Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Lehet, hogy az emberiség...

Lehet, hogy az emberiség sosem fogja tudni elhagyni a Naprendszert?

Figyelt kérdés

Haverokkal beszélgettünk a földönkívüliekről és a velük való találkozásokról, kapcsolatfelvételekről, és egyikünk megemlítette, hogy olvasta Arthur C. Clarke egyik könyvét, amelyben hosszasan leírja, hogy az emberiség képtelen lesz elhagyni a Naprendszert az irtó nagy távolságok miatt.


Mondjuk ebben szerintem igaza van, hiszen gondoljunk bele: a legközelebbi csillagig (amely kb. 4 fényévnyire van tőlünk) tartó út 70 ezer évig (!!!) tartana a jelenlegi technológiával.

Ha valaki elindulna a Proxima Centauri felé, lehet, hogy amikor odaér, már nem is lesz emberiség.


Szóval lehet, hogy mi igazából a Naprendszer "rabjai" lennénk?

Soha nem tudnánk elhagyni ezt a rendszert?

Lehet, hogy emiatt ilyen "csöndes" az űr, mert ennyire felfoghatatlanok a távolságok?



2018. máj. 9. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Jelen technológia valóban alkalmatlan, de nem is ismerjük még a világunk annyira.

Szerintem egy 50 éven belül lesz egy olyan forradalmi áttörés, ami majd alkalmas lesz arra, hogy egyszer utazzunk nagyobb távolságokat.

2018. máj. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Jól látod. Bár azért fejlődni fog a technológia, de ezzel együtt nem anyira "éri" meg elmenni a másik naprendszerbe, mert mi van ott, ami itt nincs? Átalakítás nélkül lakható bolygó aligha, kicsi rá az esély. Sokkal gazdaságossabb a naprendszer égitesteinek hasznosítása. De hiába tudunk 50 éve eljutni a Holdra, még ott sincs állandó bázis. Ez ügyben a régiek gyorsabb fejldődést vártak, szeritem az 50 évvel ezelőtti jóslatok túl optimisták voltak.
2018. máj. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

A jelenlegi technológiával szerintem is lehetetlen hiszen a Voyager űrszondák már 40 éve elkezdték az útjukat mégis messzire vannak attól, hogy ténylegesen elhagyják a naprendszert.

Egyéb technológiák, mint térhajlítás, féreglyukak keresése, számomra sci-fi tudomány. Így vèleményem szerint az emberiség hamarabb elpusztítja önmagàt mint,hogy kijusson a csillagközi térbe.

2018. máj. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mai eszünkkel felfoghatatlan, hogy hova fejlödhet egy civilizáció csak párszázezer év alatt is. Nálunk még 10 ezer éve mindenütt kőkorszak volt, de még ma is találunk ilyen szinten élö törzseket. Persze csak ha időben gondoskodik arról a civilizáció, hogy direkt vagy véletlenül ne irthassa ki magát.


Pl. mai ésszel azt képzeljük el, hogy az idegenek űrhajókkal jönnek, de sokkal logikusabb az, hogy idegen civilizációk nanoszondák milliárdjaival térképezik fel a világegyetemet (mai ésszel is szóba jön már a térugrás, hozzá szükséges iszonyatos energia származhat fuziós reakcióból).

Még tovább lépve ezek a szondák lehetnek intelligens lények által készített élő önálló intelligenciával rendelkező biorobotok is.


És ezek csak azok, amik már mai ésszel felmerülnek...

2018. máj. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

A kérdés inkább az, hogy miért kellene elhagynunk?


Szeretnél a Duna fenekén sétálni? Nem, mert mi értelme volna? Biztos vicces kaland, de haszna nem sok. Ugyanilyen lenne elhagyni a Naprendszert. Minek? Hová?

2018. máj. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
14%
es ha ott var az ordog a vasvillaval? naprendszerunkon tul
2018. máj. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A ma élő ember valóban nem fogja elhagyni a Naprendszert, mert a mostani tudásunk nincs azon a szinten, de szerintem lesz akkora fejlődés, hogy a jövőben az emberiség erre is képes legyen. A Naprendszer sem lesz örökké, a Földet is be fogja kebelezni a Nap idővel, igaz, ez jó sokára lesz, de szerintem addigra meglesz a módszer és a technológia, hogy a Földön kívül is túléljünk. Ha csak az elmúlt 100-200 évbe gondolsz bele, mekkora fejlődés történt, de nézhetünk kisebb ugrást is. Egy évvel idősebb vagyok az első Windowsnál, amikor születtem, még nem volt otthon a családoknak internet, általános iskolás koromban lett először lakástelefonunk, középiskolás koromban kezdett nagyobb mértékben terjedésnek indulni a mobiltelefon (nem okostelefon még), és hol tartunk most? És mióta is létezik az emberiség?
2018. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

2000 évvel ezelőtt 170 millió ember élt az egész bolygón, és az emberek 95%-a földet művelte, hogy ne haljanak éhen.

Most 44-szer annyian vagyunk, és az embereknek csak kb a negyede dolgozik a mezőgazdaságban. A technológia is elég sokat fejlődött a kecskefejéstől a műholdakig.


Szerintem senki nem tudja elképzelni, hogy fogunk élni újabb 2000 év múlva. Vagy akár csak 200 év múlva. Vannak, akik szerint évtizedeken(!) belül eljő a technológiai szingularitás, amikor is a fejlődés még az eddigieknél is nagyságrendekkel gyorsabb lesz.


Hogy képesek leszünk-e elhagyni a Naprendszert, azt szerintem jórészt azon múlik, hogy ki tudjuk-e valahogy cselezni azt a kellemetlenséget, hogy mai tudásunk szerint semmi, még az információ sem haladhat gyorsabban a fénynél. Lehet, hogy nem. De addig amíg a Nap vörös óriássá nem fúvódik fel, van még pár évezredünk ezen töprengeni.

2018. máj. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Naiv elképzelés, hogy azt feltelezed az a technológia, amivel az űrt fogjuk járni az az emberek számára manapság elérhető.

Olvass utána mikor fejlesztettek ki egy technológiát és mikor került katonai majd onnan kereskedelmi forgalomba.

Eleve a kutatásokat és fejlesztéseket nem is látjuk, akkor mire fel mondunk bármit is.

Ezt megállapítani nem lehet.

Mindennek eljön a maga ideje.


De az urutazas... Az egy olyan téma, melyről értekezni egyáltalán nem tudunk.

Majd ha a kezedben lesz az összes technologia, melyhez bárki hozzá juthat, akkor vonhatsz le következtetéseket, de addig nem.

2018. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ma valóban nem képes erre, de ki tudja, hová juthat a technológia, fejlődés, akár csak párszáz év alatt? Már persze feltéve, hogy nem pusztítja el magát "idő előtt" az emberiség.
2018. máj. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!