Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Te választanál sokkal butább,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te választanál sokkal butább, tanulatlanabb párt magadnak? Miért tesznek így páran?

Figyelt kérdés
Nem gondolom azt, hogy orvos csak orvossal, mérnök csak mérnökkel, bölcsész csak bölcsésszel, autószerelő csak autószerelővel stb. találhatja meg a közös hangot. Azzal is tisztában vagyok, hogy elég sok tényezőn múlik egy jól működő és boldog kapcsolat és nem biztos, hogy ez a legfontosabb. Viszont én nem tudnám elképzelni azt, hogy nagy különbség legyen közöttünk pl. én tanult és tanuló, dolgozó nőként nem jönnék össze egy nyolc osztállyal rendelkező betanított munkással, egy munkanélkülivel vagy hasonlók. Ennek ellenére egyre több ilyen párt látok a környezetemben, a baráti körömben is és nekem ez nagyon furcsa. Az egyik barátnőm például gyógyszerész és jelenleg egy olyan férfivel van együtt, aki nem tanult, nyolc osztállyal rendelkezik összesen és jelenleg munkanélküli, korábban is inkább csak alkalmi munkái voltak. Egy másik barátom pedig fogorvos, neki jelenleg egy "online networking féle business woman" barátnője van, akinek szintén nincsen végzettsége, csak egy érettségije. Egy harmadik barátunk mentőtiszt, neki bolti eladó a barátnője. Szóval ilyen jellegű kapcsolatokra gondolok, ahol azért van különbség a két fél között. Az anyagiak nem feltétlenül fontosak, mert az azért elég változó és nem köthető csak a végzettséghez (diploma nélkül is kereshet valaki jól, diplomával is kereshet rosszul vagy pl. az egyik említett lány kimondottan gazdag családból származik, akik a mai napig támogatják). Ugyanúgy szerintem a külső vagy kor kérdése is olyan, hogy ugyanúgy vannak szép, csinos, jóképű, sportos stb. (kinek mi tetszik) nők és férfiak a "saját szintjükön" is. Nyilván az ő dolguk, nem is szól bele senki, viszont barátokkal beszéltünk már erről mert mindannyiunknak furcsa ez a szituáció és nem értjük.
2019. nov. 20. 15:34
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja és nem a butábbat nem úgy értem, hogy aki pl. bolti eladó akkor az törvényszerűen buta, csak a konkrét helyzetet próbáltam leírni, az említett lány elég butuska.
2019. nov. 20. 15:36
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Mert a tanultság nem feltétlenül függ össze az értelmességgel. Ezeregy oka lehet, hogy valaki nem tanult tovább attól függetlenül mégis egy rettentően értelmes ember. Az a lényeg, hogy nekik legyen közös témájuk, tudjanak bezsélgetni és fel merjék egymást vállalni. Ha ez megy, akkor boldogok lehetnek. Max nem szakmai beszélgetést fognak folytatni.
2019. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Én veled értek egyet. Nem választanék olyan párt, akit kifejezetten butábbnak érzek magamnál. A kérdés második felére viszont nem tudom a választ, mármint arra, hogy aki így választ, az miért teszi. Lehet, hogy van valami olyan dolog a másikban, ami annyira megfogta, hogy ezen a dolgon átlép, vagy csak szimplán annyira kapcsolatfüggő, hogy inkább ilyen párja legyen, mint semmilyen. Illetve szerintem vannak olyan emberek, akik kifejezetten élvezik, hogy fel tud rájuk nézni a párjuk, többnek érzik magukat butább ember mellett.
2019. nov. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%
Sokan azért teszik, mert az adott karakter csinos/jóképű/"jó feneke van" és hát "elíg az!"
2019. nov. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Bölcsészként autószerelővel vagyok. :D Mondjuk nálunk nem butább a párom, és én speciel tanulatlanabbnak se mondanám, 2 szakma vs 1 diploma, nem hinném hogy lejjebb van, csak mert az őt érdeklő skilleket történetesen épp nem egyetemen tanítják. Ha ott tanítanák, akkor ő is diplomás lenne. :D


Ilyen ismerősöm viszont nekem is van több, hogy a pár egyik tagja tök értelmes, a másik meg olyan buta mint a föld, de most komolyan volt olyan a társaságban, hogy valaki párja nem tudta, hogy az iratai közül melyik a személyi igazolvány, meg azt hitték hogy a vízen (értsd: balatoni vízibiciklin) már nincs térerő mert oda nem ér el, vagy az űrutazás veszélyes mert kilyukasztja a légkört és mind megfulladunk a bolygón (!!???!!??), és hasonlók.

El nem tudom képzelni, hogy ezt hogy lehet elviselni....

2019. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

#5 vagyok

Annyit tennék hozzá, hogy állítólag vannak, akik így kapják meg a "jobb vagyok nálad" érzést, tehát egónövelés, hogy direkt buta emberekkel veszik körül magukat, akiknél aztán jól okosabbak lehetnek...

2019. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Neves külföldi egyetemeken dolgozom kutatóként és tanárként, mellette cégem van, saját egzisztenciám, stb... és én is hasonlóan gondolkodtam. Aztán megismertem a barátnőmet, aki nem ment egyetemre különböző okokból, bár szuper eszes, talpraesett, és bármiről el lehet vele dumálni (és piacképes dologgal foglalkozik). Én sose voltam ennyire senkivel összhangban, pedig hidd el voltak doktorandusz, többdiplomás lányok is az életemben.

30F

2019. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
20%

Ha kifejezetten buta/suttyo/kieseik a kapa a szajabul a no az szexualisan taszit. De pusztan azert mert nem diplomas, nem zarnam ki. Volt, hogy en sem voltam az, es vegulis az MSc-met nem fejeztem be, de nem is izgat, mert ettol meg eszetlen nagy kiraly vagyok:)


Nade masfelol meg az van, hogy az evek alatt rajottem, hogy az igazan mely ertelemmel biro tartalmas beszelgetesek amugyis csak 2 ferfi kozott tud tortenni, tehat kar tul magas elvarasokat tamasztani a lannyal szemben.

2019. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Mivel szellemileg egyenrangú partnerben gondolkodtam mindig is, sose választottam olyat, aki nálam jóval egyszerűbb. Azzal semmi bajom, ha buta, de jó indulatú, csak ez kevés egy kapcsolathoz nekem.
2019. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
Butábbat semmiképpen sem. “Tanulatlanabbat” igen, bár ez egy nagyon rossz kifejezés, ahogy valaki jól rávilágított, attól, hogy valaki nem egyetemen szerezte meg a tudását, hanem máshol, még nem lesz tanulatlan. Én magam végzős egyetemista lány vagyok, a kedvesem nem diplomás. Intelligens, okos, nagyon értelmes férfi.
2019. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!