Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítanál emiatt a pároddal?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanál emiatt a pároddal? Mennyire fájna?

Figyelt kérdés

Nem tökéletes a kapcsolatom, mostanában egyre több próbatételen kellett keresztülmennünk, ugyanakkor fejlődött is sokat és bizonyos szempontból jobb, mint volt.

A kérdésem most arról szólna, hogy a párom inkább a közeli jövővel foglalkozik (mi lesz pár hónap múlva, egy félév múlva), én meg már hosszabb időre előre gondolkodok. 2-3 (már több, mint 2 de talán nem egészen 3) éve vagyok vele együtt és én sokszor úgy látom, szeretnék vele később összeköltözni és nekem ő lenne az ideális. Mikor az összeköltözésről beszélünk, ő sem zárkózik el de sokszor azt mondja, hogy nem tudja mi lesz évekkel előre, ő nem akarja nekem az összeköltözést biztosra mondani. Valójában itt nemcsak kettőnkről van szó, hanem arról is, hogy ő maga egyedül sem biztos, hogy mikor költözne el onnan, ahol lakik, mert jelenleg nincs még annyi pénze. A legnagyobb probléma, hogy a családban vannak olyan gondok (beteg családtagok), amik miatt talán ha lenne pénze, sem tudna onnan eljönni. (Emiatt már sokat veszekedtünk és néha már más témák kapcsán is előjön: például ha el tudna költözni, akár egyedül, akár hozzám, akkor késő este is jobban tudnánk találkozni, korábban a mi programjainkat is a családhoz kellett igazítani, ezért nem láttam hétvégente, ezt már megoldotta de csak mert máskor nem tudnék hozzá menni (hétköznap ő jön hozzám, hétvégén én hozzá), nyaralni is úgy tudunk elmenni, hogy szüleivel egyeztetünk, hogy vigyázzon valaki a beteg családtagokra addig, végülis az jó nagyon, hogy elmegyünk nyaralni de ez is kicsit nevetséges, vagy legalábbis idegesítő. Szeretem de frusztrál, hogy ki tudja mikor költözhetek vele össze, én 2 év múlva szeretnék, mert addigra lesz nekem is munkám de az is zavar, hogy beteg családtagoknak vagyunk kiszolgáltatva. Ő azt mondja, összeköltözne, vagy egyedül is esetleg elköltözne onnan, ahol van, mert már néha őt is zavarja, hogy sokat kell buszozni a munkahelyre, hogy én is messzebb vagyok kicsit, hogy ilyen családi bajai vannak de ő csak találgat, hogy mi lesz később. Engem nem az idegesít, hogy most rögtön nem költözik el onnan, vagy velem össze, hanem, hogy nem tudni mi lesz mondjuk 2 év múlva. Ha nem szeretném ennyire, meg nem lennék benne biztos, hogy nehezen találnék hozzá hasonlót, akkor nem stresszelne ennyire a téma. És igazságtalannak érzem, hogy a jövőm másoktól függ (beteg családtagok, a párom családja), olyan helyzettől, amiről nem tehetek. A páromat meg tudom érteni, hogy mi miatt vár, meg hogy nem akar biztosat mondani, sem igent, sem nemet.

A kérdés: szerintetek szakítanátok mert nem bírjátok a bizonytalan jövőt vagy ha annyira biztosak lennétek benne, hogy Ő kell nektek, akkor addig türelmesen kibírnátok, akkor is ha nehezen megy?


2019. nov. 2. 08:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Nem olvastam végig de engem lazan kidobtak az miatt hogy nem költözöm anyoshoz pedig ott beteg rokonok sem voltak, lazan össze tudtunk volna költözni söt naluk tripla annyi kiadas van mint velem lett volna neki.

Amolyan mamahoteles srac. Levàlàs helyett a baratnöit dobja. Es ö akart gyereket meg elvenni. Igy. Hogy abszolut nem erdekli a masik velemenye.

2019. nov. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
*szoval igen. Ez szakitook is egyeseknel. Szerelem ide vagy oda.
2019. nov. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
24%
*nekem borzalom fàjt.neki abszolut nem. Eleve ö szakitott. Es csak az egojàt legyezte az, hogy nekem fàj.
2019. nov. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%
Kérdés hány évesek vagytok...
2019. nov. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%

Tul spirazod

Persze h mem tudja mi lesz ket ev mulva. Felelossegteljes h nem iger olyat amit nem tud meg. Szinten az mert gondol a beteg csaladtagra. (Nem is ertem mi baj azzal ha beteg valaki es figyelembe vesszuk ezt)


Miert akarsz 2-3 evre elore lefixalni olyan dolgokat amit nem lehet? Mi van ha vismajor lesz? Kiakadsz?


Ha ze is csak par ev mulva szeretned akkor miert ragod a fulet ezzel??? Majd ha esedekes lesz beszeltek rola.


Maximalisan figyel ra de felelossegteljesebb mint te. Mivel o nem onzoen csak a sajat kis eletevel torodik hanem veled es a csaladjaval is.

