Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Lehet hogy az emberiséget...

Lehet hogy az emberiséget "félrevezették" a hittel?

Figyelt kérdés

ha egy ôsember látna egy puskát, azt hinné varázsbot. ha kocsit látna, azt hinné valamilyen állat. ha katonai helikoptert látna, azt hinné tüzet okádó "lény". és hasonlítanak a tudomány vívmányai a spirituális jelenségekkel. lehet azok voltak csak másik bolygóról amin élet van? mert ha lenne Isten ô nem az ûrbôl szállna le, aztán azt követôen az ÉGBÔL! és nem adna fényt, meg nem szikrázna meg a többi...

senkit nem akarok felkavarni:) de elgondolkodtató.


2015. márc. 15. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Nem lehet..

Erről feljegyzések vannak.

Szinte minden vallás, csak butítást szolgálja.

Ez tény.

2015. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát ezze most itt

U.f.o ezo vs hitvallási ezo vs szkeptikus csata lesz.

Szivesen követem a kérdést:D

2015. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A félrevezetők is félre vannak vezetve de akkor őket ki vezette félre ? :D
2015. márc. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha belegondolok itt ez a bolygó amin élünk. Számos másik bolygó van,miért ne lehetne több amin van élet. Istennel kapcsolatban, az előzőekben leirtak alapján nem isten teremtette a földet stb. Viszont, az embereknek kellet, kell valamiben hinniük, erre szolgál isten. Szerintem kitaláltak egy sztorit, leirták mint a meséket, és beadtàk a népnek. A hiszékenyek, belekapaszkodtak, továbbadták igy itt tartunk, hogy jóformán ez uralkodik. Akik mélyebnre ástak, az evolúció elméletét fedezték fel, ami nyilvánvalóbb. De ez csak az én elméletem.
2015. márc. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tényleg King-Kong-tól származnánk ? :D
2015. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt a részt ki hagytad, hogy ha te látnál egy azonosítatlan repülő tárgyat azt, hinnéd, hogy egy földönkívüli űrhajó, el akarnak rabolni jól összeszarnád magadat, csupa szar lenne az egész utca tőled!
2015. márc. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
én láttam amit láttam! a holdnak nem itt kéne lennie. nem azonos a földdel. az egy ûrhajô ha hülyén is hangzik. mikor idejött, akkor volt a jégkorszak, jó sok vízzel a hold hatására. (mások ne vegyék komolyan :) )
2015. márc. 15. 19:18
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Így van templomokba butitás megy.Én voltam és valami kinszenvedés volt.Isten létezik de nem úgy ahogy a bibliában le van írva mert azt több ezerszer áttirták már.Biblia úgy írja le istent mint aki megvető és bizonyos dolog után nem bocsájt meg holott pont hogy megbocsájt ha megváltozol.Egy gyilkost is isten szemével nézve nem vetheti meg mert igaza lehet neki is.Itt nem a megtervezettre gondolok.Sorozatgyilkos is nem csak úgy gondol egyet és embereket öl mert most ehhez van kedve.A háttérben komoly gyerekkori trauma lehet.Ha meg genetikailag ilyen akkor mondjuk jogosan meg kellene ölnie mert hibás úgyhogy annyira én sem értek vele eggyet.De gondolom nem szólhat bele vagy irányíthatja az életünket mert az a szabad jog és szabad akaratod erőssen korlátozná.Akárhogy is van ha tudna beszélni gondolom ki tudná magyarázni magát.De nem mindig segít.Én sokszor kérem de valamiért nem segít nekem.Azt se értem hogy éngem mért dixleksziásnak teremtett...Minden esetre létezik és segít ha úgy látja de gondom csak akkor ha az más kárára nem megy.Tehát én kívánhatom xy halálát de ő szemével nézve ez nagy kár lenne ezért nem is fog megtörténni.
2015. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

#8

"Egy gyilkost is isten szemével nézve nem vetheti meg mert igaza lehet neki is."

Mi igaza/igazsága lehet egy gyilkosnak, aki olyat vesz el, aminek létéhez semmi köze?

"Azt se értem hogy éngem mért dixleksziásnak teremtett..."

Sajnálatos, hogy diszlexiás vagy, ám csak áttélesen tehet erről Isten, hiszen már nem teremti az embereket.

.

A kérdéshez:

Kik vezették félre?

Az emberek saját magukat! Azt, ami jelenségnek nem tudták okát, "felsőbb hatalom" létében/akaratában találták megmagyarázni.

Az istenhit az absztrakt gondolkodásra képes ember sajátja, egyben alkotója.

2015. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
26%

Az Istenben való Hit az értelem megalkotója és velejárója. De úgy is mondhatnám a Hit emelt ki minket az állatok közül.

Az Ő megismerése minden ember célja.

Egy kis időnek el kel telni az ember életében, hogy rájöjjön erre.

2015. márc. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!