Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért olyan elképzelhetetlen...

Miért olyan elképzelhetetlen a szkeptikusoknak az alábbi 3 állítás?

Figyelt kérdés

1.Van élet a Földön kívül.

2.Van értelmes élet a Földön kívül.

3.Idegen faj/ok felvette/ék a kapcsolatot a világ vezetőivel.


Az első kettőről kár szerintem beszélni, a harmadik pont már érdekesebb.

Az NSA botrány után(amiről régebben az volt a véleményem, h elképzelhető, persze sokan hülyének tartottak, ma meg persze kerülik a témát) ezt is vállalhatónak tartom, h lehetséges, h földönkívüli lények látogattak már a Földre és titokban kapcsolatot létesítettek kiemelt fontosságú személyekkel.

Mi ebben olyan hihetetlen, egyesek azt várják, h majd bejelentik a rádióban?



2013. dec. 10. 16:11
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettővel valóban nem érdemes foglalkozni, mindkettőre elég nagy a valószínűség.


A 3. pont esetében én megfordítanám a kérdést: mi okunk van rá egyáltalán, hogy ilyesmit tételezzünk fel, hiszen semmi sem utal rá?


És emellé még felsorakoztathatnék egy halomnyi hasonló állítást is, pl.:

- az egerek valójában intelligensebbek az embereknél, csak nagyon jól titkolják

- mi valójában a Mátrixban élünk, minden csak illúzió

- a szomszédom ölte meg Kennedy-t


Ezek mind-mind olyan állítások, amik nem elképzelhetetlenek, de mégis, miért kéne egyáltalán csak feltételeznünk, hogy igaz, ha az égvilágon semmi nem utal rá?

2013. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:

Az első kettőt kár volt beleírnod. De hát csak kellett 3 állítás, abból az 1. és 2. pontra senki nem mondta, hogy elképzelhetetlen.


,,h lehetséges, h földönkívüli lények látogattak már a Földre és titokban kapcsolatot létesítettek kiemelt fontosságú személyekkel.

Mi ebben olyan hihetetlen, egyesek azt várják, h majd bejelentik a rádióban"

-És te ezt honnan tudod, miből gondolod?Mi utal rá? Mert ezt se jelentik be rádiókba meg TV-be. Vagy te is ,,kiemelt fontosságú" vagy?

2013. dec. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Durva hasonlatok.

Feltételezem az alapján, h eléggé nagyképűség azt gondolni, h mi vagyunk a legfejlettebbek az univerzumban.

Elég belegondolni, h mi történt volna, ha nem pusztulnak ki a dinoszauruszok, valszeg előrébb lennének tech fejlettségben, persze az is lehet, h mai napig békésen legelnének.

Mindegy a lényeg, h lehetett egy faj, akik túlléptek a fénysebesség kérdésén.

Az meg szinte tuti, h nem fognak egy az egybe beállítani, h na szevasztok!

2013. dec. 10. 16:33
 4/39 x) ***** válasza:
100%

Ezekkel az állításokkal senkinek semmi baja nincsen. Akkor kezdünk el kiakadni egy picit, amikor már a 100adik kitalált hüllőszerű idegen lényt vélik látni a sarki kisközértben. Aztán a hatalmas ufófanatikusok jönnek a mindent bizonyító elmosódott youtube-os videóikkal és lehülyéznek mindenkit, aki szerint ezek semmit nem bizonyítanak.

Ezen kívül azért hozzátenném azt is, hogy erről a témáról senki nem tud biztosat mondani. Vagy ha azt hiszi, hogy tud, akkor megsúgom, hogy rossz úton jár és vissza kéne venni egy kicsit. Legfeljebb a logika eszközeivel lehet dobálózni, de ez emberenként változik, ami neked teljesen logikusnak tűnik, az másnak csak egy szórakoztató mese.

2013. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:

,,Feltételezem az alapján, h eléggé nagyképűség azt gondolni, h mi vagyunk a legfejlettebbek az univerzumban."

- Ezt ki mondta? Na de persze amíg nem tudjuk,hogy vannak-e, addig mi vagyunk.


,,Elég belegondolni, h mi történt volna, ha nem pusztulnak ki a dinoszauruszok,"

- Velünk is történhet ilyen, hogy becsapódik egy nagy meteor. De ez a dinós hogy jön ide? Ha elnének, nyilván minket ennének.


,,Mindegy a lényeg, h lehetett egy faj, akik túlléptek a fénysebesség kérdésén."

- Jól kezdted, LEHETETT. De ezt honnan veszed?

2013. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondtam, h 100%, hanem h elképzelhető, de nem tényként kezelem.

A dinokat azért dobtam fel, mert ha nem pusztulnak ki és beindul náluk is a fejlődés akkor évmilliókkal előrébb is lehetnénk.

A technika fejlődése pedig gyorsul, szal bele se merek gondolni mi lehetett volna.

2013. dec. 10. 16:46
 7/39 anonim ***** válasza:
97%

Bafott nagy az ugrás az 1.,2. és a 3. között. És nincs logikai kapcsolat, 1., 2. - ből nem következik a 3. állítás.


Írok hasonlót:

1. Vannak tengerek.

2. Élnek állatok a tengerben.

3. Egy bálna berepült az ablakomon.

2013. dec. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Robert Thorne ***** válasza:
Valószínüleg Jézus is kapcsolatban volt ezekkel a lényekkel. Ebből lett a kereszténység.
2013. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Mivel az univerzum hatalmas, így simán megvan a valószínűsége az első és második állításnak.

A harmadikra viszont nincs egyértelmű bizonyíték. Persze lehetséges, de inkább az, hogy nem.

2013. dec. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Léteznek földönkívüliek mivel mi emberek is azok vagyunk egy asztronauta is földönkívülinek számít, mivel az ürben tartózkodott egy ideig. mekkora marhaság még, hogy nem léteznek. és biztosan tudom, hogy majd valamikor a Jupiter egyik holdján fogunk lakni én ezért összecsomagoltam és várom azt a napot, amikor költözni kell. már kinéztem magamnak egy telket. xD
2013. dec. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!