Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az univerzum egy mesterséges...

Az univerzum egy mesterséges program lenne?

Figyelt kérdés

2015. dec. 23. 10:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nem lehet kizárni ezt az elképzelést. Csak épp nem magyaráz meg semmit, mert ha mi egy program vagyunk, akkor valahol van egy "igazi" Univerzum, ahol a programozó, programozók élnek (már ha nem programok maguk is), és akkor ezeket ki teremtette, hogy jöttek létre?
2015. dec. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:

Sziasztok!

Láttátok már a 13. emelet című filmet?

Nagyon jó film, nézzétek meg!

2015. dec. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Természetesen!Hát nem láttad még a Matrix című filmet?
2015. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Istennek nem kell mindenhatónak lennie és ez a szimulációs program nem biztos, h ugyanazon az elven működik, ahogy mi az elképzeljük, de még az sem biztos, hogy az itteni fizikai törvények és szabályok a szimuláción túli világban is érvényesek. Ezek csak előre beprogramozott szabályok, amit az NPC-K követnek. Lehet, hogy ez a szimulációs programot csak nemrég indították él, csak mi érzékeljük ezt nagyon hosszú ideig. Mondjuk, ami náluk egy perc nálunk ezer év. :P
2015. dec. 26. 11:00
 15/22 ksoma válasza:
100%
Gyerekek így sohasem jutunk előbbre,bocs a többesért.A kérdést komplexitásában kéne vizsgálni.Fel kéne fogni milyen a kapcsolata az embernek és világnak (fenhéjasan univerzum).Legjelentősebb,a világ megvan magában és van,ezzel szemben az ember ebben a világban él.Itt és mindenhol (kivéve nehány film)mindenki fordítva állítja.Kis (nagy) szemléletváltás kellene,nem a világ függ az embertől.Megértem sokaknak piszkálja a csőrét nem ő irányít,ez van.Bevállalósnak kell lenni.
2015. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Senki nem nézett Mátrixot??
2015. dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Én nem láttam azt a filmet
2015. dec. 28. 12:52
 18/22 anonim válasza:
Én láttam a Matrix-ot , de nekem a 13. emelet jobban tetszett :)
2015. dec. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A kérdésként megfogalmazott feltevésnek, miszerint az univerzum egy előre eltervezett „programterv” alapján — egy „Tervező” (vagy tervezők) által — jött volna létre, két értelmezése lehetséges.

1. Értelmezés: A világegyetemet VALÓS energetikai és VALÓS fizikai rendszerként, VALÓS energetikai paraméterekkel, VALÓS fizikai elemekből hozták létre.

Ebben az esetben az univerzum vonatkozásában valójában nincs is igazán értelme (mesterséges) „programtermékről” beszélni, hiszen…:

a) annak MINDEN PARAMÉTERE VALÓS, továbbá

b) mivel a „Tervező”-nek (tervezőknek) ESÉLYÜK SEM LEHETETT (volna) a rendszer (az univerzum) megszületését túlélni — mert hiszen annak keletkezése olyan kolosszális mértékű ENERGETIKAI „CSINN-BUMM CIRKUSZBAN” (ősrobbanás!) teljesedett ki, amelynek „hevületét” és „dinamikáját” még az Atyaúristen sem háríthatta volna el magától —, ezért a „produktum” (az univerzum) a megszületése pillanatától MAGÁRA MARADT, vagyis a „programterméket” már a megszületése pillanatától nem „felügyeli” senki!

2. Értelmezés: A világegyetemet VIRTUÁLIS energetikai és VIRTUÁLIS fizikai rendszerként, VIRTUÁLIS energetikai paraméterekkel, és VIRTUÁLIS fizikai elemekből „fejlesztették” (programozták).

Valójában csak ekkor tekinthetjük az univerzumot valamiféle „programterméknek”! Ha azonban az univerzum csak egy virtuálisan létező (programozott) entitás lenne, akkor mi, emberek is csak ama entitás egy-egy virtuális eleme (értsd: „változója”/„tömbeleme”/„regiszter”-szegmense, objektuma, illetve ezek halmaza) lennénk! És mint ilyenek...

• nem tudnánk ÁLMODNI(!),

• nem volnának VALÓSÁGOS (fizikailag fájdalmas vagy épp’ kellemes) ÉRZÉSEINK és ÉRZETEINK,

• nem tudnánk IZZADNI(!)

• nem volnának LELKI megnyilvánulásaink, úgymint: szeretet, szerelem, nosztalgikus elvágyódás, lelki megrázkódtatás stb.

Mindezeket ugyanis NEM LEHETSÉGES „leprogramozni”!


Fontos még megjegyezni, hogy míg az első eset szerint az világegyetemet egyfajta UNIVERZÁLIS (és valós!) „DOBOZKÉNT” értelmezhetjük — hiszen MINDEN LÉTEZŐ DOLOG VALÓSÁGOSAN BENNE VAN(!) —, ezzel ellentétben a 2. eset-változatban a „világegyetem” CSAK A VIRTUÁLIS(!) TARTALMA egy nálánál messze nagyobb — valós — „doboznak”!

2016. jan. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 ksoma válasza:
Megismételném.Az általános felfogással ellentétben léteznek filmek (vizuális lenyomatok) amelyek valóban tartalmaznak valós kérdéseket,sajnos a válaszok amit adnak hamisak.A miértet is elmondtam,hibás a nézőpont(alapok).
2016. jan. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!