Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Beteg vagyok, ha egy "álomfiub...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beteg vagyok, ha egy "álomfiuba vagyok szerelmes?

Figyelt kérdés
Őt csak úgy magamnak találtam ki. Nem tud róla senki más csak én. Ez kihat az élő kapcsolataimra? Most nincs barátom, még soha nem volt. El kell mennem orvoshoz. Teljesen tudatában vagyok , h ő nem létezik, csak én találtam ki magamnak. 16 éves lány
2008. nov. 16. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Abszolut nem vagy beteg, csak dolgoznak a hormonjaid. Hamarosan ki fogod nőni ezt a fajta álmodozást, mert lesz igaz első szerelmed.:)
2008. nov. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem nem sikerült kinőni :D
2008. dec. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És mennyi idős vagy? Gondot okoz igazi párkapcsolat kialakításában?
2008. dec. 11. 17:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt ilyen, vagy talán volt, de nem volt ennyire megszemélyesítve. Ennek ellenére nem is olyan régen érdekelni kezdett a téma, mert én természeti népek (eszkimók, indiánok, szibériai népek) kultúrájával foglalkozom, és ezeknél sok különös képzeletbeli lény képzete van meg, és valahogy előjött ez a téma is, valamelyik eszkimókkal foglalkozó antropológiai könyv megemlítette, akkor próbáltam kicsit utánaolvasni ennek a témának.


A kérdésedre még nem tudok válaszolni. Az alábbi weblapokba belenéztem, de jobban utána kellene járni. Olyasmit ír az angol és a német Wikipédia, hogy gyerekkorban természetes, valószínűleg kamaszkorban is, felnőttkorban talán már zavar jele lehet. De persze nem tudom, ezek az oldalak mennyire megbízhatóak. Igazából szakcikkekben kéne utánanézni, vagy tényleg rákérdezni. Ha nagyon érdekel, a körzet orvosnál érdeklődj, nem mintha válaszolni tudna (valószínűleg nem fog érteni hozzá), de elmondja, hogy ingyenesen (vagyis társadalombiztosításos alapon) hol kapsz pszichológust. Olyan kéne persze, aki tényleg ehhez is ért.


ANGOL

[link]


NÉMET

[link]

2009. márc. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elírás: ,,körzeti orvos'', háziorvos, szóval úgy akartam írni.


Ha félénk vagy, hogy ne tudjanak róla a szüleid, valószínűleg nem kell aggódnod, szerintem van anonim rendelés, szóval nem kell szüleidnek tudnia a pszichológusról (bár ebben nem vagyok biztos, de furcsa lenne, ha nem lenne erre lehetőség).


Én magam nem értek hozzá, tehát az alábbi sejtésemet ne vedd biztosnak. Szerintem ÖNMAGÁBAN ez a képzeletbeli barát teljesen veszélytelen, tehát ő maga nem fog elrontani Neked semmit. Az igazi kérdés inkább az, hogy mitől alakult ki? Mi az oka? Érzel-e olyasmit, amitől megjelent? Hogyan is született? Természetes módon jelent-e meg, gyerekkorod óta megvan-e, vagy pedig volt-e valami nagyon különös ok, aminek ő a megjelenését köszönheti? Tudod-e milyen indíték hozta őt életre? Szóval, hogy ,,van-e mögötte valami''? Mit jelentett ő a Számodra, amikor megjelent? Megszűnt-e valami kellemetlen dolog az ő megjelenésével, kitöltött-e valamit az életedben, ami azelőtt rossz volt?


Egyébként mennyire erősen van megszemélyesítve? Látod? Van neve? Hallod? Tud beszélni?


Nem muszáj válaszolnod, gondolom, néhány kérdés túl személyes, nyugodtan hagyd ki azt, ami zavaró.

2009. márc. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Valamit lehet, hogy félre értettél. Nekem nincs sok barátom, sőt egy sincs. (Most a barát barátokra gondolok és nem a szerelemre). Még soha nem volt fiúm. Sokszor érzem azt, hogy nem kelleksenkinek, hogy nem vagyok fontos nekik és ilyenkor hozzá menekülök. Olyan 12 éves koromba kezdődött az egész. Volt egy, aki 3 évig "megvolt". de most már más van.

Ez elég furán hangzik nekem is és bevallom félek ettől az érzéstől.

2009. márc. 7. 11:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt még barátnőm (szerelmi), pedig 35 vagyok. Nem is hiányzik most, matematikus akarok lenni pár éven belül, ez tölti ki az időmet.


Viszont írtad azt is, hogy úgy érzed, nem kellesz senkinek. Ennek az érzésnek az eredetét viszont már tényleg érdemes lenne megvizsgálni.


Maga a képzelt barát önmagában nem veszélyes szerintem, és akadályozni sem fog Téged. Fontosabb viszont, hogy esetleg jelez valamit a léte, és azt már érdemes megnézni.


Miért érzed ennyire kevéssé értékesnek Magadat? A szüleid, családod milyenek? Támogatóak, elfogadóak-e Veled? Ha mesélsz nekik az érzéseidről, vágyaidról, véleményeidről, kedvteléseidről, akkor biztatni szoktak, vagy kritizálni? Van-e valami családi probléma, amit fontosnak tartasz elmondani?


Van valami tehetséged, érdeklődésed, különösen jó érzéked? Ilyenekre gondolok, hogy természettudomány, matematika, versek, mesék, irodalom, rajzolás, festés, zene, emberek megértése, szóval akármi.


Mi a véleményed Magadról? Szépnek, jónak tartod Magadat? Mit érzel, milyennek látnak Téged mások?

2009. márc. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!