Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ez lehet egy lehetséges ok...

Ez lehet egy lehetséges ok amiért a földönkívüliek nem veszik fel velünk a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Szeretném az elején kijelenteni, hogy nyilván a kérdés azokhoz szól akik láttak már ufót, földönkívülit vagy pedig hisznek benne és komolyan érdekli őket a téma. A szkeptikusok is írhatnak ha értelmesek, de olyat nem akarok olvasni hogy " de nem járnak ide! de nem járnak ide!", mert az ilyen nem tud érdekelni és nyilván nem az ilyen emberekhez szól a kérdés.


Szóval lehetséges, hogy azért nem veszik fel velünk a kapcsolatot, mert még nem értünk el bizonyos fejlettségi szintet technológiailag?

Most csak figyelnek minket, tanulmányoznak, de nem avatkoznak úgy be, hogy az egész bolygóra és emberiségre hatással legyen, szóval nem szállnak le úgy, hogy minden kétséget kizáróan el fogja mindenki hinni, hogy itt vannak.

A technológia alatt azt értem, hogy addig nem fognak velünk hivatalos kapcsolatot teremteni, amíg nem fedezzük fel őket. Manapság az űrkutatásnak hála egyre több Föld szerű bolygót fedezünk fel, ahol kialakulhatott az élet. Sajnos ezeket még nem sikerült rendesen megvizsgálnunk és tanulmányoznunk vagy leszállnunk oda. Tegyük fel, hogy végül ezt is sikerül végrehajtani és találunk egy fejlett civilizációt.

(Itt felejtsük el az olyan hülyeségeket, amikor a Marson néznek kövekbe építményeket meg állatokat) Hanem megtalálnak egy fejlett civilizációt, ezáltal elértük azt a szintet, hogy SAJÁT erőnkből vettük fel velük a kapcsolatot így ezek után ők is együtt működnek velünk.

Szóval lehet azért nem veszik fel velünk a kapcsolatot, mert nem értünk el egy bizonyos fejlettségi szintet, nem vagyunk elég érettek sem hozzá, és lehet ha ők vennék fel az túl nagy befolyással lenne a bolygóra és az emberiségre?

Itt most szóba lehetne hozni a technológiai szingularitást ( [link] ) csak a mesterséges gépeket kicserélhetjük földönkívüliekre. Ha átadnák maguktól a tudásukat, az nagyot dobna az emberi fejlődésen, de mérhetetlen következményei is lehetnek ( Mintha ősember kezébe adnál pisztolyt).

Mit gondoltok?


Üdv, George Adamski



2014. jan. 10. 20:47
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Hát szerintem lehet egy indok, biztos van még más mellette is minden bizonnyal nem csak ez az egy.

Én szerintem nem hülye elképzelés, hogy nekik is vannak szabályaik, etikettek, amiket be kell tartani a náluk fejletlenebbel szemben.

Talán nem is mi vagyunk az egyetlenek, akiket "kukkolnak" így a dolog még érdekesebb számukra, de lehet időközben a másik bolygó lakói már elértek valamilyen szintet, ami után felvehetik egymással a kapcsolatot. Csak mi még ezt nem értük el, így mi ebből kimaradtunk egyenlőre.

Bár vannak beszámolók arról, hogy nem csak "kukkolnak", hanem anyagot gyűjtenek meg egyéb dolgok, de ez már más dolog, mert nem lehet tudni belőle hogy mi igaz és mi nem.

2014. jan. 10. 22:42
 12/24 anonim ***** válasza:
Ha kicsit finomabb lesz a húsunk, már jönnek is.
2014. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Grielean ***** válasza:
100%

Viszont kukkolás esetében komoly gondot jelent, hogy a legnagyobb valószínűségű lehetséges észleléseknél jól láthatóan világítottak, vagy hasonlók. Ha beavatkozás nélkül akarnak megfigyelni, akkor ez egy hatalmas baki.

Ebből három dolog származtatható:

1. Ők nem bakiznak, tehát minden egyes észlelés, ami valaha készült hamis. Ekkor viszont nyilvánvalóan hazugság az egész UFO-mizéria, és felesleges bármilyen feltételezés, hogy valakik folyamatosan megfigyelnek minket.

