Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » UFO-hívők és szkeptikusok!...

UFO-hívők és szkeptikusok! Észleltetek-e már vmilyen megmagyarázhatatlan jelenséget? Ami lehetséges hogy UFO volt?

Figyelt kérdés

Bevallom, én még mindig szkeptikus vagyok az UFO-kal kapcsolatban, pedig már velem is történt egy-két furcsa dolog: egyszer, kb. éjfél után 1 óra felé felébredtem, felültem az ágyon, és kinéztem az ablakon. Kb. 200 méterre van egy villanykaró, és az fölött megláttam egy piros gömböt, ami ott állt mozdulatlanul! Néztem kb. 1 percig, aztán visszaültem az ágyra, hogy most akkor mivan? UFO-t láttam volna? Vagy káprázott a szemem? Mindegy, újból kinéztem az ablakon, de már nem volt ott! Egy picikét betojtam, hogy most akkor tényleg UFO-t láttam vagy miii?

Tehát ez az én egyedüli ufo(?) észlelésem, ha nektek is van, akk osszátok meg nyugodtan! Hisz erre való ez a kategória ugyebár :)



2016. febr. 19. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Egy októberi verőfényes délután a tetőmön dolgozó ácsoknak adogattam fel a léceket. Egyszer csak egy fényes korong úszott el baromi magasan, de iszonyatos sebességgel. Ment, ment, míg aztán beért a nyárfák árnyékába. Akkor derült ki, hogy egy darab ökörnyál volt, ami a földtől alig pár méter magasan repült, és azért látszott gyorsnak, mert a távolságot nem tudtam jól behatárolni. Egyébként baromi jó szemem van/volt, ilyen esetekre nincs felkészülve az emberi szem.
2016. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Az égadta világon velem soha nem történt semmi megmagyarázhatatlan, amire ne tudtam így vagy úgy válaszolni.
2016. febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok sem UFO-hívő, sem UFO-tagadó. Szeretem a repülőgépeket, ezért fel-fel szoktam nézni az égre, eddig még nem láttam rajta ufótevékenységre utaló jelet (csak hullócsillagokat).


Ennek ellenére nem szólom le azt, aki igen, csak abból kiindulva, hogy én még nem láttam.

2016. febr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Régebben történt, egyik haverhoz átugrottam focimeccset nézni. Félidő volt vagy már vége volt nem tudom, kimentünk cigizni. Este 10-11 körül lehetett de narancssárga volt az égbolt! Körbe-körbe mintha akkor jött volna fel a nap (azért a pirkadathoz sem volt hasonló) Aztán erős fényeket láttunk az utcában, autólámpára (olyasmi kékes volt) saccoltunk de nagyon erős volt és felfelé tartó iránya is volt. De az égbolt inkább izgatott, addig nem is láttam olyasmit és azóta sem. Lehet valamilyen természeti jelenség volt.
2016. febr. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

Amikor ilyen UFO-s dolgokról hallok akkor a következő dolgok szoktak eszembe jutni:


1. Ha képalkotó eszközzel veszi fel valaki, akkor simán lehet annak a kütyünek az optikai hibája.

2. A szemnek is lehetnek olyan optikai hibái, amitől valaki látni fél valami foltot az égen.

3. Bármilyen tudatmódosító, alkohol vagy esetleg fáradtság kihozhat olyan dolgokat,amik nincsenek ott, csak az agyunk teszi oda.

4. Ember alkotta jelenség is lehet.

5. Sok olyan jelenség van, amit még nem teljesen ismerünk (például a vörös lidércek).


Ha a fentieket 100%-ban kizárta az ember, akkor jöhetnek az idegen lényekről alkotott elméletek.

2016. febr. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
Igen és a youtube .on is vannak felvételek. ird be, hogy UFO . AKI NEM HISZI NÉZZEN MEG NÉHÁNYAT.
2016. febr. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"az utolsónak"

a Youtube nem bizonyíték! hiába látszik igazinak nem tudhatod hogy az eredeti-e. mondhatjuk hogy egy kis százaléka valódi észlelés, de ezt sem tudjuk bizonyítani.

2016. febr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy éjjel mint szkeptikus döbbenten láttam hogy a távolban egy csészealjszerű fényes tárgy úszik az égen. Ott pörögtem örömömben hogy még is csak vannak UFOk - az ezoterikus tévhittel ellentétben, nem az ufokat létét tagadjuk hanem a biztos bizonyítékok nélküli állításokat hogy itt vannak - és pár perc alatt előkerestem a távcsövet. Hát távcsövön keresztül egy reklámzeppelinnek bizonyult az ufóm. :( Azért akkor csalódás volt, de legalább megértettem mit érez egy ufó hívő. :D
2016. febr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nincs azzal gond aki hisz az ufókban. Régebben én is nagy UFO hívő voltam, mára már inkább csak hinni szeretnék, de eddig nem igazán találkoztam épkézláb bizonyítékkal. Akik meg betegesen tagadják és leszólnak mindenkit aki kicsit nyitottabb gondolkodású, azoknak üzenem, hogy az ő kis világképük sokkal törékenyebb mint hinnék. Jó példa erre, hogy ha valami szokatlan dolog történik a világban, egyszerűen leblokkolnak, nem tudnak mit kezdeni a helyzettel. Erre a migráns helyzet is jó példa, de nem akarok belemenni a politikába.
2016. márc. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tejútlefetyelő válasza:

