Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Igaz történet a negyedik...

Igaz történet a negyedik típusú találkozások című film? Ha nem kérek túl nagy feladatot, megindokolná mindenki pár szóba az elméletét, h mért igen, vagy mért nem?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 21. 01:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ma néztem meg a filmet, nem is értem, hogy kerülte el eddig a figyelmemet.


Mondjuk úgy, hogy igaz is meg nem is.

Amiket elmondanak az elején, hogy így úgy igaz történet alapján, valamint amiket bemutatnak benne "eredeti" felvételeket....nos azok hamisak. Ugyanolyan eljárással készítették a filmet, mint a Blair Witch, Paranormal Activity stb. tehát csak hogy "hihetőbbé és rémisztőbbé" tegyék a filmet.



DE!


Ha nem is pontosan így, ilyen körülmények között de hasonló esetek voltak. Nyilván feltuningolták őket, hogy eladhatóbb legyen a film.


Amik hamisak a filmben a valóság szempontjából (beszámolók alapján):

-az idegenek nem kényszerítik öngyilkosságra az embereket

-az idegenek nem ölnek meg senkit

-az idegenek nem reccsentik el az elrabolt gerincét:D

-az idegenek soha nem szólaltak meg sumérul

-az idegenek sosem gyötörték meg így az embert, hogy kb. a falat kaparja és úgy ordít a fájdalomtól hogy majd belehal


Amik igazak a filmben a valóság szempontjából (beszámolók alapján):

-éjszaka tűnnek fel, a mellettünk lévő (ha van olyan) egyszerűen nem ébred fel rá, hiába ébresztgetjük

-tehetetlenek vagyunk az elrablással szemben, de olykor megnyugtatnak

-az idegeneknek nem számít ablak, ajtó, zár, be tudnak jönni. Nincs akadály

-végeznek vizsgálatot, de nem úgy ahogy a filmben bemutatják

-hagynak nyomokat a testen, de ritkán

-"fejben szólalnak meg" igen, telepátia?

-vannak konkrét esetek, ahol tényleg bagolyként élnek az elraboltak emlékeiben(a nagy fekete szemek miatt), ezeket szintén pszichológusok jegyezték fel

-a sumér ábrázolásokon tényleg vannak alászálló istenek, rakéták stb. de ezeket mindenki úgyis úgy értelmezi ahogy akarja


Érdekesség:

A modern beszámolókban olykor úgy írják le a szürkék óriási szemeit, mint egy bagolyét, aki figyeli őket, de mint a filmben, tudják az eltérítettek, hogy az nem bagoly.

Viszont a sumerek istenei között is van olyan, aki az égből szállt alá és olyan, mint egy bagoly:

szárnyai vannak és nagy szemei:

[link]


Nekem tetszett, fasza film volt!

Talán az fogja unalmasnak találni, aki nem ásta bele magát ebbe a témába, mert nem érti, hogy ez miért olyan "nagy szám" a részletek miatt. Én végig feszültem figyeltem, lekötött :D

Nem a földönkívüliek miatt volt jó(ők szinte nem is szerepelnek benne), hanem a kiszolgáltatottság érzése miatt.


Ha érdekel komolyabban, olvasd el Budd Hopkins könyveit, amik megjelentek magyarul is, valamint Whitley Strieberét. Tuti,hogy ezeket vették alapul a filmhez.

[link]


George Adamski

2014. ápr. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Igaz. Valós tőrténetre épül. Az alkotók olvasták és azt gondolták, milyen jó kis film lenne belőle feltúrbózva & megfilmesítették. Jól sikerült
2014. ápr. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Sci-fi, fikció. Kérdező addig keresse az öngazolást, amig "igen, ez igaz volt" féle vélemények kerülnek túlsúlyba. Indoklás? Az embereknek kell a borzongás, a csoda, a filmkészítőknek, Amerikának meg a zöldhasúak. A maga idejében kiváló kis (nagy) blockbuster volt ez a film. Aki többet lát bele az szánnvalóan buta, konteós aggyal rendelkezik. Maga a téma, a kapcsolatfelvétel érdekes, de tudni kell valóságot és mesét elválasztani. Sokaknál ez összefolyik. Akik igaznak vélik, azokból lesznek a napi sorozatokban szereplőket sorozatbéli szerepeikkel azonosító vénasszonyok/taták. A Kész Átverés című műsor egyik epizódja anno erre épült konkrétan: az egyik színészt azzal szívatták meg, hogy egy öreg rajongója a futárszolgálatos, fiktív énjével, szerepével azonosította az egész embert. Igen életszerű volt (sajnos).


Chamtrailben nem hisz esetleg valaki? Az mégszebb.

