Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Reptoid hívők és szkeptikusok....

Reptoid hívők és szkeptikusok. Szerintetek?

Figyelt kérdés

A közhiedelemmel ellentétben nem David Icke tollából származik ez az egész reptoid őrület, ő csak alakítgatott rajta és ő tette igazán népszerűvé.


Először is visszanyúlik az ókorra: számos hüllőszerű lényt tiszteltek, ezekről régészeti maradványok is maradtak fent szobor formájában.

[link]


Ugorjunk az 1900-as évekre, amikor a világ nagy ezoterikus és teozófiai lázban égett.

Hozzá kapcsolható Madame Helena Blavatsky neve, aki pár könyvet publikált, hogy Tibetben létezik egy Föld alatti birodalom és itt élnek emberszerű, de hüllő humanoidok.


Mindezek után számos könyv látott napvilágot és rádió show-k szóltak arról, hogy föld alatti világok léteznek. A sztori Richard Shawer író tollából származik és nagy népszerűségnek örvendezett az 1940-as években, az Amazing Stories c. lapban publikálták írásait. Könyvének címe "Rejtett világ". Direkt úgy írta, hogy ne lehessen eldönteni hogy ez igaz, vagy hamis történet, így sokan komolyan vették.

[link]


Az 1960-as évektől az 1980-as évekig adták a különböző sci-fi sorozatokat, amelyekben hüllő szerű figurák is szerepeltek és nagy népszerűségnek örvendtek.

[link]


David Icke meglovagolta a "hüllőmánia" hullámot, és azt állította ezek a lények élnek, de tudnak alakot változtatni, ugyanúgy tudnak kinézni mint az ember.

Két kérdésem lenne Ickéhez:

- Tételezzük föl, hogy egy intelligens hüllő faj tényleg kialakult és létezik. Miért adódik ebből az, hogy alakot tudnak váltani? Hogyan alakult ki ez?

- Állítása szerint ezek a hüllők az Alpha Draconis-ból jönnek. Csakhogy a drákót, a sárkány nevet, MI emberek adtuk a csillagképnek. Kissé vicc, hogy a sárkány csillagképből sárkányok, hüllők jönnek... Akkor a hattyú csillagképből a Hattyúidok érkezésére várhatunk?

Minden esetre Icke azóta is tart előadásokat.


Azért egy különlegeset említenék, ami elgondolkodtató:

Dale Russel hivatalos tudós, paleontológus, őslénykutató ( [link] ) kidolgozott egy elméletet. Szerinte ha a dinoszauruszok nem haltak volna ki, előbb utóbb értelmes humanoidok lettek volna belőlük a továbbfejlődés során mint mi is, de ugye nem maradt rá idejük.

[link]


Valószínűleg farkaik visszahúzódtak volna, mert egyenes gerinchez nem szükséges farok, ami pont hogy az egyensúlyt biztosította, de így már szükségtelenné válik. Szerszámok és egyéb eszközök használatához természetesen kézre volt szükség.

Végeredményben így kellene kinéznie egy kifejlődött humanoid dinoszaurusznak:

[link]


Mr. Russel nem foglalkozott az ufó és mítosz témával, ezektől függetlenül alkotta meg elméletét. Mégis észrevehető az ő általa kidolgozott modell és a reptoidok leírásának hasonlósága.

[link]


Személy szerint kételkedek a reptoidok létezésében, mert visszavezethető az irodalomra - ellentétben a szürke földönkívüliekkel - de Russel elmélete mégis igen érdekes.


Nektek mi a véleményetek?


George Adamski



2014. máj. 28. 19:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

már vártam egy jó kérdést tőled.

végigolvasom, és majd írok rá valamit.

amúgy szerintem ez a reptoid/reptillián őrület erősen eltúlzott, és túlmisztifikált, de elképzelhető hogy egy minimális valóságalapja van, de közel sem olyan mint amit david icke említ, mert az még mesének is túlzás lenne!

2014. máj. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

"Hozzá kapcsolható Madame Helena Blavatsky neve, aki pár könyvet publikált, hogy Tibetben létezik egy Föld alatti birodalom és itt élnek emberszerű, de hüllő humanoidok."


