Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért kell abból, hogy a SETI...

Miért kell abból, hogy a SETI nem talál semmit, arra következtetni, hogy nincs élet körülöttünk?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm szerint az, ha a SETI nem talál semmit nem azt jelenti, hogy nincs élet sehol. Ez csak egy emberi butaság, lehet rádiózás csak nálunk van. Máshol lehet teljesen más az élet, lehet vízalapú vagy szílícium alapú az élet vagy egyéb


Az is lehet, hogy azok amelyek ilyenek biológiailag mint mi, a főld alatt élnek vagy az óceánok alá kényszerűltek és így nem fogjuk a rádiójukat, de a legkézenfekvőbb, hogy a fejlődésük telejesen más irányba ment és ezért nekik a rádiózás elavult vagy eszükbe sem jutna.


2014. okt. 13. 20:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
29%
A SETI teljes vizsgálati anyagához, közönséges földi halandó úgysem jut hozzá! Majd azt teszik publikussá, amit akarnak! Nem az ember az egyetlen értelmes élőlény a világegyetemben, ez egyértelmű! Mostmár csak az a kérdés, hogy a tudományos világ mikor fogja hivatalosan is elismerni? A nagyobb hasznot jelent letagadni, akkor sohasem fogják hivatalosan elismerni! Hinni, mieg mindenki azt hisz, amit akar...
2014. okt. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom ! :)
2014. okt. 13. 20:46
 3/27 anonim ***** válasza:
68%
És miért kell arra következtetni, hogy van élet körülöttünk?
2014. okt. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Ozmium42 ***** válasza:
52%

"Nem az ember az egyetlen értelmes élőlény a világegyetemben, ez egyértelmű!"


Mesélj még arról, hogy a krumplival felvett UFO felvételek mennyire egyértelműek, és hogy milyen gyakran folytatsz a földönkívüliekkel értelmes társalgást.


"A nagyobb hasznot jelent letagadni, akkor sohasem fogják hivatalosan elismerni!"


Mesélj még arról, hogy az emberi történelem legszenzációsabb felfedezését mennyire megéri eltitkolni...


"Máshol lehet teljesen más az élet, lehet vízalapú vagy szílícium alapú az élet vagy egyéb"


Figyelembe véve, hogy egyetlen másik kémiai elemnek sincs olyan tulajdonsága, mint a szénnek (e tulajdonságnak köszönhetően a szénvegyületek száma sok nagyságrenddel meghaladja az összes többi elem összes vegyületének számát), ezért nem tartom megalapozottnak, hogy nem szén alapú élet is kifejlődhet.


Az eredeti kérdésre: A SETI lényegében a csoda várása. Az, hogy nincs eredménye, nem bizonyít semmit se pro se kontra.

2014. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Napfonat ***** válasza:
15%

Utolsó! A nagyon-nagy számok alapján!


Kérdező! A SETI egyszerűen rossz módszert alkalmaz. Ahogy te is mondod, vélhetőleg nem rádiójelekkel kommunikálnak. Elképzelhető, hogy a rádiójelek figyelése annyira elavult egy fejlett univerzumban, mintha manapság az indiánok még mindig a füstjeleket figyelnék a horizonton, és csak abból következtetnének arra, hogy léteznek fehér emberek is. Így idegen civilizációt nem lehet túl nagy hatékonysággal keresni.

2014. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Napfonat ***** válasza:
6%
utolsó helyett 3-ik
2014. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Ozmium42 ***** válasza:
45%

Napfonat: a nagy számok valószínűsítenek, de nem egyértelműsítenek. Egyébként azok a nagy számok nem is olyan nagyok.


A bolygónak a csillaga körül szűk sávon belül kellene elhelyezkednie. Ez máris kizárja a nagy számok túlnyomó részét.


Aztán ha csak földi típusú életre koncentrálunk, mert másfajtát nem ismerhetünk, akkor megfelelő mennyiségű víz, megfelelő összetételű légkör, megfelelő korú bolygó.


Hol vagyunk még az evolúciótól, mert az megint két különböző dolog, hogy élet, és a mi fogalmaink szerint értelmes élet, sőt, űrkutatásig eljutott értelmes élet.


Te jó ég, ezeket nem is lehet számszerűsíteni, számszerűsítés nélkül nincs statisztika, statisztika nélkül meg nincs nagy számok törvénye.


Maradjunk ennyiben, amúgy a valószínűség erősen konvergálna a nullához.

2014. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Napfonat ***** válasza:
23%

" a nagy számok valószínűsítenek, de nem egyértelműsítenek."