Nekem már az elnevezéssel is bajom van: "UFO-hívők és szkeptikusok". Nos, valójában a magukat szkeptikusoknak nevezők (jelen esetben a tagadók) sokkal inkább "hívő" kategória, a tagadás szektájának hívői. Ők magukra az "okos" szinonimájaként használják, tévesen, hisz a tagadás olyan szinten torzítja a tisztánlátásukat, hogy nem veszik észre a fától az erdőt. A szkepszis (szkeptikus) kételyt, kétkedőt jelent, nem tagadást, tagadót. Az UFO-téma, a világ feltáratlan dolgai iránt érdeklődők és nyitott gondolkodásúak pedig nem feltétlenül "hívők", és legtöbbször szkepszissel állnak a dolgokhoz, ám a sok beszámoló, közvetett bizonyíték meggyőzte őket. Nyilván köztük is vannak csőlátó ufo-hívők, akik mindent szeretnének UFO-nak látni megvizsgálás nélkül, azonnal, de többségünk lassan (sok kutatás, olvasás vagy közvetlen élménybeszámolók után) válik UFO-"hívővé".

Én magam még nem láttam UFO-t, de a felhalmozott információk, a neten is fellelhető közvetett bizonyítékok, hiteles források beszámolói egyértelműen arra billent, hogy UFO-jelenség létezik. Ahhoz tudom hasonlítani, mint mikor egy bíró elé kerülnek a közvetett, közvetlen bizonyítékok, tanúvallomások, beszámolók (pro és kontra), és végül döntenie kell a valóság egy szeletéről (igaz vagy hamis), megtörtént az adott bűntény vagy sem.

Az USA-ban sokáig csak akkor indíthattak eljárást gyilkossági ügyben, ha megvolt a holttest (közvetlen bizonyíték), ám volt olyan ügy, amikor annyira sok és egyirányú közvetett bizonyítékot (tanúvallomást) sorakoztattak fel a vád részéről, hogy anélkül is megszületett az ítélet: a gyilkosság megtörtént.


Ugyanezen az analógián keresztül az UFO-témában olyan sok közvetett és közvetlen bizonyítékok (radarjelentések, katonai feljegyzések, kioperált chipek, sérülések, fotók, videók és több ezer beszámoló (hasonló élményszerzés) kerültek már napvilágra, amikor nem lehet azt mondani, hogy ez egy kamu.

Én még nem láttam, de 100%-ig meggyőződtem róla, hogy létezik. Az, hogy még nincs bizonyítva, csak azt jelenti, hogy a tudomány a valóság után kullog jó nagy távolságban (megrendelésre vagy lustaságból? ki tudja?), de a nyitott kutatók viszik előre a világot, nem a magukat "szkeptikusoknak" nevező, mindent tagadó, dogmában tapicskolók.

Egy katonaismerősöm (aki határvédelemnél volt) látott UFO-t egyik este, amikor szolgálatban volt (elég nagy objektum lebegett a földfelszín fölött), jelentették a felettesüknek, de letiltották őket azonnal. Onnantól kezdve "nem láttak semmit" hivatalosan.

A másik ember, aki látott, az a nagymamám. Őt el is vitték. Igen, pont úgy, ahogy ma a beszámolók többsége beszél. Nagyon rossz, hogy akkoriban nem kérdeztem ki "tényfeltárói" attitűddel, de így is hiteles volt, mert szegény mindig panaszkodott. (én még gyerek voltam és csak a borzongást éreztem, illetve, párszor - amikor náluk nyaraltam - voltak furcsa kereszt vagy háromszög alakú vékony sérüléseim. De a büszkebokorra fogtam. Mamám a Star warson is elaludt, nem találkozott akkoriban UFO-témával az elszigetelt tanyán, nem volt honnan vennie a történeteit, és hazudós típus sem volt. Viszont történtek olyan dolgok, amik akkoriban csak ijesztőnek, de nem feltétlenül UFO-témához tartozónak tűntek. De pár éve a "magas szőkék"-ről szerzett információim már kapcsot jelentettek a több évtizedes történethez. ("magas szőke", a fény különös viselkedése, az elsimított homok kör alakban kifújva... ilyenek)


Bár nagymamám és katona ismerősöm vallomása is 100%-ban meggyőzött, legjobban mégis az ún. hiteles források beszámolói a mérvadóak. (asztronauták, Buzz Aldrin, Edgar Mitchell, Gordon Cooper, Armstrong... Podesta-levelek. Churchill UFO-aktái, Reagan- speech, Nixon, Truman, Kennedy nyilatkozatai, Spielberg-interjú (ET után), vagy akár a freskókon, szobrokon, köveken, medalionokon megjelenő ábrázolások, és napestig sorolhatnánk, de tényleg.

A legkönnyebb persze legyinteni, hogy kamu, meg patakyattilázni, de hát így kerek a világ...

2017. márc. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!