Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Hogy lehet az, hogyha valaki...

Oceanis kérdése:

Hogy lehet az, hogyha valaki azt állítja, hogy látott egy UFO-t, találkozott egy földönkívülivel vagy elvitték más bolygóra, akkor ezt az állítását semmi kézzelfoghatóval nem tudja bizonyítani?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szkeptikus, ezt szögezzük le az elején. Több nézőpontból vizsgálom meg a tényeket/talányokat. Ez most egy szkeptikus nézőpontú kérdés.


Az a helyesírás zseni aki vitatkozik velem azon, hogy ha fejbevágnak engem egy téglával akkor az is UFO, meg hogy egy meteorit is földönkívüli, az most nyomja meg azt a kis X-et a képernyő jobb felső sarkában vagy nyomja meg a képernyő alatt középen található nagy fekete gombot. Köszönöm.


Nos, akkor kezdjük az elején. Én ugyebár azt állítom, hogy a földönkívüliekre nincs kézzel fogható bizonyíték. Fogadni mernék rá, hogyha a kérdést jelen állapotában kiírnám, akkor az első válasz a következő lenne: "De igen, rengeteg bizonyítékot hagynak maguk után [link¹] [link²] [link³]...[linkN]

De mi az a kézzelfogható? Egy cikk aminek tartalmáról az interneten sehol máshol említést sem tesznek? Vagy netán egy szilánk melyet egy ember ujjából operáltak ki és azt mondták rá hogy ismeretlen anyagból van? Én is mondhatnám, hogy elvittek a földönkívüliek, adtak egy rudat magnéziumból, és a vegytani elemzés kimutatta, hogy ez 100% magnézium. Ráadásul még egy látszólag eredetinek tűnő papírt is tudnék hamisítani az elemzés eredményéről.


Győzzetek meg! Mutassatok nekem olyan kézzelfogható bizonyítékokat, melyek eredetisége megkérdőjelezhetetlen, eredete ismeretlen, jelentése egyértelmű!


Továbbá szeretettel várom azok történeteit privátban, akik találkoztak földönkívüli lényekkel (semmilyen internetes oldalra nem kerülnek fel, csupán a kutatásaimhoz szeretném ezeket felhasználni.



2014. okt. 31. 22:43
 1/8 A kérdező kommentje:

Tisztelt trollok! Szeretném elnézéseteket kérni hogy nem élhetitek ki örörömötöket egy be nem zárt zárójelen, ugyanis ezt a hibát most szeretném javítani.

)

2014. okt. 31. 22:48
 2/8 L Diablo ***** válasza:
56%
Nyilván, aki ilyet mond az nagy valószínűséggel hazudik, de nehéz is lenne bizonyítani. De szerintem az ember nem bír olyan nagy jelentőséggel, hogy másik bolygóra furikázzák, aztán még vissza is hozzák a Földre. Annak is kicsi a valószínűsége, hogy az ember az "állítólagos" idegenek többször is megfigyeljék, mert ha ezt számításba vesszük, akkor feltételezhető, hogy a személy különösebb figyelmet érdemel a többi emberrel szemben, pedig, ha jobban megfigyeljük ezek a személyek nagyon sokszor csak divatból játszák el ezt a szerepet.
2014. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, érthető ez a hozzáállásod, de te is tudod szerintem, hogy már a kérdésed is azt sugallja, hogy még nem állsz eléggé nyitottan ehhez a témához; - bár valószínűleg nyitottabban, mint az ide íróknak a nagy része.

Tehát, más szóval fogalmazva, olyan érzésem van, hogy nincsen olyan dolog, amit te bizonyítékként fogadnál el. Itt rögtön le kell szögezni azt, hogy mindenkinek a saját nézete, hozzáállása szabja meg azt, hogy mit tekint bizonyítéknak, vagy pedig tekint-e egyáltalán valamit annak. Vannak olyanok, akiknek egy-két tárgy, kép vagy történet is elég ehhez. Bár ilyen rendkívüli esetekben a vezető személyek, és azoknak a megbízottjai mindent elkövetnek annak érdekében, hogy ezeket a dolgokat eltüntessék, ha tárgy, illetve félremagyarázzák a történeteket. Ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni.

Ha kellő nyitottsággal elmélyedsz ebben az egész témakörben, akkor meg fogod látni, hogy sok olyan dolog van, ami ha nem is közvetlenül, de arra utal, hogy az idegenek már nagyon régóta látogatnak és megfigyelnek minket.

Van egy olyan könyvem, amely egy ilyen rendkívüli esetről szól, hogy egy embert állítása szerint elvittek az idegenek a saját bolygójukra, és ezt írja le részletesen ebben a könyvben.

Ő nyilvánvalóan próbált valami bizonyítékot kérni tőlük, de azért nem adtak neki, mert nagyon jól tudták azt, hogy vagy senki nem hinné el, hogy ez tőlük van, vagy pedig ha egy része az embereknek el is hinné, mindig lennének kételkedők. Az emberek egy része még a saját szemének sem hisz, ő maga is azt hitte az elején, hogy álmodik, amit persze meg is lehet érteni.

De ebben én is egyetértek veled, mert attól még adhattak volna neki valamit, amit legalább az emberek egy része el tudott volna fogadni bizonyítékként.

2014. nov. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Aki Napoleon-nak mondja magát, ő sem hazudik, mert azt éli meg.

Önmagában.

Aztán kivetíti másokra és ekkor kezdődik a kétkedés igazamondásában.

Pedig ő hiszi és tudja, hogy igazat mond.

A "Napoleon" szó tetszés szerint bármi mással helyettesíthető...

2014. nov. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Először is, szeretném tisztázni, hogy az idegenek létezése felől én meg vagyok győzve. Ezt a kérdést csak további bizonyítékok keresése miatt tettem fel. Úgy gondoltam, hogy szkeptikus nézőpontból könnyebben el lehet dönteni egy ilyen bizonyíték eredetiségét
2014. nov. 1. 07:22
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Minden UFO-sztorihoz jár 15 perc hírnév.
2014. nov. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"De ebben én is egyetértek veled, mert attól még adhattak volna neki valamit, amit legalább az emberek egy része el tudott volna fogadni bizonyítékként."


Írni sok mindent lehet, de abból mi az igaz azt ki tudja?

Képzeletbeli utazásról, meg találkozókról lehet könyvet írni, volt amelyiknek egész nagy sikere volt, (harry potter, gyűrűk ura), de mégis csak mese.

A gond azzal van, ha valaki azt amit ír, igaznak akarja beállítani, főleg, ha semmi bizonyítéka sincs rá, hogy megtörtént.

Még a legszegényebb rokonok látogatásánál is kapsz valami szerény ajándékot, főleg ha régen voltál ott, hogy legyen mire emlékezned, akkor majd egy kitudja honnan származó, és milyen fejlettséggel rendelkező lény, nem adna valami csecsebecsét?

Na, azért ennyire legyünk már lükék!

2014. nov. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

VIGYÉTEK VISSZA KISZL TÜNDÉT!!

előre is köszi

2014. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!