Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért olyan elképzelhetetlen...

Miért olyan elképzelhetetlen a földönkívüli-hívőknek az alábbi 3 állítás?

Figyelt kérdés

A kérdés megfordítása egy korábban felmerült kérdésnek.


1. Valószínűleg van élet a földön kívül

2. Nem zárható ki, hogy van értelmes élet a földön kívül

3. Nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy értelmes idegen fajok valaha is jártak a Földön


Az első kettő állítás igazsága könnyen belátható, tekintve az univerzum méretét és benne a csillagok és bolygók sokaságát.

A vita a szkeptikusok és az UFO-hívők között a 3. állításban van leginkább.

Ami tény, hogy néha látunk/hallunk/érzékelünk jelenségeket, amikre nem tudunk magyarázatot adni - pl. fura fények az égen - , ugyanakkor azt is látni kell, hogy sem közvetett, sem közvetlen bizonyíték nincs rá, egyszerűen semmi sem utal arra, hogy ezeknek a jelenségeknek a hátterében földönkívüli lények állnának. Ugyanakkor sok ilyen jelenségre van kézzelfogható magyarázat is, pl. titkos katonai repülő, sima polgári repülőgép, valamilyen meteorológiai jelenség.

Ennek ellenére az UFO-hívők minden ilyen esetben, szinte kivétel nélkül földönkívüli lényekre gyanakszanak. Miért?

Az én nézőpontom szerint meglehetősen irracionális gondolkodás az, amely egy adott jelenségre adható magyarázatok közül a legkevésbé valószínűt fogadja el igaznak.


2013. dec. 12. 13:36
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:

Én írtam ki a kérdést, de fölösleges erről beszélni.

Leírtam, hogy nem akarok állást foglalni, én csak lehetőségekről beszéltem.

Az utolsó kommentemben kértem, hogy felejtsük már el a fénysebességet, mert ezen lovagolt vadul mindenki, mikor csak egy példa volt.

Ennek ellenére a következő 2 kommentben még mindig az megy, hogy de a fénysebesség nem lehetséges meg anyázás.

És akkor ezek az emberek beszélnek értelemről, intelligenciáról...

2013. dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Ez ugyanolyan altalanositas, mint az, hogy a vallasosak elvakultak, a jobboldali beallitottsaguak nacik, a foci drukkerek huliganok.

Legnagyobb hangjuk azoknak van, akik lefenykepezett frizbiben is ufo-t latnak, ezert azt gondolod, minden foldonkivuli-hivo ilyen.

Kozben a csendes tobbseg, ugyanolyan kritikus, es nem allitja biztonsaggal, hogy jartak mar idegenek a foldon.

2013. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:

Nem nevezném magam hívőnek, mert magasról leszarom a Youtubeos videókat, de ebben egyet tudok érteni, hogy az univerzumban biztos van olyan faj, akik többre vitték, mint mi.

Én inkább annak tartanám kicsinek az esélyét, hogy mi vagyunk az etalon, az alfa meg az omega és mindenki más hülye.

Bőven volt ideje egy másiknak fajnak oda eljutnia, hogy képes legyen egy olyan technikát kifejleszteni, amivel le tudják győzni a távolságokat.

Ide jöttek, regisztrálták a bolygót, feltérképezték, majd mentek tovább.

Ennyi.

2013. dec. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes a Fermi-paradoxont tanulmányozni a kérdésben, ha a tudományos megközelítésre vagyunk kíváncsiak.

[link]

2013. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
61%

megfigyeltem, h ált aki csak a földönkívüli lehetőséget látja mindenben, még a seregély raj repülésében is, azoknak vmi nagyon hiányzik az életéből, és ebbe kapaszkodván, találtak egy olyan fogódzkodót a felsőbb tudatosság felé,(legalábbis ők ennek gondolják), amire készek az életüket is feltenni, mert csak az lehet!

szerintük.

mert még a reális, adott eseményhez vezető okokat se merik megvizsgálni, mert mi van ha kiderül, az a jelenség, tényleg a meteorológiai léggömb volt, és akkor az egész ebbe való hit, csődbe megy, és az élete értelmét veszti.

nagyon sekélyesek érzelmileg és gondolkodásban az ilyen emberek.

2013. dec. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

"biztos van olyan faj, akik többre vitték, mint mi"


Miért lenne ez biztos? Én nem mondom, hogy kizárt, de biztosra venni ezt ugyanúgy elvakultság, mint frizbikben földönkívülieket látni.


"Bőven volt ideje egy másiknak fajnak oda eljutnia, hogy képes legyen egy olyan technikát kifejleszteni, amivel le tudják győzni a távolságokat."

