Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mit gondoltok a Földönkívüli...

Mit gondoltok a Földönkívüli kérdésről?

Figyelt kérdés

Mikor érjük el az átteröst globálisan? Eddig mik lehetnek az akadályok?


(esetleg biztos van olyan is aki szerint nem létezhetnek szerintük miért? :D )



2017. okt. 30. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Én hiszek bennük, hogy léteznek csak ők nem hisznek a létezésemben. Milyen akadályok adódhatnak? Például út közben eltörik a csészealj, amit utólag már nem lehet ragasztani vagy lezuhannak, mert nincs űrbenzinkút a közelben és nem érik el a Földet időben, hogy szelfit csináljanak egy-két szerencsés félnótással. Mikor jönnek nem tudom, talán jövő héten, ha nem jön közbe valami.
2017. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Biztos, hogy vannak, de olyan irdatlan távolságok vannak, hogy még elképzelni sem tudjuk. Ha ők nem jönnek ide, akkor mi hótziher, hogy nem fogunk tudni odamenni, főleg, hogy azt sem tudjuk, hova kéne. Én azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy vagy baktériumokat találunk a Naprendszerben valahol, vagy rádiójeleket fogunk majd valahonnan messzebbről. Csak az a gáz, hogy ha ezek pl 100 ezer fényévnyi távolságból jönnek, akkor senki nem megy sehova, és lehet, hogy már a küldő faj is kipusztult rég. Viszonylag keveset foglalkoznak azzal, hogy nem biztos, hogy a földönkívüli élet intelligens is lesz. Könnyen lehet, hogy "csak" növények, állatok, vagy számunkra ismeretlen létformák lesznek. "Ők" pedig nem tudnak üzeneteket küldeni nekünk, pláne nem egy másik galaxisból. Szóval a legnagyobb probléma a távolság, és ez így is marad.
2017. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Egyelőre az a probléma, hogy nincs velük kapcsolat, tehát nincs miről beszélni.
2017. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az lenne a jó ha mindneki pozitívan kezelné ezt a kérdést és nem félne! (Persze a jó szándékú,békés "mások szolgáló" ET-kről lenne szó) és akarná ezt a kapcsolatot, ha sokan így lennénk akkor már itt lennének köztünk(bár egyes egyedek szerintem egyébként is itt vannak :D csak így titokban)
2017. okt. 30. 22:26
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy vagyok vele, hogy a létezésüket elhiszem, mert túlnagy a világegyetem ahhoz, hogy egyedül legyünk benne. Viszont a tér- és időbeli hatalmas távolságok miatt, kicsi az esélye, hogy "összefussunk" velük. Azt meg már kevésbé hiszem el, hogy "köztünk járnak", stb.
2017. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként, soha nem fogja mindenki pozitívan kezelni a kérdést, hiszen semmi biztosíték nincs rá, hogy ha "megérkeznének", akkor az általad vágyott "jószándékú E.T.- k lennének. Legalább ekkora esély van az ellenkezőjére.
2017. okt. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A probléma a következő:

A nem célzott irányú rádióadások már a Naprendszer pereméig sem biztos hogy eljutnak (tőlünk!), mert a jelerősség a távolság függvényében négyzetes arányban csökken. Egyszerűen elhalnak a rádióhullámok, mielőtt elhagyhatnák Naprendszerünket. Ez pedig más csillagrendszerekben is így van. Célzott irányú rádiójeleket pedig nem nagyon adtunk le, nem is nagyon volt eddig mit megcélozni. Valószínűleg a más csillagrendszerekben élő civilizációk is hasonló cipőben járnak. Mint már írtam, a nem célzott rádiójelek jelerőssége a távolsággal négyzetes arányban csökken. Ez azt jelenti, hogy dupla távolságra már 4x érzékenyebb detektorra van szükség ugyanazon rádiójelek észleléséhez. Egy bizonyos távolságra a jelforrástól már nem is lehet érzékelni, mert belevész az űr háttérzajába.


Másrészről:

Az alapján, amit ma tudunk a fizikáról, a csillagközi utazás gyakorlatilag megvalósíthatatlan, a Galaxis-közi pedig lehetetlen! Esetleg ha mégis megoldható lenne egy szuper-civilizációnak, ahhoz olyan óriási erőforrások szükségesek, hogy valószínűleg senki, még egy nálunk sokkal fejlettebb civilizáció sem fog csak úgy séta hajókázni az univerzumban, csak azért, hogy puszta jófejségből szétosztogassa a birtokában lévő hyper-technológiát, egy nála sokkal fejletlenebb/ismeretlen fajnak (bolygónak). Mivel, ha ezt tenné akkor saját magát hozná óriási veszélybe!

2017. okt. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jó szándékkal -tudása növelésével- közeledik a rovartan tudósa a hangyabolyhoz.

A hangyák nem is félnek tőle.

Aztán olvadt alumíniumot önt a bolyba, hogy megszilárdulásuk utáőn a járatok milyenségét tanulmányozni tudja.

A hangyák MÁR nem félnek tőle, ők már a másvilágon építik újjá lakhelyüket.

2017. nov. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
0%

Léteznek!!! Édesanyám is látott egyet múltkor a kertben!!

Meg hallottam, hogy a szomszéd faluban Laci bácsi meg ellopott egyet a Nasa-ból és eladta a Dark-weben. (nem vicc)

Ha az én szavamban nem hisztek, akkor remélem ez a videó elégtételt ad: https://www.youtube.com/watch?v=8PrX3SBe118

2017. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9-es!

Persze ismerjük,tudjuk a téma nevetségessé tételét már sokan megtették,ők alszanak,tudatlanok(majd egyszer remélem megváltoznak! :D)

Ebből tovább kellene már lépni hogy nevetségessé tegyétek a témát!

2017. nov. 14. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!