Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért írkálnak ebbe a témába...

Miért írkálnak ebbe a témába olyan emberek, akik nem hisznek az ufókban és csak kiröhögik az efféle esetek beszámolóit?

Figyelt kérdés
Tudtommal ez a téma direkt azoknak van, akik hisznek bennük. Miért jönnek ide olyanok, akik csak ironizálni tudnak?
2015. ápr. 12. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Ez a téma nem csak azoknak van, akik hisznek benne.

Hanem azoknak van, akiknek véleményük van a témáról.

2015. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké, de azért tisztelhetnék a bennük hivőket avval, hogy nem írkálnak be óvodásszintű f***ságokat. Mindazonáltal mondasz valamit, lehet úgy kéne, hogy az ebben a témában feltett új kérdések ne jelenjenek meg automatikusan, csak azoknak, akik lájkolják a témát.
2015. ápr. 12. 12:11
 3/10 Spilerke ***** válasza:
59%

"Miért jönnek ide olyanok, akik csak ironizálni tudnak?"


Szerintem erre magad is tudod a választ.

Az "UFO észlelések" alatt nemcsak kitalált földönkívüli lényeket kell érteni, legalábbis vannak ennek értelmesebb ágazatai is. Gondolom lehetnek még egy páran, akik talán még mindig értelmes kérdésekre várnak. Sehol nem látok olyan szabályt, hogy aki nem hisz a reptoidokban az nem is írhat a topicban, mert megsértheti az ufohívők gyenge kis érzéseit.

2015. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, hogy vannak teljesen értelmetlen hozzászólások is. De nem kell vele foglalkozni. Sőt lehet belőle tanulni, hogy milyen más emberek vannak rajtunk kívül.

A lájkolás megoldás azért probléma, mert sokan gond nélkül megnyomják, vagy az anonimitást teszi lehetetlenné bizonyos szinten.

Mondjuk profilt lehetne csinálni a felhasználóknak, a kérdések mellé pedig kérdőívet csatolni valahogy.

Bár lehet, pont ez szép ebben az oldalban, hogy egy szimpla, szabad fórum.

Az tényleg obszcén provokatív válaszokat pedig lehet jelenteni a modiknak.

2015. ápr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Te magad is megválaszoltad: ironizálni, röhögni.
2015. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Mert nincs jobb dolguk...
2015. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyszer már én is kiírtam ezt a kérdést, csak egy kicsit másképpen megfogalmazva.

3-as: az ezzel a baj, hogy akik eleve nem hisznek ebben az egészben, azoknak semmi sem értelmes, ami itt van, de valamiért mégis feljárnak ide. Persze, értem én, nyilvánvalóan mindenkinek joga van leírnia a véleményét, de az ember azt feltételezné, hogy ha már valaki nem hisz valamiben, akkor nem is érdekli az adott dolog; mert ugyan miért is érdekelné, ha számára eleve nem is létezik? De mégis feljönnek ide, és sokszor elfogadhatatlan stílusban elkezdenek kötekedni azokkal, akik hisznek, és akiknek itt eredetileg helye is van. És ebből soha nem lesz, nem sül ki jó dolog, csak heves vitatkozások, személyeskedések, mert ugye, nyilván mi ufo-hívők sem hagyjuk szó nélkül, ha valaki olyat ír, amivel nagyon nem értünk egyet, esetleg sértőnek, provokálónak érezzük. Így aztán az egészből csak értelmetlen veszekedés, birkózás lesz, mindenki írja a magáét, ami sehová nem vezet. Ezt az egészet tehát szerintem is meg kéne fogni, akadályozni valahogy.

Mindent egybevetve: ha engem valami nem érdekel, akkor eszembe sem jut belépni abba a rovatba. De az itteni nem hívők furcsa módon valamiért mégis érdeklődnek a téma iránt, annak ellenére, hogy nem hisznek benne. Akik meg eleve csak idétlenkednek, na azok megint egy külön kategóriát képviselnek, csak sajnos velük sem lehet mit kezdeni.

2015. ápr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

A kérdésre eredetileg nem akartam válaszolni, a 7. válaszoló miatt ragadtam billentyűzetet, megérintett a dühös, elkeseredett válasza. :D A válaszomtól nem lesz jobb neki, de legalább megérti hogy mi mozgatja az ide irkáló hitetleneket.


Kb. a következő kategóriák vannak:


Először is van az érdeklődő szkeptikus, akit érdekelne a téma, de látja hogy nincs semmi konkrétum csak egymás hülyítése és ezt el is mondja. A következő kategóriákba tartozó egyének egy része ebből a fajtából fejlődik ki, de persze van aki már alapból nem érdeklődő szkeptikusként kezdi.


Van az észt osztó szkeptikus, aki szeretné kirángatni az ide írókat az ezoterikus mocsárból. Leírja nekik hogy hogyan működik a világ a tudomány állása szerint és miért hibás az ezoterikus elképzelés. Szinte mindig elbukik, mert az ezotéria alapja a hit, ami rögtön lehetetlenné teszi a szkeptikus világnézet átadását.


És vannak a trollok - ezek egy része talán egykor észt osztó szkeptikus volt, vagy néha még most is az - akik azért járnak ide mert ez jobb mint a humor kategória, főleg hogy az ide írók még komolyan is gondolják amit leírnak! :D Mivel ezt nehéz szó nélkül hagyni, természetesen ők is leírják a véleményüket.

2015. ápr. 13. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Spilerke ***** válasza:
81%

"3-as: az ezzel a baj, hogy akik eleve nem hisznek

ebben az egészben, azoknak semmi sem értelmes, ami itt van, de valamiért mégis feljárnak ide."


Ez alapjában rossz megközelítés, aki nem hisz az ezotériában azért még lehet érdekelt a témában. Gyakorlatilag úgy beszélsz, mint ha neked valamilyen kiváltságban lenne részed az ezotériában.

Néha már nem tudod úgy elmenni egy kérdés mellett, hogy ne szóljak bele, mert már egyenesen irritáló az egymás hülyítése, ahogy ezt az előttem szóló is megemlítette. Na most nem arról van szó, hogy oktató beszédet akarok tartani a másiknak, mert nagyon sokszor megírom a választ, de nem küldöm el, mert nem akarok feleslegesen vitázni, viszont valamennyire érdekel a téma néhanapján vannak jó kérdések, melyeken elgondolkodik az ember. Neked viszont sok mindenben nincs igazad az általánosításban és a csoportosításban sem, de megértem az érzéseidet. Talán annyit tehetsz, hogy nem foglalkozol a kötekedőkkel.

2015. ápr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mert az efféle kötekedés tényleg annyira értelmes, mintha én direkt bejárnék egy általam utált zenekar topikjába, és trollkodnék, osztanék rendszeresen.
2015. ápr. 13. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!