Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nárcisztikus akkor is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy nárcisztikus akkor is gondol az exére ha van új barátnője? Sose engedi el az exét?

Figyelt kérdés
Az exemről azt gondolom nárcisztikus, mert több pont is rá illik. Elhagyott majd összejött egy másik nővel. De mindezek ellenére ha Facebookra vagy Instára kiteszek egy történetet akkor megnézi.
2019. nov. 10. 11:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ezt írtad: "legtöbb esetben nem kompatibilis a szenvedő alany a társadalommal"


Nagyon sok olyan nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő van, akik vezető beosztásúak. A társadalom kifejezetten pozitív megerősítéseket nyújt az ebben a személyiségzavarban szenvedők számára azzal, hogy magas pozícióba emeli őket.

Tehát lehet, hogy nem kompatibilis, mert igen, szenvednek a nárcisztikustól a közvetlen kollégák, de attól még ő a főnök és pont. Arról pedig, hogy a családban hogy viselkednek, a tágabb környezet általában semmit nem tud, hiszen egész más képet mutatnak magukról kifelé.


(Megjegyzés: ma már a pszichológia legalább két típusát különbözteti meg a nárcisztikus személyiségzavarnak, vannak ugye grandiózus nárcisztikusok és a szorongó nárcisztikusok. Sok közös vonás mellett teljesen más a kettő...)

2019. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Akkor az én párom nárcisztikus?


Több baráti társasága van, országon belül 200 km- és eltéréssel.


Minden helyen más arcát mutatja. Mindenkinek tudja mi a gyenge pontja, onnan kezdi a beszélgetést,aminek az a lényege, hogy én milyen sz@r szemét

vagyok.


Persze mindent elkövetett hogy én ki se tegyem a lábam a lakásból,nehogy megismerjenek.

Új helyen lakunk, nem sokan ismernek.

Minden bolondnak beállított már, ha rákérdezek akkor örjöng.


Titkos viszonyai vannak, sokukrol nem is tudok, csak azt hallom vissza, hogy erre is meg arra is féltékeny vagyok.

Amikor azt sem tudom ki kicsoda.


De, sokszor mikor hazajön, úgy csuri csavarja a beszélgetést, hogy valóban féltékeny legyek. Nyíltan belehazudik a szemembe, tudja, hogy tudom az igazat és nevet varja, hogy szoba tegyem.


Vagy, pl kinthagyja egy kávézó címet, ami nem is abban az irányban van amerre ő dolgozik. Több 10 km-el arrébb.


Tényleg mindenkivel nagyon nagyon kedves, sokszor túlságosan is.

Itthon meg egy őrjöngő vadállat, úgy hogy sokszor hozzá sem szólok.


Nagyon sokat dolgozik, de leginkabb ott ahol más is látja.

Tehát házon kívül, udvaron. De belül már nem.


Kérdező ennyiből annyit mondok, hogy szerintem kíváncsi rád.

Hogy miért azt nem tudni.

2019. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Bocs kérdezo nem akarok offolni.

Szoba,=szóvá

2019. nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
# 12: Ennél azért összetettebb a nárcisztikus személyiségzavar, de van rá esély, hogy a felsoroltak oda tartoznak. Viszont ennél árnyaltabban kellene látni a helyzetet. A kérdés viszont az, hogy te miért vagy egy számodra megalázó kapcsolatban....
2019. nov. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Van nárcisztikus exem. Miután szakítottunk még évekig nem hagyott élni, mindenhogyan próbált a közelemben maradni. Ha megtudta, hogy alakul egy kapcsolatom akkor azonnal bedobta magát és próbált visszahódítani. Ha lefeküdtem valakivel és eljutott hozzá akkor hisztirohamok közepette számonkért, hogy én mit képzelek magamról (miközben ő össze-vissza dugott mindenkit aki minimális hajlandóságot mutatott). Folyamatosan próbálta velem elhitetni, hogy nélküle semmi vagyok és mesterien manipulált.

Miután kizártam az életemből végre az anyján meg fakeaccounton keresztül kémkedett a privát instámom (Facebookra soha nem posztolok semmit) és döbbenetemre mindent tudott rólam, ezért mindenkit kitöröltem a követőim közül aki gyanús volt. Neked is azt ajánlom, hogy vagy tiltsd le vagy pedig töröld ki mert semmi hasznod nincs abból, hogy egy ilyen idióta a képeiden élvezkedik.

2019. nov. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Amúgy bennem felvetült már kérdésként sokszor, hogy egy nárcisztikus tudatában van annak, amit csinál, vagy ez inkább egy tudatalatti mechanizmus?

Az exem, nagyon kiforgatott magamból, mint személyiséget. Kapcsolatunk alatt, ami 1, év volt folyton az ex nője után kajtatott, kapcsolatban volt vele. Emellett csajhaverokat tart folyton, velük amolyan egósimogatásként flörtölt.

Mindegy, órákon át tudnék mesélni, miket tett még, de végül meg is csalt az exével, majd könyörgött, hogy én kellek, majd megint az ex.

Szerintem kihallatszik az írásomból, hogy el vagyok keseredve, mert nem igazán tudok lelkileg ebből kigyógyulni. Amolyan érzelmileg megcsonkítottnak érzem magam :/

2019. nov. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!