Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Lehetséges hogy egy "isteneket...

Lehetséges hogy egy "isteneket" ábrázoló egyiptomi hieroglifa a bizonyíték rá, hogy az ott élők már tisztában voltak a DNS fogalmával?

Figyelt kérdés

Azt tudjuk, hogy a DNS lánc "kettős hélix" formában áll össze . Meglepő hasonlóság bontakozik ki ha összehasonlítjuk az óegyiptomi hitvilággal és hieroglifákkal . Az "élettartam" fogalmát ott egy zsinórral (néha kígyóval) ábrázolták . Ami az igazán meghökkentő, hogy ezt a zsinórt "metui"-nak vagyis duplazsinórnak hívták !

Ezt az ábrázolást nem használták minden alkalommal, ténylegesen csak az óegyiptomi Kapu Könyv egy bizonyos helyén jelenik meg, pont a várható életkor témájánál elhelyezve, az 5. kapunál amely az "élettartam úrnője" nevet viseli . Az egyik ábrázolás tizenkét név és jelzők nélküli "istent" ábrázol, akik ezt a duplazsinórt hordozzák . "Ők azok akik az életkort és a napokat kijelölik" Vajon ők tényleg istenek voltak vagy inkább földönkívüli géntechnológusok ?


A továbbiakban ez áll a szövegben :

"Ó istenek, akik Dat (ez a menny csillagvilága) élén állnak, akik a duplazsinórt hordozzák az életkor megmérésekor . Ragadjátok meg a dupla zsinórt és mérjétek ki az élet idejét, ami rá van szabva ."


Mivel sehol nem találtam neten a képet be kell érnetek ezzel, amit egy könyvből fotóztam ki (Az elveszett tudás nyomában 123. oldal legalul) :

[link]

Itt valójában 12 isten van csak nem fért már rá a könyvre .


Mai tudásunk szerint nagyon valószínű, hogy az egyiptomi kultúra az atlantiszi kultúra nyomait hordozza, mivel az ottani papok szerint valaha ez a föld az árják gyarmata volt, az ő tudásukat feljegyezték és a Feljegyzések Csarnokában elrejtették . Sokak szerint a múltban idegen lények teremtették az intelligens embert, vajon ez az ókori DNS ábrázolás a tényleges bizonyíték ennek valódiságára ?


2014. jan. 8. 19:13
1 2
 11/15 Grielean ***** válasza:
82%

Egy összetekert zsinór még egyáltalán nem kettős hélix :) A fényképeden pedig semmi nem utal a legkevésbé sem a DNS-re. Ugyan elég homályos és nehezen kivehető, de azok a pacákok ott két összegabalyodott vagy egymásra tekert kötelet fognak a kezükben. Mutass már nekem egyetlen utalást arra, hogy annak bármi köze lenne a DNS-hez! Mert az, hogy hasonlít, az semmi, pláne egy ilyen egyszerű dolog esetében, mint két egymásra tekert kötél.

Csak gondolj bele, ennél durvább már csak az lenne, ha valami modern csoportnak mondjuk két egymás mellé húzott akármilyen vonal a jelképe, mire te bármilyen ősi rajzon meglátsz két párhuzamost, és megőrülsz...

2014. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Engem ez az emberi életet fonogató meg leolvasó istenek dolog engem nagyon emlékeztet a görög mondavilágban található moirákra.Ők azok akik a sors fonalát szövik,illetve végül elvágják.


(különben akiknek új lenne a dolog,azok is halhatták már a moirákat,csak párkák néven.Ez a rómaiak mondakörében a moirák megfelelői)


Szóval Anna,szerintem ez egyáltalán nincs semmilyen összefüggésben a DNS-sel.Végül is igen szép metaforája egy fonal az életnek.A csavarodásnak is biztos megvan az oka,de azt pont nem tudom.


Remélem nem veszed sértésnek de,ha mondjuk a 124. oldalon találsz majd egy benzol molekula alakú hieroglifát,akkor azzal hozod majd összefüggésbe?

2014. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

kétszer gépeltem az "engemet".

Bocsánat,nem hülye vagyok,csak fáradt.

2014. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk valamit!


-Mit is jelent az, hogy "árják"?

-"Árják" : az "Ős-Sémitákat" jelenti.


Tetszik vagy nem tetszik, de ez így van. (!!!!)


Tudom, hogy nagyon sokan a germán (germanoszláv), skandináv stb. (="nordikus") típusokat szeretnék "árjákként" látni,

de ez sajnos nem így van.


""Ó istenek, akik Dat (ez a menny csillagvilága) élén állnak, akik a duplazsinórt hordozzák az életkor megmérésekor . Ragadjátok meg a dupla zsinórt és mérjétek ki az élet idejét, ami rá van szabva .""



Dat Daath : nem más, mint a Tudás szefírája.


Nem véletlen, hogy az összes földi beavatórend tanításában központi helyet foglal el a "Szakrális Kabbala"


-Miért?

-Mert egy csomó információt (=tudást, ismeretet) őriz.


Én ősi és egyiptomi tudásnak tartom

-a "Szent Kabbalát"

-az Alkímiát (Al Kem = Egyiptom)

-a Hermetikát.


Atlantiszt azt nem tudom, hogy ott mi volt vagy mi lehetett, abba inkább nem folynék bele...

...véleményem szerint épp elég az Ősi Egyiptomig visszamenni

(hogy megértéshez és tudáshoz jussunk ... akár arról is, hogy kik vagyunk valójában és hogy mi is történt velünk az idők során).


Kezdetben az egyiptomi kultúra nagyon szent és magasrendű (=nemes) lehetett,

de később sajnos eléggé elromolhattak ott is a dolgok

(külső és/vagy belső okok miatt).

2014. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A Bibliába nagyon sok mindent átemeltek az ősi egyiptomi tudásból.


Ismereteim és tapasztalataim alapján a Biblia "Egyiptomi Misztériumnak" tekinthető.

("Egyiptomi Történet-nek".)

Az én szememben az.

2014. febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!