Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az ilyen versenyeztető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az ilyen versenyeztető társadalmi elvárások ennyire ártalmasak, akkor miért folytatják ezt?

Figyelt kérdés
Azért a párkapcsolati kategóriába írtam, mert sokat elgondolkozok azon, hogy miért kell mindent siettetni, mint a házasságot, családalapítást, gürcölni magasabb státuszú munkáért, meg egyáltalán elsiettetni a párkeresést, mert okoskodók szerint egy idő után ciki, akinek nincs partnere. Utóbbi miatt elég nagy nyomást érzek mivel nem volt még barátnőm, nem volt még szerencsém benne, mind általánosban és gimiben idióta osztálytársak vettek körül és akikre lenne esélyem ők nem az eseteim, ezért inkább maradok egyedül és majd akkor jövök össze valakivel, amikor lesz erre alkalom. Nem szeretek tervezgetni, hogy ekkor meg akkor házasodni kéne, gyereket felnevelni, aztán közös utazásokat szervezni. Én csak szabadon és boldogan szeretnék élni ebben az életben, miért kell túl tervezni mindent? Mi van akkor, ha valaki később találja meg a partnerét? Semmi! Semmi értelme nincs ennek a rohanó világnak csak embereket tesznek tönkre és mikor ismerkedem másokon is ezt látom.
2019. nov. 15. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Tehát ahogy te is írod, igazából azért ítéled el a "versenyt" mert vesztésre állsz benne, nem állsz jól. Gondolom ha lenne egy szerető barátnőd, akkor nem gondolkoznál ezeken a "társadalmi bajokon" amiket írsz, csak örülnél a fejednek
2019. nov. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek megvan az optimális ideje jó esetben. Ennek is.

Fiatalon egészséges, kívánatos az ember. Könnyebben birkózik meg a bajokkal, rugalmasabb egy kapcsolatban. Ahhoz, hogy jó eséllyel egészséges gyermek születhessen, nem árt ha nem idősek a szülei, nem is beszélve, hogy legyen idejük felnevelni...

Vannak dolgok, amiket nem árt tervezni!

2019. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha mindenki így gondolkodna, akkor most nem kérdést írsz ki a neten, mobilon, hanem tetveket szedegetsz egy haver bundájából és eszegeted.
2019. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Ha szerinted annyira ártalmas lenne, nem pattognál rajta, hanem szarnál rá magasról. Engem is mindig a gyerekkel nyüstölnek, ha meg azt mondom, hogy mellettem jelenleg a szobanövényeim is meghalnak és magamra alig van pénzem, akkor hol azzal jönnek, hogy később komplikációk lesznek a szülésnél és sérült gyerekem, hol azzal, hogy idióta vagyok, hol pedig azzal, hogy bánni fogom, mikor már nem lehet gyerekem... Hát akkor az lesz, most ezt látom jónak, hol nem szarom én le? Engem ez például nem frusztrál, megkönnyebbülten sóhajtok, mikor épp valakit a felkészületlenül vállalt porontyával látok kínlódni. A vele járó boldogságot meg valahogy nem érzem át, összességében szeretem az életemet így, ahogy van és ezen egy gyerek csak rontana. Akár pusholják, akár nem.


Legfeljebb azért húzom fel magam rajtuk, mert olyanok, mint a vegánok: a faşz sem kérdezte őket, de meg akarnak téríteni és csak rontják a levegőt.


Viszont a te eseted más. Téged látványosan frusztrál, hogy a mások által "kitalált" versenyben vesztésre állsz...

2019. nov. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én nem hiszek a versenybe és nem az bánt, hogy vesztésre állok hanem, hogy létezik ez. Szerintem lehetne olyan alternatívát kreálni, hogy versengések helyett inkább a közösségre és az együtt működésre törekszünk, mert így azt lehet tapasztalni, hogy egyre inkább elidegenedünk egymástól és emiatt nem alkotunk egészséges közösséget.


Nem rég találtam az elidegenedésről 4 perces videót és színtiszta igazság van abba ami elhangzik és belehet látni azt, hogy mindenféle versengés felesleges. Az tévedés, hogy versengés nélkül ősemberi szinten maradtunk volna. Ez nem igaz. Együttműködéssel is lehet fejlődni nem kell ehhez verseny.


https://www.youtube.com/watch?v=4kHzG51Km60

2019. nov. 15. 12:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5.

És a pártalálás mindehhez hogy kapcsolódik? Mindenki olyan emberrel akar együtt lenni, akihez vonzódik. Te is, mindenki más is.

2019. nov. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom, de jó lenne itt is egy Format C:/S, és újraindítani ezt a folyamatot egy jobb irányba.
2019. nov. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A közösség más. Ott számtalan kapcsolódási pont lehetséges.

A PÁRkapcsolat KÉT emberről szól kizárólag, se többről, se kevesebbről. Itt nem célja az evolúciónak, hogy az első ivarérett egyeddel összeállj és közös utódokat potyogtassatok a világra. Főleg, ha ugyanilyen életképtelenek lesznek, mint te. Ott azzal lesz mindenki párban, aki a legjobb reális lehetősége.

2019. nov. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!