2014. ápr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! :)


Én az első hozzászóló válaszát egészíteném ki pontosabban : ne legyél olyan biztos hogy nem beszélnek sumérul vagy hasonló nyelven, MERT régen, az ókorban vagy őskorban a sumérok furcsa kinézetű Istenségeket imádtak, amiket a mai ember csak úgy hív : földönkívüliek. Ha érdekel valakit jobban ez a sztori, google-Atlan. (zárójel bezárva)


Bár nem vagyok naiv, de ezt a filmet valahogy elhittem hogy igaz. Pl a paranormal activity-t nem tudom elhinni hogy valós dolgok alapján forgatták le. Maga ez a földönkívüli téma nagyon valósnak igérkezik, túl sok rá a bizonyíték, amit a világ nagyhatalmai sosem fognak elismerni. Sok érdekes dolgot olvastam, s lassan összeált a kép bennem is.

Érdekesképpen, nézd meg kérlek a youtube-on a Földönkívüliek és a Vatikán című 20 perces videót. Nagyon megéri !! Nekem kb leesett a pofám.

Meg a történelemben is sok furcsaásg van, ugyebár a gyík emberek... a Vrill testvérek...

2014. ápr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen semmi nem igaz belőle.


Az igazi pszichológusnak beállított főszereplő a valóságban nem létezik.

Még a város környezete sem stimmel, ahogy a film bemutatja. Vezet oda út, és egy lapos síkságon található, nem erdős hegyvidéken, de utóbbi nyilván horrorisztikusabb.

Nem jelentettek UFO elrablásokat Nome-ból.

Az állítólagos igazi videó jelenetek gyatrán kivitelezettek, és szintén színészekkel forgatottak.


[link]


[link]


Érintőleges valóságalapja a filmnek, hogy 1960 és 2004 között a kisvárosban és környékén kb. két tucatnyian tűntek el.

Persze UFO elrablások fel sem merültek.

Mivel a helyi rendőrség nem jutott semmire az FBI kezdett szaglászni, mert felmerült egy esetleges sorozatgyilkos.

2005-ben lezárták az ügyet, azzal, hogy nem találtak gyilkosságokra utaló nyomokat. Feltételezésük szerint az eltűnések fő oka alkoholos befolyásoltság és a mostoha időjárási körülmények keveréke lehetett.


A helyiek kikérik maguknak a film által állítottakat, főleg az eltűntek hozzátartozói. A kevésbé érintettek jót röhögtek rajta.


Magyarán Hollywood megint etetni próbált. Volt aki bevette, hogy egy perc is igaz belőle?

2014. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%

"az ókorban vagy őskorban a sumérok furcsa kinézetű Istenségeket imádtak, amiket a mai ember csak úgy hív : földönkívüliek."


A mai ember úgy hívja őket, sumer istenek. De leginkább sehogy sem hívja, mert fogalma sincs és nem is érdekli kiket imádtak.

2014. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit nem érdekel ez az téma, akkor persze, hogy fogalma sincsen. Akiket igen, azok már sejtik az igazságot, hogy kik lehettek az ókori sumér és más istenek.
2014. ápr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
#7, attól, hogy valakit érdekel a téma, még nem kötelező végtelenségig etethető, konteós hülyének lenni. Na, ezt most hiába írtam, de kikívánkozott. Megfigyelitek, hogy aki azt írja, semmi nem igaz belőle, mert EZ EGY FILM, arra oda se hederítetek, ellenben a meseirányba mutató, legnyakatekertebb légből kapott teóriákat meg a végtelenségig erőltetitek? Legalább pontoznátok le, de még azt sem!:D Szörnyűek vagytok...
2014. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem az UFO-s /idegenek filmeket.

Emlékszem mikor ezt megnéztem, hát őszintén szólva még rögtön utána nem is volt baj, hanem mikor aludni akartam menni.

Ez még semmi, hetekig felkeltem 3 óra 33 perckor, de menetrend szerint.

Ilyenkor mindig vártam , hogy mi fog történni, de szerencsére semmi sem történt.


Ha tetszett ez a film, ajánlom figyelmedbe a Dark skies (sötét égboltok) című filmet, ugyanez a téma, de a film olyan , hogy magad alá csinálsz!

Szintén idegenek viszik el az embert benne!

DE rohadt brutál film!

2014. ápr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%
Kitaláció az egész "valós történet alapján készül" ezzel szöveggel akarták növelni nemzetségi számot és a bevételt biztos megkérdeztek pár elrabolt kollégát, hogy hitelesnek tűnjön mivel ez egy bevált szokás a filmeseknél na, de mindegy Ma nem láttam a filmet mivel locsolkodni voltam viszont, ha tudtam volna, hogy ma megy a negyedik típusú találkozások otthon maradtam volna.. :D
2014. ápr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!