Csak ezt javítanám ki, mert úgy tudom nem hüllőkről hanem egy magasan fejlett civilizációról szól az említés, egész pontosan a keletre vándorolt árjákról . Ezért is kereste fel Tibetet az Ahnenerbe, hogy kiderítsék mi igaz ezekből .

2014. máj. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
Reptoidok nem leteznek viszont foldnkivuliek igen. David Icke egy csalo a foldonkivulieknek nincsen nevuk, vagy legalabbis a mi nyelvunkon nem lehet kiejteni azt. Tehat hiaba is probalod a reptoidok letezeset bizonyitani az nem leteznek. Elsokent azt kene megertened, hogy a foldonkivuliek barmilyen alakban megtudnak jeleni akar emberkent is nekuk nincs szukseguk tertre, mivel ok energiakent vannak jelen csak a beavatotak szamara oltenek testet.
2014. máj. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%
A reptoidok, azaz reptíliánok minden ősi nép legendáiban benne vannak, azokéban is akiket óceánok választottak el ! Vajonmiért ? http://www.youtube.com/watch?v=HkHGfT5ylj4&list=PL82CE75ED45..
2014. máj. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Nem az ő tollából származik, ő csak népszerűvé tette a témát. A reptoid a Bibliában is benne van, mint az emberiséget "tévútra" csaló kígyó, csak épp olvasni kéne a sorok között. Régen és most is nagy szerepet játszanak, mivel manapság is ugyan úgy imádják a kígyót egyes okkult, Sátánista csoportosulások, mint anno az Inkák, Egyiptomiak, Kínaiak, Mezopotámiaiak, Asztékok, Maják...stb, minden földrészen imádták a kígyót, pedig nem is voltak kapcsolatban egymással a különböző világok. Csak össze kéne rakni a kirakós darabjait. David Icke elmélete bár nem tudom, hogy igaz-e, viszont bele illene a kirakósba, szóval nem utasítom el, figyelembe véve az előzményeket.
2014. máj. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

David Icke egy vic a saját országában olyan hírességnek számít, mint nálunk Pataky Attila, akit Ufók raboltak el nézd meg a róla írt kommenteket folyamatos gúnyolodásnak van kitéve, mert olyan baromságokat állít. Én nem hiszek a reptoidokban viszont a kis szürkékről alig tudok valami majd, ha többet tudok róluk, akkor róluk is említést teszek, de előre megmondom nagyon kritikus vagyok. :D

J ügynök kilép

2014. máj. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

#6


Az a vicc, hogy a hozzád hasonló élettelen tizenévesek ide jönnek okoskodni úgy, hogy még írni sem tudnak helyesen.

2014. máj. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Mondd már meg miben okoskodtam te észlény? Az fáj, hogy nem hiszek David Icke-nek? Utánanéztél te helyesírási bajnok, hogy miket irogatnak róla? Én telóról írok, mert nem ülök egész nap a motor előtt tudod van, aki dolgozik is. Miért nem lehet saját véleményem, mert fáj neked? Én lesem sza....rom miket irogatsz itt téged miért érdekel? Miért nem azt indokolod, hogy nincs igazam?
2014. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Az fáj, hogy a hozzád hasonlók mindenféle utánajárás nélkül baromságnak állítanak be dolgokat, ítélnek el embereket, csupán a közvélekedés alapján. Nem azt mondtam, hogy én "hiszek" neki, csupán azt, hogy lehet valóságalapja, mivel utánajártam a témának, és ismerem azt, veled ellentétben, aki csak szimplán lehülyéz embereket, a téma alapos megismerése nélkül. A magadfajta zombinak azt kéne felfogni, hogy ha valaki teljesen elhisz vagy teljes elutasít valamit, az egy és ugyan az, mindkettő csak HIT! Azt HISZED, hogy hülyeség, ahelyett, hogy hagynád úgy, ahogy van, és nem ítélnéd meg a dolgokat, mert NEM TUDHATOD, hogy valójában mi az igazság. Ez a probléma, a folytonos ÍTÉLKEZÉS! De fogadjunk egy napot sem bírnál ki, hogy ne ítélkezz valaki vagy valami fölött.
2014. máj. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Kóklerke rászolgáltál a nevedre, mert valóban egy nagy kókler vagy ! Dolgozz inkább, abba kóklerkedj bele, ezt a topicot meg hagyd meg a szakértőknek
2014. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!