Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik sokan, hogy a kapcsolatoknak könnyűnek kéne lenni?

Figyelt kérdés

Egyre többet látom itt azt a hozzáállást, hogy ha egy kapcsolatért küzdeni kell, kompromisszumokat kell érte kötni, akkor már inkább maradnak egyedül az emberek.

Most persze nem azokról a kérdésekről beszélek, amikor a kérdező el akarja hagyni a csalfa/erőszakos/bunkó társát teljesen jogosan, hanem azokról amik azt firtatjak, hogy "jaaaaj manapság már nem is éri meg belekezdeni párkapcsolatok, mert a másik valszeg úgyis egy semmirekellő lesz, nem fogok mindent tálcán kapni, és az első összezördülés után úgyis lelép/lelépek."


Mikor kezdődött elterjedni ez a mentalitás?


2019. szept. 11. 12:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mióta van normális párom én is azt a nézetet vallom, hogy egy kapcsolatnak könnyűnek kell lennie. Egyszerűnek. Van valami, kínom, bajom? Első dolog szólni a páromnak és ez oda vissza megy. Nem kell játszmázni, rávenni a másikat dolgokra, kikönyörögni, követelni akármit.

Igen, kell kötni kompromisszumot elég gyakran, de ez sosem egyenlő azzal, hogy küzdeni kell meg harcolni. Egy kapcsolatban az a lényeg hogy egy csapat vagytok és együtt harcoltok nem egymás ellen.

2019. szept. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom megérteni, hogy miről írsz. Ez két véglet, de a világ nem csak fekete és fehér!


Egy jó kapcsolat márpedig könnyű, hiszen összeilletek, és meg tudtok beszélni bármit! A kötődés és vonzalom fenntartása pedig öröm, és nem mindennapos küzdelem.

2019. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Régen én is azt hittem, hogy minden kapcsolat nehéz munka és sokmindenről le kell érte mondani, sok mindenért kell küzdeni. Aztán találkoztam valakivel, akivel egyikre sincs szükség, mert nagyon összeillünk, mindent meg tudunk beszélni, egyezik az értékrendünk, ugyanazt akarjuk, a kis kompromisszumokat pedig remekül kezeljük, egymással dolgozunk, nem egymás ellen. Évek óta együtt élünk és minden könnyű, az elejétől fogva, sose volt köztünk dráma. Szerinted ezek után, ha esetleg szétmennénk valamikor, valaha hajlandó lennék ennél lejjebb adni és visszamenni a küzdéshez? Eszembe se jutna. Egyedül sokkal jobb, mint egy nehéz, küzdelmes kapcsolatban.
2019. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!