Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek léteznek űrlények?

Szerintetek léteznek űrlények?

Figyelt kérdés

Nekem van erről egy szubjektív elméletem:

Ha este felnézünk az égre, többmilliárd csillagot láthatunk.Nos, mind-mind egy Nap.Tehát ahány csillag, annyi Nap...S ahány Nap, annyi Naprendszer.Tegyük fel, hogy egy Naprendszerbe kb. (úgy durván) 10 bolygó van.És tegyük fel azt is,hogy összesen 10.000.000.000 Naprendszer van az Űrben. (Természetesen nem ennyi, ugyanis számuk meghatározhatatlan.) Ha ezt a 10.000.000.00 Naprendszert beszorozzuk a feltett bennük lévű 10 bolygóval, akkor az már 100.000.000.000 bolygó lesz.És most jön a lényeg : Én kizárt dolognak tartom, hogy abból a rengeteg - feltételezett 100.000.000.000 - bolygóból csak az egyiken, a Földön van élet.Olyan nincs, hogy a végtelen létszámú bolygók közül csak egy lett megajándékozva saját élővilággal.

Nos, ez az én spec véleményem, és bocs, ha túl zavarosan fogalmaztam meg.

Ti mit gondoltok erről az egészről?Hisztek a Földön kívüli életben?


2010. máj. 7. 19:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
40%

Földönkívüli élet biztos létezik/létezett. Az viszont, hogy olyan fejlett lenne mint mi vagy még fejlettebb és ide jönnek szerintem biztos nincs.

Amúgy simán lehet az, hogy csak ezen a bolygón van élet jelenleg. Ha ki is alakulhatott máshol, lehet hogy nem volt képes a túlélésre. Illetve ebből rengeteg bolygón a körülmények se adottak.

2010. máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
48%
Azokból a csillagokból nagyon sok vörös órás amelynek robbanásánál a környezetben lévő bolygók vagy kilökődtek vagy beolvadtak a csillagba. A maradék nap, nagyon ritka az olyan csillagrendszer ahol 3nál több bolygó kering, ha egyáltalán kering körülötte bolygók, a feltételezett több milliárd csillagodból pedig elég sok a tejút rendszerben van, ahol is a karok belsejében a csillagok oylna közel vannak egymáshoz és olyna sűrűn, hogy gyakoriak a kozmikus katasztrófák, szuper novák etc.. Ezért vagyunk szerencsések mivel a naprendszerünk az egyik kar szélén alakult ki. Eezenfelül láthatóak még egyéb galaxisok is az égen... Egyébként egyetértek veled, nagyszámok törvénye alapján kell lennie máshol is életenek, ha nem is feltétlenül szén alapú, csak az én egyenletemben picit kisebb a valószínűsége : )
2010. máj. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
szerintem ki van zárva,hogy csak nekünk van "szerencsénk"..
2010. máj. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
54%

hát végülis meghallgattuk a véleményedet, de innentől kezdve csak ennyit tudok mondani:

"a vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senkit sem érdekel a másiké"


köszönöm:D

2010. máj. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
34%
A parlamentben elég sok is van belőlük sajna.
2010. máj. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
54%
100% h vannak :D én ebben hiszek
2010. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
61%

"Ha este felnézünk az égre, többmilliárd csillagot láthatunk" Kb. 2000 csillag látszik városokban, maximum 9000 településektől távol, legtisztább égbolt esetén.


"Nos, mind-mind egy Nap.Tehát ahány csillag, annyi Nap..."

Miért is? Csak egy Nap nevű csillag létezik.


"S ahány Nap, annyi Naprendszer."

Távolról sem rendelkezik minden csillag bolygórendszerrel.


"Tegyük fel, hogy egy Naprendszerbe kb. (úgy durván) 10 bolygó van" Tegyük fel, de erre a feltételezésre nincs ésszerű okunk. Ha így is volna, nem valószínű hogy egynél több bolygó lakható volna.


"És tegyük fel azt is,hogy összesen 10.000.000.000 Naprendszer van az Űrben. "

Tegyük, de ez így minden alapot nélkülöző spekuláció.


"(Természetesen nem ennyi, ugyanis számuk meghatározhatatlan.)" Ugyan meghatározni nem lehet, de bizonyos határok közt megbecsülhető.


Hiába dobálódzunk itt a számokkal, szerintem nem az a lényeg hogy létező bolygók számát 5 számjeggyel vagy 500-al írjuk le. Nem ez növeli a valószínűséget. Sokkal inkább az a kérdés, hogy az élet kialakulása törvényszerű fejlődés eredménye, vagy egy véletlen eredménye. Legalábbis ha maradunk a materialista világnézeteknél. Az idealista filozófiák esetén még árnyaltabb a kép.


Szóval én leginkább a segglyukas kollégával értek egyet! :)

2010. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
és ha léteznek akkor mit tudnánk kezdeni velük van két mell bimbóm mégse használom őket és szerintem ők is magasról lesza*ják hogy 1 trillió fényévre mit esznek és milyen sza* az élet
2010. máj. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
51%
intergalaktikus szövetségre lépnénk a ramirok ellen. ellesnénk tőlük az új technikákat, a jelenben valósítanánk meg az utópiát és bebasznánk mit ááálat.
2010. máj. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
66%
jah megkérdezném hogy milyen a füvük az száz egy jó kis marihuana wars
2010. máj. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!