2. Igenis hibáznak, tehát semmi tökéletes vagy felsőbbrendű nincs bennük, csupán van egy jobb űrhajójuk, mint nekünk. Tehát nyugodtan rájuk húzhatóak az emberi tulajdonságok, lsd. a fentebb említett kíváncsiság.

Pláne, hogy jó pár ilyen bakival már aktívan beleavatkoztak a rendszerbe, tehát ha van is etikettük erre vonatkozóan, annak már rég lőttek.

3. Egész más indokkal vannak itt, és egész más indokból nem veszik fel velünk a kapcsolatot, aminek kapcsán nem zavarja, ha bárki meglátja őket.

2014. jan. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

A világítást én a hajó meghajtásával kapcsolatban tudom elképzelni, valami oka csak van és szerintem az nem csak a dísz, mint nálunk, hogy az egész hajó ragyog sokszor.


"Pláne, hogy jó pár ilyen bakival már aktívan beleavatkoztak a rendszerbe, tehát ha van is etikettük erre vonatkozóan, annak már rég lőttek. "

Szerintem nem teljesen baki. Történt valami változás az egész Földre vagy az emberiség nagy részére kihatólag? Nem. Semmi. Mivel nem hiszi el mindenki és nem kétségtelen mindenki számára az ittlét. Pont ezért írtam, amit Annának is, hogy a Föld összes lakójával, tehát hogy mindenki számára biztos az itt létük. Az szerintem nem nagy beavatkozás, hogy páran hisznek benne, de a nagy többség meg nem és az összes többieket meg bolondnak nézik vagy félreértésnek. Nem volt semmiféle komolyabb kihatássál az egész emberiségre nézve, azon kívül hogy "páran" elkezdtek vele foglalkozni túl komoly eredmény elérése nélkül ( rendszerezik az eseteket és kész).

2014. jan. 11. 12:47
 15/24 Grielean ***** válasza:

"A világítást én a hajó meghajtásával kapcsolatban tudom elképzelni, valami oka csak van és szerintem az nem csak a dísz, mint nálunk, hogy az egész hajó ragyog sokszor."

Meghajtás? Amikor a legtöbbször vagy az egész hajótest világít, vagy nem a hajó haladással ellentétes végén fénylik? Elég valószínűtlen.


"Szerintem nem teljesen baki. Történt valami változás az egész Földre vagy az emberiség nagy részére kihatólag?"

Ugye ezt te sem gondoltad komolyan? Ha neked bármilyen szempontból de az a lényeg, hogy ne lássanak meg, ne tudjanak a jelenlétedről, azt te csak a teljes emberiség tekintetében veszed számításba? Ha mondjuk elkövetsz egy gyilkosságot, mit számít, hogy ezren látták, hisz hétmilliárd másik ember meg nem, mi?

Ha az a cél, hogy ne tudjanak rólad, lényegtelen, milyen indokkal, akkor egyetlen szemtanú is égbekiáltó baki. Az pedig, hogy világszerte millióan hisznek bennük (és legalább egy nagyságrenddel több emberről beszélhetünk, ha nem a hívőket számoljuk össze, hanem mindazokat, akik foglalkoznak velük, beleértve pl a szkeptikusokat is), ez igen komoly amatörizmusra vall, ha csak megfigyelni akarnának, az ittlétük felfedése nélkül.

2014. jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

"Ha mondjuk elkövetsz egy gyilkosságot, mit számít, hogy ezren látták, hisz hétmilliárd másik ember meg nem, mi? "

Nah, ez azért durva hasonlat volt :)


"Meghajtás? Amikor a legtöbbször vagy az egész hajótest világít, vagy nem a hajó haladással ellentétes végén fénylik? Elég valószínűtlen. "

Nem látni kipufogót. Nem látni semmilyen külső hajtőművet, mint a mi repülőgépeinknél. Így valószínűleg a jármű közepébe van beleépítve. Nem tudni milyen erővel - gravitációs, elektromos stb- repülnek, de ezt az erőt nyilván akkor a jármű körül gerjesztik, és nem egy pontból ered, mint a repülő vagy rakétahajtóművek esetében. Ez az erő körbeöleli a hajót ezek alapján.

