos konfiguráció, egy vetület. Az, hogy két objektum ugyanabban a konstellációban van, leginkább semmit nem jelent. Csak becsülve (nem számoltam most ki, csak durván), de a Plejádok és az Aldebaran között több, mint 300 fényév van. De még látszólag is, az égbolton biztos van közöttük vagy 10 fok (emlékezetből szintén, nem nézek utána emiatt).

2013. nov. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Akár ez is lehet megalapozott, hallottál már a pillangóhatás elméletről ? Mondjuk én nem erre utaltam."


1. A pillangó-hatás nem egy elmélet. Csak egy rossz példa a káosz-elméletből adódó néhány következmény szemléltetésére. Azt tudom mondani, hogy mielőtt ilyesmikkel dobálózol, legalább nézz már utána, hogy mit is jelent..

2. Nem lehet megalapozott, mert nincs ok-okozati összefüggés a kettő között, káosz-elmélet ide vagy oda. És pontosan ez a probléma a te következtetéseddel is.


3. Hanem akkor mire utaltál?


"Állítólag az ázsiaiaknak azért vágott a szemük, hogy megvédje őket a sivatag porától . A szemiták és a négerek már sokkal előbb sivatagos környezetben éltek, mégse vágott a szemük ."

Nem tudom, hol olvastad ezt, de tévedésben élsz. A vágott szemnek az a funkciója, hogy megvédje a szemet a hidegtől és az extrém erősségű napsugárzástól.


"A kínai ember bőre sárgább mint a japáné, mégis egy éghajlaton élnek"

Nos, ennek nem tudom a magyarázatát, nem vagyok ennyire otthon a témában.



"A fehér ember is egy éghajlaton él a kínaival vagy a japánnal mégis világosabb a bőrszíne."

Legfeljebb hasonló éghajlaton, nem ugyanolyanon.

De, egyrészt, mint már mondtam, teljesen irreleváns, hogy jelenleg milyen éghajlaton él a fehér ember és az ázsiai, mert egyáltalán nem biztos, hogy ott alakultak ki, ahol jelenleg is élnek.

Másrészt, mivel az evolúció véletlen genetikai mutációk eredménye, ezért nincs abban semmi furcsa, hogy két, egymástól teljesen elszigetelt populációban hasonló környezetben másfajta mutáció megjelenése terjed el.

Ugye mostanában az az elfogadott elmélet, hogy az egész emberiség afrikából származik, tehát tegyük fel, hogy kezdetben a faj sötét bőrű volt. Elterjedtünk a Földön, egy részünk Európába került, másik részünk Ázsiába. Mindkét populációban elkezdett kifehéredni a bőr a hidegebb éghajlat miatt, csak épp az ázsiaiaknál egy kicsit sárgásabb árnyalat jelent meg és terjedt el, nálunk meg a sárgásabb árnyalat nélküli.



Na de a lényeg továbbra is az, hogy hiába nincs még minden ilyen kérdésre válaszunk, ebből semmiképpen sem következik az, hogy a földönkívüliek teremtettek minket. Nem azt mondom, hogy teljesen kizárt, de semmivel sem valószínűbb, minthogy isten teremtette az embert, vagy akármilyen hasonló hülyeség.

Egyszerű logikával belátható, hogy nem áll meg ez a következtetés.

2013. nov. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

>Ebből arra lehet következtetni, hogy a rasszokat a múltban élt különböző idegen fajok alkották meg, mindegyiket a saját szájuk íze szerint .


Lol, itt azért tettél egy eléggé hatalmas logikai ugrást. Ebből NEM lehet erre következtetni.


Amúgy meg ez nem elmélet, csak egymásra dobált valószínűtlen és/vagy alaptalan feltételezések rosszul egymásra hányva.


Tényleg nem tudom eldönteni, hogy troll vagy-e, vagy rettenetesen sötét.

2014. ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!