Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szkeptikusok hogy magyarázzák...

Szkeptikusok hogy magyarázzák ezt a két tényt?

Figyelt kérdés

A lényeg röviden:

1961-ben Betty és Barney Hill házaspárt elrabolták a földönkívüliek hazafelé tartó autóútjukon. Felvitték őket a hajóra, kísérleteztek rajtuk, majd elengedték őket. Nem ez a lényeg, mert itt úgyis az jönne, hogy vagy elhiszem vagy nem.


Két dolgot nem lehet megmagyarázni:

1.A hölgynek mutattak egy csillagtérképet. Ezt meg is jegyezte a nő, majd később lerajzolta a pszichológusnál és ez meg is jelent a könyvében. Több csillagász is átnézte, de nem talált egyezéseket, volt aki évekig kutatta a dolgot.

Aztán évekkel később mikor már több csillagot fedeztek fel, felismerték a térképet, ami a Zeta Reticuli kettős csillagrendszert ábrázolja, de csak az 1969-ben megjelent a Gliese Star Catalogue-ban publikálták az új felfedezéseket. A véletlen kizárható teljesen.

Ergo: HONNAN TUDHATTA EZT a hölgy évekkel korábban?

Az eredeti Hill rajz:

[link]

És így néz ki a csillagrendszer:

[link]


2. Az idegenek egy hosszú tűvel mintát vettek a hölgy hasából, talán a magzatvizéből. Ez mikor nyilvánosságra került elmondták tv-ben stb. az orvosok kiröhögték, hogy ekkora baromságot még életükben nem hallottak, ilyen egyszerűen nincs. Akkoriban nem is volt, de szintén rá pár évvel később, ezt bevezették az orvostudományban, mint amniocentézis. Egy hosszú tűvel vesznek a magzatvízből mintát, így tudják leellenőrizni, hogy egészséges-e, nincs e valami baja stb. ezt jól tudom, mivel az én anyukám orvos a helyi kórházban.


TEHÁT A KÉRDÉS: Honnan tudhatta ezt a két dolgot a hölgy, mikor évekkel később fedezték fel a dolgokat? Csillagászatilag és orvostanilag a két dolog előre mutat tudásban, amit a kor emberei egyszerűen még nem fedeztek fel.


Persze majd gondolom erre is jönnek a kifogások, de azért kíváncsi vagyok rá :D



2013. jún. 27. 20:03
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
75%
Nem rossz a kérdés én is várom rá a válaszokat :)
2013. jún. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim válasza:
65%
Tényleg jó kérdés, kíváncsi vagyok a válaszokra. :D
2013. jún. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 Shai-Hulud ***** válasza:
61%

MOST bárki állíthatja, hogy évekkel ezelőtt már valaki megalkotta azokat a dolgokat, amelyeket nemrég fedeztek fel.


"Messziről jött ember azt mond amit akar."

(És messziről jött embernek poros a cipője.)

2013. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Most állítani egy dolog, de tökéletesen leírni és lerajzolni a dolgot nem. Mint mondtam az élményeikről megjelentetett a házaspár egy könyvet még a felfedezések ELŐTT. Abban ott van, tehát nem most állítja utólag hogy "jajj én már ezt tudtam ekkor is, csak most szólok róla". Aztán meg persze ott vannak a korabeli TV interjúk stb. amikben szintúgy elmondják ezeket a dolgokat.
2013. jún. 27. 20:19
 5/43 Shai-Hulud ***** válasza:
82%

Én úgy magyarázom, hogy ez a két "tény" nem tény, hanem jól megszerkesztett, és beállított hazugság.

Ha feltételezed, hogy a hír nem feltétlenül igaz, akkor már nem is olyan fantasztikus a dolog.


És valljuk be, nagyobb a valószínűsége annak, hogy a hír forrása, vagy a közvetítői "kicsit módosították" a tényeket, mint hogy valóban megtörtént az eset.


Szerintem sokkal-sokkal több nagyotmondó ember van a Földön, mint földönkívüli. :-D

2013. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
91%
Ha kiválasztunk egy tetszőleges nagyságú területet az esti égbolton, az azon lévő látható és nem látható csillagokból bárhol lehet ilyen csillagtérképet csinálni.
2013. jún. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
79%
Milyen "két tényt"? Vicc ez az egész kérdés...
2013. jún. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Nem, látszik hogy nem értesz a csillagászathoz. Ez nem úgy van hogy te kedved szerint összekötögeted a csillagokat. Meg van hogy mi mihez tartozik stb. Mint írtam rengeteg csillagász átnézte, akkor ha ők úgy gondolták volna mint te, már kapásból ezt vetették volna be ellenük. Ez nem így működik.


"közvetítői "kicsit módosították" a tényeket, jól megszerkesztett, és beállított hazugság"

A könyv 6 évvel korábban jelent meg mint a felfedezés. Utólag már nem lehet módosítani egy kinyomtatott könyvet több ezer darabban :)

2013. jún. 27. 20:33
 9/43 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem kérdezd meg őket:

http://www.youtube.com/watch?v=IZn5cXaMKnM

2013. jún. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
76%

1961-ben Betty és Barney Hill házaspárt elrabolták a földönkívüliek hazafelé tartó autóútjukon.

Itt fel is adtam a tények keresését.

2013. jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!