Gondolkodj ha esetlegesen kiderul h beteg vagy akkor 100% ban szamithatsz ra. Vagy ha gyereketek lesz pl... Te jelenleg ki akarod sajatitani ot magadnak. Ebben a masik nem lesz boldog mert ha ugy cselekedne ahogy neked megfelel akkor elszakadna a csaladjatok lelkiismeret furdalasa lenne emiatt. Rosszul erezne magat.

Szoval lepj egyett hatra es nyugi ne nyaggasd ne kritizald. Szepen megoldodokajd mert amint lathato o tesz erte ellenben veled. O kompromisszum kesz de te nem.

2019. nov. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod, bár nem egészen ugyanaz a két helyzet. A te esetedben a pasi akkor se költözött volna lehet össze, ha lehetősége lett volna rá, vagyis így tűnik a hozzáállásából, de az én párom meg költözne velem, ha nem lenne ez a családi "katasztrófa", ami vagy változik kicsit később, vagy csak jóval később vagy ki tudja mi lesz.

Én 23 vagyok, a párom 33. Ő már inkább van abban a korban, hogy teljesen külön legyen és ne a családtól függjön de ez már évek óta így megy náluk, beteg családtagok határoztak meg sok mindent, az anyja se tud bármikor kimozdulni, mert a beteg nagymamát gondozza, aki vele van. A párom szülei már majdnem elváltak egyszer emiatt, mert az anyjának és apjának is problémát okoz az egész, de végül nem váltak el.


A párom azon van, hogy ne legyek pesszimista, hátha változik valami, 2 év alatt, mire amúgy is én is szeretnék összeköltözni (addig tanulok, aztán lenne saját keresetem rendszeresen, azért ennyi idő), addigra még sok minden változhat.

Ha közben változna tényleg valami és a párom elköltözne onnan, ahol most van meg nyugisabb lenne minden, én meg kidobnám közbe, az nagyon elkeserítő lenne de az is elkeserítő, ami van.

2019. nov. 2. 08:34
 7/23 anonim ***** válasza:
53%

"frusztrál, hogy ki tudja mikor költözhetek vele össze, én 2 év múlva szeretnék, mert addigra lesz nekem is munkám"


Aha, szóval olyan dolgon problémázol, ami még nem is aktuális. 2 év tudod, hogy milyen sok idő?! Az a távoli JÖVŐ.


De mondok jobbat: ha a pasid most akarna veled összeköltözni, nem tudna, mert te sem agyban, sem anyagiakban nem tartasz ott. Akkor most kezdjen el vergődni azon, hogy te most miért nem dolgozol? Mert ez a JELENBEN történik.


Azt sem értem, hogy mit akarsz kihozni abból, hogy neki beteg családtagja van. Hagyja magára mondjuk az anyját vagy az apját egy hiszti p.na miatt, aki 2 év múlva lehet, hogy a fasorban sem lesz?


Amúgy borítékolom, hogy 2 év múlva sehol sem leszel sem te, sem ez a kapcsolat. Arra meg nem lehet összeköltözést alapozni, hogy "lesz munkám", mert vagy lesz, vagy nem.

2019. nov. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

"Első válaszoló: köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod, bár nem egészen ugyanaz a két helyzet. A te esetedben a pasi akkor se költözött volna lehet össze, ha lehetősége lett volna rá, vagyis így tűnik a hozzáállásából, de az én párom meg költözne velem, ha nem lenne ez a családi "katasztrófa", ami vagy változik kicsit később, vagy csak jóval később vagy ki tudja mi lesz."



En ebben nem vagyok olyan biztos a leirtakbol hogy ha tehetné akkor összeköltözne veled.

2019. nov. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
23 évesen nyugodtan el tudnál menni melózni, ha akarnál. Akkor legalább úgy tűnne, hogy teszel is valamit az összeköltözésért. De így....
2019. nov. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

08:31-es kommentelő, igen, biztos vagyok benne, hogy számíthatnék rá ha beteg lennék és azt sem mondom neki, hogy ne foglalkozzon a beteg családtagjaival de az elég kétségbeejtő, hogy hiába tudom magamról, hogy el tudnám vele képzelni az életem, hogy nekem Ő kell, ha ez bizonytalan. Ha 2 év múlva se költözne el, biztos csalódott lennék. Vagy tegyük fel, a családi körülmények miatt ez még 10 évig így lesz, azért addig nagyon nehéz lenne türelmesnek lenni. Irigylek másokat, akiknek elég, hogy érzelmeik legyenek egymás iránt, amilyen kell és aztán összejön a közös jövő, nekünk meg ha akarjuk, se biztos, hogy sikerül. Hiába vagyunk szorgalmasak, teszünk félre, tanulunk vagy dolgozunk, vagyunk együtt évek óta.


Szóval ha annyira Ő kell, akkor várjak 2 évig még?

2019. nov. 2. 08:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!