Nem, az igaz, a téma tagadása azonban esztelenség.


"Egyébként azok a nagy számok nem is olyan nagyok."

Azok a számok tulajdonképpen kifejezhetetlenek, ugyanis jelenlegi ismereteink szerint a végtelennel egyenlőek.


"A bolygónak a csillaga körül szűk sávon belül kellene elhelyezkednie. Ez máris kizárja a nagy számok túlnyomó részét."

Igen, így van! Azonban a lehetséges bolygók száma a lakható zónában még eme redukció után is több trilliárd lehet az ezredik kitevőn.


"Aztán ha csak földi típusú életre koncentrálunk, mert másfajtát nem ismerhetünk, akkor megfelelő mennyiségű víz, megfelelő összetételű légkör, megfelelő korú bolygó."

Nem kell a földi típusú életre koncentrálnunk. Kitől hallottad ezt a badarságot? Más paraméterű bolygón is lehet élet, és elképzelhető, hogy nem is a mi légkörünknek megfelelő levegőt lélegeznek be! Miért kéne bármilyen eshetőséget is kizárnunk?

A bolygó kora irreleváns, hiszen kolonizált is lehet!


"Hol vagyunk még az evolúciótól, mert az megint két különböző dolog, hogy élet, és a mi fogalmaink szerint értelmes élet, sőt, űrkutatásig eljutott értelmes élet. "

Elég, ha csak néhány millió bolygón alakult ki a miénknél fejlettebb élet (ez a mennyiség még mindig billiárdod része az életnek otthont adható bolygók mennyiségének), és az évmilliók alatt kolonizálhatták a fél univerzumot!


"Te jó ég, ezeket nem is lehet számszerűsíteni, számszerűsítés nélkül nincs statisztika, statisztika nélkül meg nincs nagy számok törvénye."

Na látod, itt jön képbe az, hogy nincs is szükség konkrét statisztikára ahhoz, hogy valószínűségszámítást végezhessünk! Nincs értelme mindenáron a merev tudományos módszerekbe kapaszkodni görcsösen! Hiszen az univerzum dimenzióiról a tudomány is csak annyit mondhat, hogy "felfoghatatlanul óriási"!


"Maradjunk ennyiben, amúgy a valószínűség erősen konvergálna a nullához."

Látszik, hogy sohasem foglalkoztál a témával! A valószínűség erősen konvergál a végtelenhez!


"Mesélj még arról, hogy az emberi történelem legszenzációsabb felfedezését mennyire megéri eltitkolni... "

Egy betű nem sok, annyit sem foglalkoztál ezzel a témával!!!

Ezen már egyszer vitáztunk! Összeomlana a komplett tudományosság és a vallás a földünkön, ráadásul az is kiderülne, hogy az a hajszálvékony "felső tízezer" hazugságokra épült világnézetet és rendszert hitetett el az emberiséggel!


"Figyelembe véve, hogy egyetlen másik kémiai elemnek sincs olyan tulajdonsága, mint a szénnek (e tulajdonságnak köszönhetően a szénvegyületek száma sok nagyságrenddel meghaladja az összes többi elem összes vegyületének számát), ezért nem tartom megalapozottnak, hogy nem szén alapú élet is kifejlődhet."


Látszik, hogy 1 másodpercet sem foglalkoztál a témával!!!!!!

Komoly tanulmányok, ismeretterjesztő dokumentumfilmek tucatjai szólnak a szilíciumalapú élet lehetségességéről az univerzumban!

2014. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
22%

Nemcsak te, de még a barátod is téved. te azért, mert úgy gondolod, hogy ők kihagyták volna a rádiózást

- "eszükbe sem jutna."

- ez nagyon egy ostoba feltételezés

A barátod pedig azért téved, mert úgy gondolja, hogy SETI pásztázza az egész világegyetemet, amikor azt sem tudják a kutatók, hogy merre kell nézni és azis valószínű, hogy sokkal hamarabb megszűnik a rádiójel, minthogy kikerülne a saját csillagrendszeréből.

2014. okt. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Ozmium42 ***** válasza:
56%

Napfonat, jelen állás szerint az Univerzumunk anyaga nagyon is véges. A számokat, amiket írsz, hasra ütés szerűen írod, ez látszik abból, hogy mennyire mellélősz. Az Univerzum atomjainak a számát 10^78 - 10^82 körülire becsülik, te meg lakható (!) bolygók (!!!) trilliárdjainak ezredik hatványairól beszélsz. Mennyit kell tanulmányozni a témát annak belátásához, hogy ez mekkora marhaság, és az érvelésed egy hatalmas blöff? Ne versenyezzünk abban, hogy ki tud nagyobb számot kitalálni, mert kozmológiai értelemben nincs relevanciája. Inkább maradjunk a realitások talaján.