Megint csak ott hibázol, hogy abból az axiómából indulsz ki, hogy létezik egyáltalán ilyen technológia, holott még ez sem biztos.

Lehet, hogy egyáltalán semmilyen módja nincs a gyors utazásnak, lehet, hogy a fénysebesség korlátja valóban a végső korlát, amit semmilyen módon sem lehet megszegni. És akár több millió, több milliárd fényévekről beszélünk, ilyen távolságoknak pedig még a fénysebesség 99%-ával sem lenne értelme nekivágni.

2013. dec. 12. 14:43
 7/36 anonim ***** válasza:

#2:

>Kozben a csendes tobbseg, ugyanolyan kritikus, es nem allitja biztonsaggal, hogy jartak mar idegenek a foldon.


Igen, de az a csendes többség nem igazi UFO-hívő :)


#3:

>az univerzumban biztos van olyan faj, akik többre vitték, mint mi

Nem biztos. Attól még, hogy neked tetszik az ötlet (amúgy nekem is), még nem lesz biztos. Lehet.


>Én inkább annak tartanám kicsinek az esélyét, hogy mi vagyunk az etalon, az alfa meg az omega és mindenki más hülye.


Senki nem mondta, hogy így lenne, a kérdező sem állította ezt, a válaszolók sem. Senki nem mondta, hogy "nincs rajtunk kívül" értelmes élet. Nem tudjuk, hogy van-e, lehetséges, hogy van. De nem biztos.


>Bőven volt ideje egy másiknak fajnak oda eljutnia, hogy képes legyen egy olyan technikát kifejleszteni, amivel le tudják győzni a távolságokat.

Ide jöttek, regisztrálták a bolygót, feltérképezték, majd mentek tovább.

Ennyi.


Ez a te hited, nem több. Nincs vele gond, csak ne próbáld igazságnak beállítani.

2013. dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
A rövid válasz erre a média hatása az emberekre.
2013. dec. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

De miért ne lehetne hasonló élet egy másik bolygón? A napokban volt egy cikk, nem tudom hol olvastam, hogy a kutatások szerint átlagosan minden csillag 22%-a rendelkezik szinte teljesen hasonló bolygóval, mint a Föld. És a Tejútrendszerünk 10 millió csillagát tekintve is 2,2 millió bolygó. Viszont az, hogy ott hol tart a civilizáció (már ha egyáltalán a mienkhez hasonló), az más kérdés.

Egyszerűen nonszensz, hogy egyedül vagyunk egy ekkora k**va nagy világban, bár lehetséges ez a feltételezés is csupán egy emberre jellemző gondolkodásmód.

2013. dec. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
38%

"azoknak vmi nagyon hiányzik az életéből, és ebbe kapaszkodván, találtak egy olyan fogódzkodót a felsőbb tudatosság felé"


Te egy nap 5-ször leírod az ittenieknek ki milyen hülye, de veled minden oké igaz ? Nevetséges ...


Hogy a kérdésre is válaszoljak, egyáltalán nem olyan kicsi az esélye . Az egész világegyetem olyan felfoghatatlanul nagy (és most nem csak a Tejutat értem, hanem a több milliárd másik galaxist is), hogy még csak ha minden galaxisban egyetlen egy űrhajózásig eljutó civilizáció van (ami a legóvatosabb becslés), még akkor is több milliárd ilyennel kell számolnunk . És ezeket a kozmikus nagyságokat képtelen sok ember agyilag felfogni .

A fénysebességet persze nem lehet átlépni, de féreglyukakon lehetséges a közlekedés ezt a tudósok már bebizonyították :

[link]

Csak a jelenlegi tudásunk szerint képtelenek vagyunk egy ilyet megnyitni és nyitva tartani, mert elképzelhetetlen energia kellene hozzá .

Az is tény, hogy az Univerzum kialakulásához képest a Föld egy nagyon fiatal bolygó . Simán élhet a kozmoszban ami technikailag több tízezer vagy akár több millió évvel előttünk jár . Miért olyan elképzelhetetlen, hogy idejött, főleg hogy a Föld szinte összes népe égből jött istenektől származtatja magát .

És pont emiatt kardoskodik az emberek többsége amellett, hogy képtelen a DNS-ünkbe az idegen beavatkozás, mert összeomlana az a kis elképzelés hogy különlegesek vagyunk, így durván kifejezve nem lennénk többek kísérleti nyulaknál, amit a legtöbben képtelenek elviselni akármi is az igazság .

2013. dec. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!