Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ki lehet a legjobb UFOlógus,...

Ki lehet a legjobb UFOlógus, UFÓ kutató magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 23:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Pusztay Sándort jól ismerem. Katona-újságíró volt, most könyvkiadó tulajdonosa. Nem tudok kutatói munkájáról.
2013. nov. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
92%

Már ezerszer leírtam itt, de akkor röviden még egyszer:

A magányos tudósok ideje már régen lejárt. Ki lehet emelni a tudósok milliói közül néhány nevet, de mögöttük is jelentős csapat áll. Érdemüket elvitatni nem lehet, de a háttér nélkül semmire nem jutnának.

Ufókutatást nem létezik. Ha ufón (helytelenül) földön kívülit értünk, az sem létezik.

Van viszont a tudomány egésze.

Több tudományég vizsgálja magának az életnek a fogalmát. Mit nevezünk élőnek? Ezen belül az értelmes élet lehetőség, az értelem miben léti is külön kutatási program.

Hogyan keletkezett a világegyetem, hogyan jöhetett létre a Föld, a földön az élet?

A Naprendszerünk többi bolygóján lehetett-e, van-e, a jövőben megjelenhet-e élet. Más galaxisokban lehetséges-e élet.

Ez csak néhány dolog.

Olyan kutató nincs, aki videókat nézeget, s felvisít, hoppá, ez egy földönkívüli.

2013. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 nemelfogult ***** válasza:

Szövegértelmezés... akkor talán te is koncentrálj egy kicsit, hogy mire mit válaszoltam:)

"Ufókutatást nem létezik. Ha ufón (helytelenül) földön kívülit értünk, az sem létezik."


Ez a te véleményed, bár nem értek vele egyet. Te így látod, OK, de légyszíves ne értelmezd nekem mi az ufo, mert ettől már tényleg fáradt itt mindenki.

Igen, MINDENKI tudja, hogy eredeti szóhasználatban angolból fordítva mit jelent és mai használatban kiterjesztve mit jelent.

Itt a kérdező nyilvánvaló volt, hogy melyik használatra kérdezett. És igen, sokakkal együtt véleményem, hogy mind UFO mint unidentified flying object és mind ufo= alien=ET= idegenek léteznek. És vannak akik ezeket a jelenségeket kutaják. Erre gondolt a kérdező.

Nekem nincs magyar kedvencem (bár sokak munkáját becsülöm) ezért nem mentem bele a felsorolásba, de mondhatok neveket, akiket nemzetközileg hitelesnek tartok, pl. J.Mack, Jacques Vallee, R.Dolan, stb.


Abban egyetértek, hogy a magányos kutatózseni ideje elmúlt. Szervezett ilyen jellegű UFO/aline kutatás is folyik, de ott nevek nincsenek, mert titkosított.


"Olyan kutató nincs, aki videókat nézeget, s felvisít, hoppá, ez egy földönkívüli."

Erről nem is írtam vagy csak negatív értelemben. Szövegértelmezés, ugye:)


Amit leírsz a tudományágakról, csoportos kutatásról, szintén egyetértek, legyen az kozmológia, részecskefizika, stb. De mondjuk (legalábbis szerintem) nem ártana azon a szinten is nyitottabbnak lenni a tényleg eddig meg nem magyarázott anomáliákra.

2013. nov. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Ufókutató nem létezik. Sem jó, sem rossz. Az összes tudományág érintett, de az itt használatos értelemben nem létezik ufókutató."

"Ufókutatást nem létezik. Ha ufón (helytelenül) földön kívülit értünk, az sem létezik. "


Ufókutató LÉTEZIK, csak szerintem azt sem tudod mit csinál egy ufókutató.

Nem azt mondtuk, hogy az Ufókutatás egy TUDOMÁNY ÁG, mert nem az, ellenben számos HIVATÁSOS TUDÓS vesz részt ezekben a tevékenységekben és kutatásban, nem csak

"karosszékben üldögélő, hümmögő, fejcsóválók. "


"Az ufó nem azonosított repülő tárgy."