A mágneses vagy elektromos meghajtást támaszthatja a a hajó fénye. Nem szándékosan gerjeszti elő, hanem a szinkrotronsugárzás miatt fénylik fel.

[link]

A fény megjelenhet még az ionizált levegő hatására is.

(Nem, nem vagyok fizikus de teljesen logikusnak tűnik ez így nekem.)

2014. jan. 11. 17:20
 17/24 Grielean ***** válasza:

"Nah, ez azért durva hasonlat volt :)"

Így igaz, de nem véletlen. Ahogy próbáltam rá utalni, mindegy, hogy mi a célod, ha azt akarod, hogy ne lássanak meg, akkor innentől kezdve felesleges azon agyalni, hogy mennyi lebukás fér még bele, és mennyi már nem.


A szinkrotronsugárzással kapcsolatban pedig, nos, én sem vagyok fizikus. De az alapvető probléma továbbra is fennáll. Bármi is az oka a világításnak, ez a lehető legjobb módszer arra, hogy valami felhívja magára a figyelmet. Azaz ilyen körülmények között eleve kizárt dolog bármiféle beavatkozás nélküli megfigyelés. És ezt nekik is tudniuk kell, tehát ha feltételezzük, hogy itt vannak, és az észlelések legalább kis része valódi, akkor biztos nem beavatkozás nélküli megfigyelési célzattal vannak itt.

2014. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 James T. Kirk ***** válasza:
Az elsődleges irányelv előírja, hogy nem lehet beavatkozni az idegen civilizációk belső fejlődésébe!
2014. jan. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Rygel válasza:
Bocs, hogy kissé eltérek a beszélgetls tárgyától, de a kérdésre válasz lehet. A kapcsolat felvétellel már próbálkoztak sokkal korában is, csak az emberek nagyrésze nem tudta értelmezni. Itt vannak pl az úgynevezett Aszka vonalak, vagy hogy hívják, amikor hatalmas területen jól kivehető forma látható nagy magasságból, akkor pár furcsa építmény aminek a valódi rendeltetését a mai ember sem ismeri, nemtudni milyen célal épültek, kik építhették, ami meg még érdekesebb, hogy a mai technológiával sem tudnak hasonló építményeket építeni. Ami az építményeket illeti az nem kapcsolat felvétel amilyen értelemben te gondoltál rá, hanem inkább annak a jele, hogy nem egészen beavatkozás nélküli megfigyelés a látogatók célja, a másik dolog, meg ha egyidejűleg világ szerte meg szeretnék magukat mutatni tömérdek hajó kellene hozzá, amit viszont a katonaság félre érthetne, és inváziót sejtene mögötte, pedig a cél békés, szóval símán kitörhetne ez végett egy intergalaktikus háború is, ezt pedig Ők sem szeretnék. Az emberi brutalitásnak és hülyeségnek nincsenek határai, ameddig ezt látják a látogatóink is, addig nem látják értelmét a nagy nyilvánosságnak.
2014. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Grielean ***** válasza:

A Nazca vonalakra gondolsz? Azok épp elég jól láthatóak a környező hegyekről is, az csak a földönkívüliekben nagyon hinni akaró emberek dumája, hogy csak az űrből látható, tehát biztos űrlények miatt van ott.


"ami meg még érdekesebb, hogy a mai technológiával sem tudnak hasonló építményeket építeni."

Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Sokkal bonyolultabb szerkezeteket épít az ember manapság, mint ami jellemző bármilyen ókori épületre.


Ha pedig egyidejűleg szeretnék megmutatni magukat a világnak, arra ott a média, amiről pontosan tudnak, ha megfigyelnek/figyeltek minket. A lényeg, hogy leszállhatnak bármilyen nagyobb város közelében, arról azonnal élő adásban tudhat mindenki mind a televízióban, mind a rádióban, mind az interneten.

2014. jan. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!