Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyeseknek hogyan van egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyeseknek hogyan van egy örök életre párjuk?

Figyelt kérdés
2019. júl. 28. 15:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%

#10 - ahhoz, hogy olyan párt találjon az ember, akivel ezt megéri megtenni és aki ugyanannyi energiát öl bele a kapcsolatba, az igenis szerencse.

Én úgy gondolom, hogy baromi szerencsés voltam, amikor a férjemre rátaláltam. Nem arról van szó, hogy beidomítanánk egymást vagy korlátoznánk, hanem eleve ugyanazokat a dolgokat szeretjük, ugyanazok az elképzeléseink, a világnézetünk, a jövőképünk, a bármi, ami egy kapcsolatban lényeges lehet. Szóval nálunk nem azért nincs vita, mert "szabadjára engedjük egymást", hanem azért, mert nincs miért. És szerintem ez igenis szerencse kérdése, hogy az ember olyan párt találjon magának, aki ennyire összeillik vele. Én sosem hittem a "másik feled" meg "lelki társad" dumákban, még romantikus tinilány koromban sem, egészen addig, amíg a férjemmel nem találkoztam, akire mindezek igazak. És ez nem munka, ez nem energiabefektetés, ez magától megy, napról napra. Igen, amíg az exeimmel voltam együtt, addig valóban munka volt életben tartani a kapcsolatot, a férjemmel valahogy nem ez a helyzet. Dolgozunk a dolgon, persze, közös programok, mély beszélgetések, satöbbi, de nem tudatosan, egyszerűen mindkettőnknek igénye van erre, nem azért töltünk együtt minőségi időt, mert "a kapcsolatba munkát kell ölni", hanem mert együtt akarunk lenni, pont. És nekem senki ne mondja, hogy ez nem szerencse, mert de, ilyen párt találni szerintem iszonyat nagy mázli.

És egyébként nem félek az egyedülléttől, ha megtudnám a férjemről, hogy megcsalt, akkor mehetne a levesbe a szeretőjével együtt, hiába az együtt eltöltött 17 évünk és a két gyerekünk.


Szóval, egy korábbi válaszolóhoz csatlakozva: szerencse és elköteleződés. Ennyi a nagy titok.

2019. júl. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
47%

#11

A mi kapcsolatunk is ilyen. De mégsem érzem ezt szerencsének. Azért vagyunk ilyenek, mert ilyenek akartunk lenni. Mert mind a kettőnknek rengeteg munkája van önmagában. Ahhoz, hogy megtaláld a megfelelő embert pontosan az kell, hogy te magad a megfelelő ember legyél.

Persze, a munka természetesen jön általában ha megfelelő ember mellett vagy. De ez attól még kemény munka amit az emberek többsége csak 1-2 évig tud csinálni. Mert akkor is kell ha a tökötök kivan, akkor is ha fáradtak vagytok, akkor is ha minden szar. Igen, azért csináljuk mert szeretjük egymást és minden percét élvezzük ennek a munkának. De ettől ez még egy olyan dolog amit csak egy bizonyos személyiség lesz képes hosszú évekig csinálni.

Nem tudom azt szerencsének tekinteni, hogy egész életünkben azon dolgoztunk, hogy megfelelő, lelkileg egészséges, párkapcsolatra alkalmas emberek legyünk. Az, hogy éppen találkoztunk talán minimálisan szerencse. De még erre sem tudom azt mondani, mert azért voltunk mind a ketten azon a helyen mert évekig dolgoztunk azon, hogy elismerjenek minket és megbízzanak ilyen fontos projektek szervezésével.

2019. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
64%
Lakáshitel.
2019. júl. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#12 - 21 voltam, amikor megismertem a férjem, gondolhatod, mennyi munkám volt abban, hogy a személyiségem vagy az önismeretem nagyon magas szinten legyen. Úgy kb semennyi. Nem is hiszem, hogy teljesen kifejlett volt a személyiségem úgy általában. Nemhogy én még azt ismerjem is. Nyilván mindketten akartuk és akarjuk most is, hogy működjön a kapcsolatunk, de még amikor szar és nehéz és mélyponton vagyunk, akkor sem munka ebből kilábalni, mert alap, hogy egymás mellett vagyunk, alap, hogy egymást támogatjuk és segítjük. Nekünk, fiatal korunkra való tekintettel tényleg maximálisan szerencse volt az egymásra találás, hogy éppen ugyanazon a helyen, ugyanazokkal az emberekkel rúgtunk be, ahol és amikor. Ebben semmi munka nem volt akkor sem és azóta sem. Nekünk így működik az életünk. És én ezt azért nevezem szerencsének, mert más meg hiába gürcöl éveket az önismeretén, terápiára meg önismereti csoportokra jár, csomó fejlesztő könyvet és videót néz, nem találja meg azt a párt, akivel olyan gördülékenyen menne a dolog, mint nekünk. Pedig ők aztán igazán tesznek azért, hogy menjen. Nekünk meg csak kb 6 shot pálinkára volt szükségünk, és tessék. Ne mondja nekem senki, hogy ez nem szerencse. Szerintem nektek is szerencse volt, hogy találkoztatok, hogy pont úgy alakultatok/alakítottátok magatokat, hogy pont egymáshoz illőek legyetek, és hogy pont ugyanolyan beállítottságúak voltatok. A nem megfelelő párral beleölhetsz te 10-20-30 év teljes állású munkaidejének megfelelő időt is, akkor se fog működni a dolog, hiába vagy te magad a megfelelő partner. Jól kell választani, ennyi. A munka dumát meg meghagyom azoknak, akik nem illenek össze igazán, és dolgozniuk kell a harmonikus kapcsolaton.
2019. júl. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
8%

"6, zseniális 10000 zöld kéz :D Bárcsak képes lenne erre minden ember!!!"

Tipikus gyk-s lúzerek... Egymást erősítitek a nyomorék nézeteitekben közben meg párkapcsolatra képtelenek vagytok!


Meg kell tanulni a másikkal együtt lenni! Időben és sokat kell csajozni hogy ez kialakuljon. Nem pedig 20+ évesen itt sírni hogy mekkora hulladékok vagytok!

2019. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én egy kollégám együtt élését gondoltam ideálisnak. Aztán mikor egyszer véletlenül beleláttam a részletekbe, egy világ omlott bennem össze a férfiról. Kis közösség a munkahelyen, baráti légkör. Van megcsalós kolléga, elvált kollegina stb. Barátunk idősebb, magas, jóképű férfi, igen megnyerő modorral. Ő a párjáról, együttéléséről mindig csak a legjobbakat mondta. Ő megtalálta az igazit, ideális a kapcsolata. Néha pletykaszinten lehetett hallani, hogy úgy áll az asszony mellett, félrenézni, mukkanni nem mer. Én nem igazán hittem. Aztán egy-egy telefon amit mi is hallottunk, meg egy-egy elszólása ,összerakódott a kép.

Idősebb férfi, fiatalabb nő -15 év- a különbség a felállás. Emberünk lapátolja a pénzt az életszínvonalat neki. Saját bevallása szerint igen gyakran élnek nemi életet. Saját családjával, előzó házasságából származó gyerekeivel nem tartja a kapcsolatot. Tehát gyakorlatilag ez az ember megvett egy nőt, akinek szolgamód megfelel, teljesíti a néha irreális anyagi elvárásait, kisebb vagyonokat tesz a nő elé. El van ragadtatva, hogy a párja hűséges, rendes nő. Kicsit sajnálom azóta. Ja, hogy így..... Hát így is lehet párt magunk mellett tartani!

2019. júl. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!