MINDENKI TUDJA, hányszor akarjátok még leírni könyörgöm?!

Hiába, hogy egy ufókutató E.T. nyomait keresi, aki meglátogathatott minket, MINDEN nem azonosított esetet próbál kutatni és utánajárni, hogy kiderüljön, ebbe belefér-e E.T. keze vagy esetleg egy lezuhant műhold volt stb. így ők maguknak is próbálják kizárni ezeket a lehetőségeket, hogy a végén mire jutnak és továbbra is azonosított marad-e a tárgy vagy sem.


"emelni a tudósok milliói közül néhány nevet"

Tessék egy tökéletes példa rá:

[link]

Ő is részt vett már ufókutatásban néha és ki is kérték róla a véleményét:

[link]

Ezeknek az embereknek is olyan a végzettsége ami érint bizonyos tudományágakat, szóval nem laikusok.


Tehát az Ufókutatók nem csak otthon gép előtt ülő, videó nézegetők, hanem komoly hivatalos tudósok egy része is, és természetesen nem csak a székben punnyadnak, de tudom hogy te ezt feltételezed kedves 80%-os, mert minden bizonnyal neked a GYK-n látottak jelentik az ufókutatást, videónézegetésből meg troll és viccből feltett világvégés reptoid válaszokból áll, de ezt is csak te mondtad és hiszed, mert nem MI.


Nálam a kutatás/kutató ezt jelenti:

tegyük föl nincs végzettséged folklór és történelem témakörben/tudományban. Ok. Ellenben téged érdekel ez a témakör, elolvasol számtalan szakkönyvet, majd pedig saját magad mész el a levéltárakban, keresel fel egyetemeket hogy megkérdezd a témakörről a hozzáértőket, átolvasol több ezer korabeli iratot, majd ezekből írsz egy rövidebb tanulmányt.

Ettől te még nem leszel történész esetleg folklorisztikai szakértő, de te KUTATTÁL ezután, átnéztél több száz iratot, beszéltél hozzáértőkkel, elutaztál esetleg helyszínekre stb. Majd ebből összesítésként írsz valamit.

Egyes tudományág képviselő viszont még ilyet sem csináltak, bevágták a sulis egyetemi anyagot, oszt szevasz, de hogy elmentek volna bizonyos megalitikus helyszínre ha esetleg történészként végzett vagy valami arról szó sincs, de azért papol a témáról.


Ugye most már érthető?


Hányan papolnak hogy "jajj az ufó hülyeség, ET nem jár ide", otthoni szobatudósokból és nagy megmondó emberekből itt is van egy pár, de kíváncsi vagyok hányan mentek már ki itt egy adott helyszínére kikérdezni a szemtanúkat, talajmintát venni, normálisan utána járni egy adott esetnek stb. Hm? Na hányan?


Na de hogy a kérdésre válaszoljak:

Kóklerek: dr. Egely György, Nemere István, Kisfaludy György

Akik normálisan kutattak és utánajártak: Colman Von Keviczky, Viszkok András

Akik csak egymás gyerekes párbajharcát vívják, mert külön kiadónál vannak és konkurens a lapjuk:

Szűcs Róbert és Pusztay Sándor


Üdv, George Adamski

2013. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Adamski, nem értelek. Vitatkozol velem, de ugyanazt írod mint én.
2013. nov. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Azért Nemere Istvánt én nem venném kóklernek, szerintem jó dolgokat ír .
2013. nov. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Jó, kicsit túlzás volt a kóklerség, de sokszor saját magának mond ellen a könyveiben. Ebből is látszik, hogy arra sem emlékszik mit írt egy korábbiban, ha éppen új könyvbe fog.


Üdv, G.Adamski

2013. nov. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Én többek közt ufológus is vagyok, de nem mondanák magam annyira jónak. Minden bizonnyal vannak normális magyar ufológusok is, bár én még eggyel se találkoztam.


David Williams - ufológus, kriptozoológus stb., stb.

2013. nov. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!