Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gáz, ha egy egykoron...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gáz, ha egy egykoron jóvágású fiatalember lemond a nőkről, hogy egyszer lakása lehessen, ha már a fiatalabb éveit elszúrta és nem takarékoskodott?

Figyelt kérdés
Fiatalabb 20 as éveimben, eltanultam a pénzemet, ilyen olyan szakok tandíjára ráment, elutazgattam, rákötöttem a haverokra, autóra, jó elektronika cikkekre, barátnőimre. Aztán 31 évesen rájöttem, hogy ez nagyon nem jó átlagos diplomás fizetés mellett (sajna nem mérnöki, vagy keresett-jól megfizethető szakma). Így 4 éve lemondtam a nőkről, szinte mindenről (a nagyobb városba feljárkálásról, 110 km), hogy havi 80 ezret férlre tudjak mindig tenni, hogy egyszer lakásom lehessen. Annó, 31 éves koromig elég sok párom volt, plusz vagy 30 egyéjszakás kaland is, nem voltam egy ronda férfi. De éve se csók, se szex, semmi. Mindezt azért, hogy 4 millió ft-ot megspórolhassak 4.5 év alatt, de még mindig legalább 1-1.5 milliót félre kell tennem egy kisebb, nekem megfelelő lakás induló részletéhez. És ez az egész elrémiszt, mert öregszem, az arcbőröm sem olyan már mint 4.5 éve, ráncosabb lett, ereszkedett valamennyire, ritkult is a hajam is két oldalt eléggé. Annó ha az utcán mentem, nagyon sok nő megnézett, már szinte a kutya sem. Nem köszönnek sehol sziával sem már. Ami annó ment, hogy rando lányra ráírtam facebookon, és 10 ből 3 visszaírt, ma ezek szinte abszolút nem működnek (igaz már nem is nagyon próbálkozok). Sportos vagyok (úszás két naponta), van megfelelő autóm, jól öltözött, albérletben élek. De 4.5 éve lemondtam a nőkről, s most már szerintem nem is lesz senkim. Vagy nem tudom, lehet másképp kell megközelíteni a dolgok, máshogy kell próbálkozni, szóval nem tudom...Megéri egy átlag vidéki diplomás (Kelet-Mo) bér mellett 4.5 évet elpazarolni, hogy majd kb 36-37 évesen, ha megveszem a lakást, akkor keresek párt, addig semmi és senki? Mert komplexusom van, ha össze is jövök vkivel, és kiderül, ha nincs saját lakásod (hitel, nem hitel, akkor is a te kezedben van nagyjából), akkor jön a Te ne vagy férfi szlogen. Elcsesztem az életemet?
2019. okt. 28. 13:59
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Mennyit tudsz megspórolni?
2019. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
80 itt az albérlet rezsivel (szerencsém, hogy ilyet találtam), 80 at havonta félre is teszek. A több elmegy ruhára, élelemre, tisztálkodási szerek (sampon, mosópor, stb), uszodabérlet 5 ezer, internet 3 ezer, stb. Csak a minimálisra költök, semmi jó ruha, semmi étterem, utazás, stb.
2019. okt. 28. 14:04
 3/38 anonim ***** válasza:
78%

Nekem az a tapasztalatom, hogy párban sokkal könnyebb félretenni. Nyilván ehhez olyan ember kell, akiben bízhatsz és akivel lehet együtt tervezni... Viszont úgy gondolom, ha ketten vagytok egy háztartásban és oszlanak a költségek, hamarabb megvagytok. Ha közös tulajdonrésszel vesztek is lakást, akkor is már jól vagytok, a saját részed akkor sem tudja senki elvenni, ha valami miatt kudarcba fullad a kapcsolatotok.


Nem azt mondom, hogy anyagi megfontolásból állj össze valakivel, de ha úgy hozza a a helyzet, lehet, hogy jobban jársz ezzel, mint hinnéd.

2019. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
44%
Eléggé gáz mert nagyon el vagy tévedve és mindig is el voltál. Összejöttél mindenféle aranyásó riherongyokkal ahelyett, hogy kerestél volna egy normális nőt akivel már évek óta lehetne saját lakásotok. Egy értelmes nőre egy forintot nem kell költeni, rengeteg ilyen nő van. Nincs annyi eszed, hogy keress egy normális nőt, inkább hagyod az egészet a francba...
2019. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Ugye ez igaz, csak a sok rossz tapasztalat a környezeteben, hogy minden második 40-es ismerős elvált és a nő vitte a gyereket és a lakást is, ő meg ment az albérletbe vissza, mondhatnám kisarkítottan, hogy mentek a levesbe. Félek a közösködéstől. Nem vagyok még 40 es, de már igazán fiatal sem, átmeneti stádium. Csak ugye most már nem akarok elcseszni semmit. Ugye Pesten lehet ezzel keresnék megfelelőbben-50-70 nettóval többért, de drágább is a lakhatás, lakást venni egyenesen ott képtelenség. Ami itt normális kislakás 15 millió és elviszed hitelre 5 millióval, 30%-os önerővel

az ott inkább 25-30 millió. Borzalmas. Pár persze könnyebb, ezt én is tudom. Csak ott a félsz.

2019. okt. 28. 14:11
 6/38 A kérdező kommentje:
Nem aranyásók voltak, volt köztük egyetemi tanárnő, vegyész diplomás, közdazdász, jól kereső pincérnő, építőmérnök is. De valahogy mindig papucs voltam, mindig én fizettem mindent, nem is hagytam nekik akkor sem, ha felajánlották. Plusz volt, ami távkapcs volt 2 évig, 100 km-mindig feljárni és mindig én mentem.
2019. okt. 28. 14:15
 7/38 anonim ***** válasza:

Akkor kalkuláljunk haver!

2019ben 80*12= 960ezer

realizálunk egy 8%emelést minden évre

2020ban 86,4*12= 1036,8ezer

2021ben 93,3*12= 1119,7ezer

2022ben 100,7*12= 1209,1ezer

2023ban 108,7*12= 1305ezer

Vagyis 5 év alatt kicsivel több, mint 5 millió forintot tudsz összespórolni. Már keleten sem annyira olcsók a lakások. Jelenlegi árak mellett, mondjuk egy 50nm2 lakást debrecenben 15és17 millió közt tudsz vásárolni. Szóval hitel kell nem kevés. Elköteleznéd magad 20 éves hiteltörlesztésre, vagy inkább diploma mellett addig kapálóznál itthon, ameddig nem kapsz egy jobban fizető melót bárhol az országban? Aztán ha elérted, hogy mindent kisajtoltál a hazai lehetőségekből, akkor kifelé kaccsints? Olykor jobb, ha az ember mobilis marad. A lakás úgy is jön majd magától, de én a helyedben ilyen árak mellett főleg nem vennék lakást. De az tényleg jó dolog, ha spórolsz, de még jobb, ha jobban keresel.

2019. okt. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgyis lemondtál a nőkről, miért nem költöztél haza a szüleidhez, akkor nem fizetnél 80 ezret albérletre és már 2x annyit gyűjtöttél volna.
2019. okt. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Az még megalázóbb a legtöbb nő szemében, ha egy 30 as férfi az anyjával él. Vagyis tapasztaltam. Ráadásul kisfaluban, 700 fő, ahol 50 km-es körzetben nincs munkahely sem. Rossz tréfa szerintem.
2019. okt. 28. 14:23
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

De te magad írtad, hogy 4 éve lemondtál róluk.

Akkor nem mindegy? :D

2019. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!