Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek a szanszkrit...

Napfonat kérdése:

Szerintetek a szanszkrit irodalomban, a Védákban fellelhető Vimanák valóban repülő szerkezetek lehetnek?

Figyelt kérdés
A Mahabharata és a Ramayana, de más szövegek is említik az istenek háborúját égi városaikkal, amelyek olyan pusztítást voltak képesek végezni, amely hatására felforrt a szikla! Szerintetek valóban lehetséges, hogy az emberiségnek egyszer már birtokában volt a repülő szerkezetek gyártásának és vezetésének képessége?

2014. aug. 7. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem hiszem hogy ezek a szerkezetek az emberek birtokában lettek volna, sokkal valószínűbb hogy az ide látogató idegeneké voltak . Had mondjak egy példát : te rábírnál egy számítógépet egy ősemberre ? :-)


Anna

2014. aug. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát nem :)

De mi van akkor, ha az emberiség egyszer-kétszer már volt azon a fejlettségi szinten?

2014. aug. 7. 20:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva kizártnak tartom, mert akkor arra már bizonyítékokat találtunk volna . De akkor te mivel magyaráznád a visszafejlődést mondjuk Indiában ?
2014. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Én nem olvastam a szanszkrit irodalmat, de úgy hiszem, ha lett volna egy bármilyen repülő szerkezet annak nyoma lenne a történelemben és semmi nem utal arra, hogy a régiek birtokolhatak volna bármilyen technológiát sőt elég maradiak voltak, s amin tudjuk az irodalmak sokszor tuloznak és sokszor a leírások nem felelnek meg a valóságnak.
2014. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben a kérdésben nem tudok dönteni.

Maradjunk annyiban, hogy nagyon érdekes.

De ha valóságosak is voltak ezek, biztos nem emberek kezében voltak a gépek.


Ha akkora nagy háborúk lettek volna, azért valami roncsot vagy darabkát kellene találnunk a szerkezetekből. Nem?

Bár az is lehet, hogy kitudja milyen mély rétegekben vannak ezek.


Viszont a fene tudja, hogy ez mikor is történt. Ugyanis hiába szerepel 3000 éves szövegben, valószínűleg maga a történet sokkal régebbi annál.

A hinduk amúgy is másként mérték az időt, többmilliárd évre visszamenőleg, ráadásul ciklusokban értendők és több korszakot is ölelnek át.

[link]

Még az is lehet, hogy egy másik korszakban történtek a háborúk, majd megmaradt a kollektív tudatalattiban és végül csak 3-4 ezer évvel ezelőtt jegyzetelték le őket.


Érdekesek a hasonlóságok a modern fegyverekkel is.

Valamint ha ezek tényleg istenek lettek volna, sose értettem, hogy miért nem egyszerű nekik megjelenni vagy testestül repülni, mint egy mindenható. Minek kellenek hozzá járművek, amik repülnek? Ez egy istenséggel teljesen összeegyeztethetetlen.

Nem csak a leírásokban, de ábrázolásokon is repülő "paloták" lehet látni.


George Adamski

2014. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Lehetséges, de igazából nem volt szükségük rá. Sokan olyan szintet elértek a jógában, hogy szinte bármire képesek voltak misztikus képességükkel. Lemondásaikkal és vezekléseikkel, áldozatokkal illetve imádattal (Isten és vagy félistenek) tettek erre szert.
2014. aug. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze, de ezt már be is bizonyították
2014. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, minden jel erre utal, hogy azok voltak.
2014. aug. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szerintem elképzelhető..persze bizonyítani valószínűleg sosem tudjuk, de a legendáknak valami alapja szokott lenni, csak azt nem tudjuk szerintem megállapítani, hogy az "eredetihez" képest mennyit ferdítettek el akarva-akaratlanul az idők során..
2014. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

kövezzetek meg de szerintem ez hihetőbb mint, az idegenekről szóló sztorik. idegent még nem bizonyítottak, de rendszerint használunk olyan tárgyakat ami az ohh halandó társadalom (köznép) nem igazán ért telefon, tv, bicikli...miii? bicikli? igen. ennyi idő alatt legalább 3 szor kicsinálhattuk magunkat valami háborúban.

[link]

2018. aug. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!