Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ismeretlen mozgó fények az...

Ismeretlen mozgó fények az égen. Mit láthattunk? Ötlet? Magyarázat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most (szilveszter), koccintás után (00:03) lementem a kertbe, hogy nézzem a tűzijátékozást. Nagyjából észak felé kicsivel a házak magassága felett észrevettem egy nagyobb csillag méretű piros fényt. Jól ismerem a helyet ahol lakom (Üllő), itt születtem, s élek már lassan 30 éve. Abban az irányban nincs semmilyen magas objektum, amin lenne piros lámpa. A víztorony, ill. a gyöngyvirág téri átjátszó torony a nézőpontomtól kb. 30-40 fokkal balra van, de egyik sem látszódik a távolság és a tereptárgyak miatt. Az ellenkező irányban, a raktárak mögött van egy átjátszó torony, amire viszont rálátok. Annak a fénye nagyobb és erősebb, mint az ismeretlen fényforrásé. De nyilván az első gondolatom az volt, hogy egy új átjátszó torony lehet ott valahol, esetleg valaki drónnal filmezi a tűzijátékot.

A fény egy helyben volt látható kb. 00:20-ig. Ekkor viszont már nem láttam az eredeti helyén, hanem attól kicsit balra és dél-délnyugati irányú mozgásból fordult keleti irányba. Ekkor jött le édesanyám is a kertbe, aki kérdezte is, hogy mi az. Majd 00:22-kor szólt, hogy jön több is. Kb. 280 fokon a házak fölött látható volt 5-7 db(!) az elsővel megegyező piros fény, melyek folyamatosan haladtak nagyjából 90 fokos irányba. Egymáshoz viszonyított elszórt helyzetük változatlan volt, tartották az alakzatot. Egy nagyjából 20 fok széles területen helyezkedtek el. Nem imbolyogtak, nem mozogtak össze-vissza, csak határozottan repültek egyenesen nagyjából kelet felé. Sebességük egy utazómagasságon haladó repülőgépéhez hasonlított, talán kicsit gyorsabb volt.

Volt amelyik eltűnt, kialudt, a többi behaladt a kertszomszéd emeletes házának takarásába, ahonnan már csak 2-3 db bukkant elő. Közben az első, észak felé lévő fény is haladt kelet felé, de 00:23-kor feltűnt ott egy újabb, ami szintén a többiével megegyező irányba mozgott, majd lassan az is eltűnt az oldalsó szomszéd háza mögött.

Mikor már ilyen sok volt belőlük inkább valamiféle repülő lámpásokra gondoltam, viszont az akkor kiadott LHBP METAR szerint 100 fokról 4 csomós szél fújt, tehát a lámpásoknak kvázi szembeszélben kellett volna repülniük, ráadásul ugye az első fény legalább 20 percig volt mozdulatlanul egy helyben.

Ferihegyre akkor sem érkező, sem induló repülő nem volt, de - ha lett is volna - ennyi itt töltött év és spotterkedés után csak felismerem, hogy mi repülőgép és mi nem az. A Flightradar24 szerint áthaladó gépek a kötelékben repülő fények helyén nem voltak az adott időben. Továbbá sem navigation light, sem strobe, sem beacon nem volt látható rajtuk, csak konstans piros fény.

Eközben csak a tűzijátékok hangja volt hallható, más nem.

Szerintem a viselkedésük és "élettartamuk" kizárja, hogy tovább égő ún. tűzijáték csillagok, vagy pernyék lettek volna.

Szintén kizárt, hogy műholdak voltak. Figyeltem már meg többek közt az ISS-t, Iridiumokat, de azoknak fehér, vagy kissé sárgás a visszavert fényük, és persze nem állnak meg, vagy változtatnak irányt.


A szintén a kertjükben lévő, tűzijátékot néző szomszédaim is látták rajtunk kívül és telefonnal készítettem videót is, bár nyilván alig látszik rajta valami...

Teljesen tanácstalanok vagyunk, hogy mit láthattunk.



2018. jan. 1. 03:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
10%
Menj orvoshoz.
2018. jan. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
36%
A kormány által putyinnak küldött újévi ajándékokat szállították ki repülőgépeken. Néhány nemzeti ajándékkal fizetik meg a hűbért.
2018. jan. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 vasur válasza:
24%

Két napja még azt mondtam volna "sok volt a pia"

Alsónémedin buliztunk, mi közelről láttuk mindegyik a ház felet húzott el. Először egyesével, utána 4 egyszerre.

Aki kint volt az ámult bámult meg videózta, így van róla pár felvétel, persze sok minden nem látszik rajta.

Nagyon szkeptikusak vagyunk mi is találatuk mi lehetett, abban maradtunk, hogy valakinek rohadt menő tűzijátéka volt!

2018. jan. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
0%
nyolczvankilencz
2018. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
15%

Maradjon ott ahol van, megyünk érte.

NASA

2018. jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
76%
Siófok felett láttam egyet én is fél egy környékén,egy nagy piros fényes pont vagy nem tudom mi.Egy darabig egy helyben állt,aztán jobbra ment nem is olyan lassan,de gondoltam csak én látok ilyeneket,el is felejtettem hogy láttam,de most eszembe jutott.
2018. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
44%
Azért pont szilveszterkor, nem olyan nagy dolog ez...
2018. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az agyhalott mindenbenkételkedők orvoshoz küldözgetését, meg NASA-s baromkodását, de az, hogy ebbe a kategóriába tettem fel a kérdést nem azt jelenti, hogy én mindenáron földönkívüli, vagy paranormális tevékenységet akarok belelátni mindenbe. Meg ha jól látom nem is írtam ilyet. Egyszerűen csak ide illett ez a kérdés. De feltettem a Tudomány kategóriába is, ott azért egy fokkal értelmesebb válaszok születtek.

Azt meg csak tudjuk, hogy mit láttunk ott páran, sőt:

Közben Facebookon kerestem még szemtanúkat (nyilván ésszel, nem úgy, hogy "ugye te is láttad a piros fényeket?") és találtam egy Üllő északi részén lakó családot, akik azt állítják, hogy fölöttük volt kb. 30 percig az egyik piros fény, ami szerintük drón lehetett, mivel pár nappal korábban fényes nappal bereptettek egyet az udvarukra. Bár a hangját nem hallották.

Elég érdekes, hogy ennyi és ilyen képességű drónt tud valaki egyszerre ilyen összehangoltan reptetni, de nyilván még mindig ez a legvalószínűbb eshetőség, úgyhogy rejtély megoldva.


Aki pedig nem képes elfogadni, hogy közel 10 ember egymástól függetlenül lát egy ilyen dolgot és nem pedig kollektív hallucinációik vannak, az menjen orvoshoz bátran, mert nagyon túltolja a szkepticizmust.

2018. jan. 1. 19:56
 9/33 anonim válasza:
39%

En is lattam! Ugyan azt mint te ugyan abban az idoben.

Ma kimentem (kb fel oraja) ragyujtani es lattam egyet kozeledni aztan hirtelen iranyt valtva delkelet fele eltavolodott. Eltellt 10p megint feltunt egy.

Logikus magyarazat nincs ra! Semmilyen foldi technologiara nem hasonlit.

Mivel csillagaszat manias vagyok vannak eszkizeim, teraszon tartok egy igen kifinomult csillagaszati tavcsovet, nagy nehezen bemertem vele de nem akartam hinni a szememnek lapos ovalis korong szeru valami volt.

Amugy en ezt BP-rol eszleltem (delpest)

2018. jan. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
A hajnalit is lattam a kb fel oraval ezelotti csak egy kiegeszites
2018. jan. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!