Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért van az, hogy ez a...

Miért van az, hogy ez a kategória egyre jobban ellaposodik?

Figyelt kérdés

Régóta figyelem, milyen kérdések és válaszok jönnek, mennek itt, de ez már a humor kategóriát súrolja legtöbbször.

Először is nem értem a sok szkeptikus mit keres egy ilyen kategóriánál, nekik, kellene, egy külön kategória, ahol egymással erősködnének, a maguk fajták közt, de a másik oldalt sem értem, mert az ezoteria témákat kedvelőknél is sok a troll kérdés, aminek egy része, tényleg csak provokáció, a szkeptikusok részéről, mint azt itt régebben pár felhasználó, akiket hála az égnek, azóta már töröltek.



2014. márc. 25. 13:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy összetett kérdés. Egyrészt magából a témakör jellegéből adódik. Az emberek még nincsenek megérve erre az egészre. Ez még túl elvont téma az emberek nagy részének, úgy gondolom, - tisztelet persze a kivételeknek.

Ha sok ember eleve csak azt a valóságot fogadja el, amit maga körül érzékel, akkor már eleve nincs is miről beszélni. Tehát nincsen meg még az alapszintű nyitottság sem.

Én magam is azon lepődök meg a legjobban, hogy akik nem hisznek ebben az egészben, azok tényleg miért néznek be ide? A kérdés jogos. Jó, nyilvánvalóan mindenkinek joga van oda kattintani és írni, ahová akar, csak egyszerűen nem értem a logikáját ennek a dolognak. Mert ha nem hisz valamiben valaki, akkor gondolom nem is érdekli az adott téma. Ha viszont engem nem érdekel valami, akkor meg sem nyitom azt a rovatot. Sajnos pontosan abból származnak az értelmetlen viták, "birkózások", személyeskedések, hogy a materialista szemléletűek ide jönnek fel.

Másrészt, ami ebből következik, hogy sok embernek van egy olyan katasztrofális tulajdonsága, hogy ha valamiben nem hisz és nem érti, akkor inkább elszórakozza és kigúnyolja az egészet. Tehát, ahogyan már az előttem szólók is említették, sokan szándékosan, eleve "garázdálkodni" járnak fel ide, és itt nemcsak az idétlenkedő válaszok tömkelegére gondolok, hanem a provokatív kérdésekre is, amiket sajnos sok esetben éppen az ebben a témakörben hívő, illetve nyitott szemléletű emberek tesznek fel. Ezzel pedig sajnos alaposan lejáratják ezt a témát az előbb említettek.

Aztán, vannak olyanok is, akik őszintén érdeklődnek, és ugyan tartalmilag normális kérdéseket tesznek fel, de a téma elvontsága miatt rosszul, nem megfelelően fogalmaznak. Persze, erre rögtön le is csapnak az úgynevezett "szkeptikusok", és ezzel a dologgal megint csak maga az ezotéria témakör járódik le sajnos. Ez utóbbiak nagy része szerintem nem is szkeptikus, hanem elvből minden ilyen dolgot tagadó anyagelvű, materialista szemléletű ember. Aki tényleg szkeptikus, abban szerintem megvan az elején említett kellő nyitottság, és nem mindent tagad, hanem semleges álláspontra helyezkedik.

Végül pedig, amit szerintem szintén meg kell említeni, hogy a világot irányító elit rétegnek nem érdeke az, hogy az emberek felébredjenek a tudatlanságból, és mivel a mai modern világban már nem tudják megakadályozni az információk áramlását, hát inkább megpróbálják úgy összezavarni és lejáratni ezeket a dolgokat, hogy teljes káosz legyen ebben a témakörben.

2014. márc. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
65%

Kezdjük ott, h a "főldönkívüliekkel" kapcsolatos vizsgálódás,

nem ezoterikus időtöltés!


Am, szerintem az itt fel, felbukkanó "szkeptikusokat"

alapjaiban rengeti meg ez az egész! Nem csoda, h mindenkit

támadnak!

Persze, h érdekli őket a téma, akk nem járnának ide!

Sztem, csak egyszerűen nem kell reagálni rájuk!

2014. márc. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Válaszom:

- lapos kérdésekre

- lapos válaszok,

- a fenti kettőt tartalmazó oldal: lapos oldal.

2014. márc. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!