Sok bolygó van, a nagy része lakhatatlan, a lakható nagy része nem feltétlenül lakott, és ha lakott is volt valaha, már nem feltétlenül az, vagy még nem. Szerintem nagyon könnyű belátni, hogy ha CSAK ezt vesszük figyelembe, akkor a valószínűségünk már egyáltalán nem közelít a végtelenhez. Egy kétségtelenül nagy számot faragunk egyre kisebbre, jó nagy huszárvágásokkal.


"Nem kell a földi típusú életre koncentrálnunk. Kitől hallottad ezt a badarságot? Más paraméterű bolygón is lehet élet, és elképzelhető, hogy nem is a mi légkörünknek megfelelő levegőt lélegeznek be! Miért kéne bármilyen eshetőséget is kizárnunk?"


Nem hallottam, hanem én állítottam fel ezt a feltételt, csak itt, csak most. Azért, mert nincs információnk, és feltételeztem, hogy próbáljuk a realitások talaján maradva latolgatni a lehetőségeket, és kizárni azt, ami ma még csak fantázia. Elképzelni bármit el lehet, de amink kézzel foghatóan van is, és működik is, az a szén alapú élet. Keressünk első körben ilyet. Mert ebből már van legalább egy, amit vizsgálhatunk és jellemezhetünk, és referenciaként szolgálhat összehasonlításnál (stb.....).


"A bolygó kora irreleváns, hiszen kolonizált is lehet!"


Főleg, ha fiatal, és egy fortyogó magma az egész. De néhány milliárd éven belül otthonossá válik. Vagy az volt valaha, de már valami miatt lakhatatlanná vált. Szerintem egyáltalán nem mindegy a kor. Ami meg a kolonizálást illeti: ha életet találunk, nem érdekes első körben, hogy ott alakult-e ki, vagy oda vitték. A lényeg, hogy ott van, megtaláltuk és örülünk neki. A fantáziát meg ne keverjük most bele.


"Elég, ha csak néhány millió bolygón alakult ki a miénknél fejlettebb élet (ez a mennyiség még mindig billiárdod része az életnek otthont adható bolygók mennyiségének), és az évmilliók alatt kolonizálhatták a fél univerzumot!"


Éppenséggel ilyen feltételezések mellett elég egy is. De itt egyszersmind azt is megelőlegezted nekik, hogy képesek megszegni az általunk ismert fizika törvényeit nagy csúcsfejlettségükben, ami nagyon nagylelkű a részedről, gondolom a fantáziának és a sci-finek semmi köze ehhez.


"Na látod, itt jön képbe az, hogy nincs is szükség konkrét statisztikára ahhoz, hogy valószínűségszámítást végezhessünk!"


Épp az ellenkezőjét mondtam. Valószínűség számításhoz a kedvező esetek számát kell elosztanunk az összes eset számával. A számlálóban egy nagy kérdőjel lesz, a nevezőben pedig egy durván becsült szám. Ebből nem lesz statisztika, az biztos.


"Ezen már egyszer vitáztunk! Összeomlana a komplett tudományosság és a vallás a földünkön, ráadásul az is kiderülne, hogy az a hajszálvékony "felső tízezer" hazugságokra épült világnézetet és rendszert hitetett el az emberiséggel!"


Azért mondom, hogy mesélj még. A vallás nem érdekel, a tudomány simán fel tudná dolgozni, hiszen pont azért keresi, mert kíváncsi rá, a társadalmi berendezkedések pedig jönnek-mennek, volt már forradalom máskor is.


"Látszik, hogy 1 másodpercet sem foglalkoztál a témával!!!!!!

Komoly tanulmányok, ismeretterjesztő dokumentumfilmek tucatjai szólnak a szilíciumalapú élet lehetségességéről az univerzumban!"


Ezekből engem csak annyi érdekel, hogy a szilícium polimerjei képesek-e akár csak messziről megközelíteni a szén polimerek méreteit, változatosságát és stabilitását, és tudomásom szerint nem. Fantáziálni, meg "ismeretet terjeszteni", szenzációt hajhászni persze lehet. De most talán nem követtem el nagy hibát, hogy ezeket figyelmen kívül hagytam.

2014. okt. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!